DE WIJZE UIT HET OOSTEN Wedstrjdkleding het populairst ajaxlife sv AjAX 9 Leden SV Ajax spreken zich uit voor een tijdschrift Tips Ajax Life wordt een magazine. Uit onderzoek onder SV Ajaxleden blijkt dat tachtig procent van de ondervraagden liever tien keer per seizoen een magazine ontvangt dan twintig keer een krant. Aan die wens geven we gehoor vanaf het begin van volgend seizoen. SV Ajax Ledenpanel over fanshop Ajax 08-02-2019 BESTE NUMMERS 10 AWAY DAY VITESSE KEN RYAN GRAVENBERCH Krant Aj ax Life wordt een magazine halen gaat straks uiteraard over het roemruchte verleden van onze club. In de gekozen fotografie heb ben we ruimte voor authentieke beelden en nostalgie. Om te komen tot de beste printui ting over onze club en zijn achter ban, kregen we een aantal tips van onze leden. Een aantal suggesties is zeker bruikbaar: 'Als je het over Ajax hebt, moet je het over alle divisies hebben. Zowel de jeugd als de vrouwen en de amateurs.' En: 'Achtergrondverhalen vanuit de club zelf. Van de koffiejuffrouw tot chef Van der Sar zelf.' Belangrijk is nog te melden dat het magazine een andere (exclu sievere) uitstraling heeft, mede door het papier dat wordt gebruikt voor tijdschriften van dit kaliber. Dan is het fijn te weten dat de prijs van het lidmaatschap door deze verandering niet wordt verhoogd. Je blijft dus hetzelfde betalen voor je lidmaatschap. We verwachten dat leden van Ajax Jonge Schare (van twaalf tot achttien jaar) dit magazine ook positief gaan waarderen. Tot nu toe ontvingen ook zij de krant. De overgang van de Ajax Kids Club met het blad Ajaciedjes naar het magazine is naar onze mening straks logischer. Er is in een magazine meer ruimte voor gro tere beelden. Dat wordt door jon geren beter gewaardeerd, denken wij. Vanaf volgend seizoen (2019/2020) valt er dus een ver nieuwde Ajax Life op de mat. Minder vaak, maar met dezelfde passie en intentie gemaakt. Met meer over de gehele club Ajax, meer diepgang, meer speci ale fotografie, meer verhalen over de historie van de club en - last but not least - mooie sup portersbeleving. Een lid ver woordde ons streven goed: 'Met deze uitstraling en inhoud voelt het aan als een geschenk voor ieder lid.' Door Erol Erdogan De krant Ajax Life na negentien jaar veranderen in een magazine doen we uiteraard niet zomaar. Helemaal niet omdat de krant goed wordt gewaardeerd. Maar uit een uitge breid onderzoek binnen ons SV Ajax Ledenpanel, waarbij we een voor beeld gaven van hoe het magazine er ongeveer uit komt te zien - met meer ruimte voor fraaie fotografie, grote interviews, achtergrondver halen, op een ander soort papier - bleek het enthousiasme voor een magazine overweldigend groot. De redactie van Ajax Life stelde uit eerdere interviews en nieuw geschreven verhalen een proef tijdschrift samen, zoals wij dat tien keer per seizoen kunnen maken. Een haalbare variant dus, van in totaal 84 pagina's. En vooral: met de inhoud en optimale kwaliteit waarvan wij denken dat het aan slaat bij onze leden. Dit nulnummer werd door het SV Ajax Ledenpanel uitstekend beoordeeld. Tachtig procent gaf een dikke voorkeur voor het magazine. Met reacties als: 'Fan tastisch qua lay-out en vorm. Heel prettig leesbaar, mooie foto's en het papier voelt fijn aan. Een magazine op voetbalgebied én over Ajax. Om trots op te zijn.' En: 'Het krantje lag op een stapel met het reclamedrukwerk. Dit maga zine wil ik daarentegen met trots op mijn salontafeltje laten liggen.' Acht procent van de leden had geen duidelijke voorkeur, twaalf procent koos voor de krant. Voor hen speelde het klassieke karak ter van de uiting een rol: 'De krant is nostalgisch en authentiek.' En: 'Het heeft nog wel een bepaalde charme.' Deze leden kunnen we deels geruststellen. Een deel van de ver- Mooie supportersbeleving... Ruimte voor leuke lijstjes... Ajax Life als magazine: een heel andere lay-out. 'Ik ben geen leiderstype' Grote interviews... SIZE M Ons laatste SV Ajax Ledenpanel onderzoek ging over officiële fanartike- len van Ajax. Welke keuzes maken onze leden als het gaat om de aanschaf van zogeheten merchandise? Eén ding is zeker: supporters kopen het liefst wed- strijdkleding, met een wedstrijdshirt als populairste item. We hebben nog meer vragen gesteld over het winkelen in de Ajax Fanshop. Als je meer wilt weten over hoe en wat SV Ajaxleden online en offline het liefst shoppen, ga dan naar ajaxlife.nl/panel- fanshop.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 9