'Schande als je met deze selectie geen kampioen wordt' Sta op het heilige gras van de Johan Cruijff Arena! 4 UITGELICHT ajaxlife Naam: Léon Schaaf. Leeftijd: 65 jaar. Woonplaats: Blokker. Beroep: docent Nederlands. Lid van SV Ajax sinds: Precies weet ik het niet, maar ik denk 1993. Seizoenkaart: Al 36 jaar. Sinds acht jaar ga ik naar alle uitduels waar we heen mogen. In de Arena zit ik in vak 115, rij 5. Door de reclameborden mis ik echter het zicht op de achterlijn. Dat blijkt lastig op te lossen. Commercie. Ik zit er met een vaste groep en ben al op huwelijken en begrafenissen van medesupporters geweest. Drie generaties: Op de foto staan mijn kleinzoon Berend en mijn zoon Mark. Hij heeft met vier vrienden ook een seizoenkaart, maar op de lange zijde. Klassieker: Ik was tevreden over de eerste tien minuten, maar vond het onvoorstelbaar dat het daarna zó omsloeg. Het werd een afgang. Je kunt best eens een klassieker verliezen, maar de manier waarop het nu ging, was echt dramatisch. Kasper Dolberg: Hij kan nog zijn oude niveau halen als hij daartoe de gelegenheid krijgt. Een spits heeft vertrouwen nodig en dat krijgt hij niet door dat constante gewissel. Laat Kasper een aantal wedstrijden staan, dan komt het goed. Het team moet ook meer in dienst van hem spelen. Hij moet in de loop of diepte worden aangespeeld. Waar blijft de geniale dieptepass van Hakim Ziyech of Frenkie de Jong? Erik ten Hag: Na een moeilijk begin heeft hij het goed neergezet, zeker de eerste seizoenshelft. In november en december ging ik naar het stadion met het gevoel dat winnen vanzelfsprekend was. Het elftal stond goed en had volledige controle. Geen idee wat er in de winterstop is gebeurd, maar het zou een schande zijn als je met deze selectie geen kampioen wordt. Linksbackpositie: Je rekent niet op de lange afwezigheid van Nico Tagliafico. Max Wöber was het beste alternatief, maar hij is verkocht. Ik zou altijd met een echte linksback spelen. Ik zie daar bij wijze van spreken liever Mitchel Bakker dan Daley Blind, die dan in zijn comfortzone centraal achterin kan blijven. Transfers: Bedrijfsmatig bekeken is het belachelijk dat je een bod van 43 miljoen op David Neres afslaat. Ik heb tien aandelen, maar ben blij dat we hem behouden. Het sportieve staat bij mij voorop. We kunnen nu, en straks na de transfers van Hakim Ziyech en Matthijs de Ligt, spelers aantrekken uit een hoger segment. Directe versterkingen in een prijscategorie van rond de twintig miljoen euro, zoals Daley Blind en Dusan Tadic. Bekerklassieker: De 6-2-nederlaag kan positief uitpakken. Als Ajacied wil je in Rotterdam niet nog een keer zó afgaan. Eerherstel is belangrijk. Zet die Feyenoorders maar op hun plek. Jammer dat er weer geen Ajaxfans bij zijn. Real Madrid: Ik ben vooral blij dat we eerst thuis spelen. Ik verwacht dat de spelers dan sowieso twee a drie stappen harder lopen gezien het podium, sfeer in het stadion en tegenstander. Stilletjes hoop ik dat we doorgaan, maar je moet wel realistisch blijven: Real Madrid is buitencategorie en Ajax doet leuk mee. (SZ) f SUPPORTERS 4 VERENIGING Wat is er toffer dan in een volle Arena met de clubvlag op het veld te staan? Als lid van Ajax Jonge Schare (12 t/m 17 jaar) kun jij dit meemaken. We zoeken nu vaandeldragers voor de wedstrijd Ajax - NAC op zondag 17 februari. Kijk voor meer info op ajaxlife.nl/vaandeldrager 08-02-2019 Drie generaties Ajacieden: Léon Schaaf met kleinzoon Berend en zoon Mark.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 4