If! INTERVIEW ajaxlife Winteraankoop Lisandro Magallan wordt klaargestoomd voor het nieuwe seizoen Lisandro Magallan (25) kwam in de winter stop over van het Argentijnse Boca Juniors. De verdediger stelt zich voor en kijkt terug op zijn eerste twee maanden in Amsterdam. 'De een houdt van mijn stijl, de ander niet.' XV/ 01-03-2019 'Gekomen om te Door Sander Zeldenrijk De kennismaking met de Argen tijnse miljoenenaankoop vindt plaats in de kantine van De Toe komst. Het is de vrijdag voor Heracles-uit. Ondanks een op de training opgelopen bovenbeen blessure is er een lach op zijn gezicht en een vriendelijk uitge stoken hand. Als welkomstcadeau geven we hem het dikke jubileumnum mer van Ajax Life, waarin we eind december alle Ajacieden belicht ten die tussen 1993 en 2018 Ajacied van het Jaar werden. Aan de hand van de karikaturen op de cover testen we meteen even zijn Ajax- kennis. Dat valt niet tegen. Magal lan herkent ongeveer de helft van de 21 winnaars en grinnikt bij het zien van de karikatuur van Klaas Jan Huntelaar. "A very funny face zegt hij met een lach. Hoewel de Zuid-Amerikaan pas enkele maanden in Amster dam is, valt er al genoeg met hem te bespreken. Naast de gebruike lijke kennismaking is er natuur lijk de transfersoap van afgelo pen zomer, het debuut, en we zijn benieuwd naar zijn verhaal over die dramatische competitieklas- sieker in De Kuip. We beginnen bij het begin, in Argentinië. Net als landgenoot Nicolas Tagliafico komt Magallan uit een groot gezin. "Ik heb vier broers en een zus. Mijn vader over leed een jaar geleden. De belang rijkste les die hij me samen met mijn moeder meegaf, is dat het belangrijk is iedereen aandacht te geven en altijd beleefd te zijn." Naast studeren - Magallan studeert nog steeds rechten - nam voetbal in huize Magallan een prominente rol in. "Mijn vader was korte tijd prof en mijn oudste broer is scheidsrechter. Voor mijn gevoel stond alles thuis in het teken van voetbal. Ik kreeg het met de paple pel ingegoten." Kleine Lisandro ging voetbal len voor het plaatselijke Gimna- sia La Plata en werd er in 2012 als achttienjarige weggeplukt door 33-voudig landskampioen Boca Juniors. Hij bleek geen Argentijnse versie van Matthijs de Ligt. Pas in zijn zesde seizoen zette de verde diger zichzelf stevig op de kaart in de hoofdmacht. "Jonge spelers krijgen niet meteen een kans, zoals hier bij Ajax. De verdedigers in de Argen-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 10