Viewing party in Ziggo Dome volledig uitverkocht ajaxlife CHAMPIONS LEAGUE 1 C Club biedt fans zonder kaartje voor Ajax-Real Madrid gewild alternatief De Champions Leaguekraker Ajax-Real Madrid staat woensdag op het program ma in een stijf uitverkochte Johan Cruijff Arena. Pal ernaast loopt de Ziggo Dome ook helemaal vol met Ajaxsupporters. Natuurlijk, als supporter kijk je de wedstrijd het allerliefste in het stadion. Daarover geen discussie. Maar ja, de vraag naar kaartjes was voor Ajax-Real Madrid veel groter dan het aanbod. De tickets gingen als zoete broodjes over de toonbank en lang niet alle suppor ters kregen een kans een kaartje te bemachtigen. Voor leden van SV Ajax werd de verkoop - nadat seizoen kaarthouders al aan de beurt waren geweest - een loterij. Zo'n vierduizend leden hadden geluk, veel anderen grepen mis. Ajax voorzag dat en bedacht iets bij zonders voor zij die pech hadden: een 'viewing party' in de Ziggo Dome. De Johan Cruijff Arena had meerdere keren uitverkocht kun nen worden, dus Ajax durfde het wel aan om deze viewing party in het leven te roepen. Vooral ook omdat Ajax Events een flink programma rondom de wedstrijd wist te realiseren, in samenwer king met de Ziggo Dome en de gemeente Amsterdam. De viewing party slaat aan, want naast een uitverkochte Johan Cruijff Arena is ook de Ziggo Dome volledig uitverkocht. Ruim twaalfduizend Ajaxfans zullen de wedstrijd vanuit de concertzaal bekijken (waaronder drieduizend leden van SV Ajax, zie kader). Programma De club pakt flink uit. Volgens Ajax Events waren artiesten als Wildstylez en Diggy Dex eenvou dig te porren voor het evenement. Zij trappen de avond af met Peter Beense en Lenny Keylard. Tv-presentator Ruben Nico- lai en oud-Ajacieden Rafael van der Vaart, Michael Reiziger, Sjaak Swart en John Heitinga verzorgen de voorbeschouwing. De optre dens en voorbeschouwing wor den afgewisseld met live kijkjes achter de schermen in het sta dion. Even voor 21.00 uur klinkt de Champions Leaguehymne, waarna de wedstrijd op groot scherm live wordt getoond. De deuren van Ziggo Dome openen om 18.30 uur en het pro gramma begint om 20.00 uur. SV Ajax trakteert drieduizend leden op kaartje Ajax staat extra op scherp voorronde van het Uefa-Cuptoer- nooi. In Zagreb won Ajax nog met 1-0, maar in eigen huis werd met 3-2 verloren na verlenging. Mario Mandzukic was de gevierde man, met twee treffers in de verlen ging, maar Modric tekende in de reguliere speeltijd voor de enige treffer. Vanaf elf meter. Misschien extra pijnlijk: Ajax had een maand eerder nog een poging ondernomen de midden velder los te weken, als opvol ger van Wesley Sneijder. Diverse Ajaxscouts beoordeelden hem als 'top', maar een bod van naar ver luidt vijftien miljoen euro werd afgewezen door Zagreb, dat mini maal 25 miljoen wilde hebben. Een jaar later verhuisde Modric naar Tottenham Hotspur voor zo'n dertig miljoen, dat hem in 2012 met winst doorverkocht aan Real Madrid. In 2007 was Modric het stem pel talent nog amper ontgroeid, al werd hij destijds al de Cruijff van de Balkan genoemd. Hij was ove rigens niet de enige; Filip Djuri- cic, het achttienjarige Servische talent van sc Heerenveen, kreeg dezelfde bijnaam. Voor het EK van 2008, waarin Kroatië als outsider voor de titel werd bestempeld, schreef NRC Next over Modric: 'De gelijkenis met de beste Nederlandse voet baller ooit is bijna angstwekkend. Hij heeft diezelfde fonkelende jongensogen, hij heeft hetzelfde wapperende seventieskapsel, hij heeft hetzelfde loopje, alsof hij over het voetbalveld zweeft zon der het gras te raken. Hij heeft dezelfde dribbel en ja, hij spreekt wel eens in raadsels en speelt het liefst met nummer 14.' In dat tweeluik met Dinamo Zagreb speelde Hedwiges Maduro bij Ajax op het middenveld. Hij herinnert zich dat Modric bij de wedstrijdbesprekingen uitvoerig werd besproken. "Hij was de beste speler van Dinamo. We kregen de taak hem niet te vaak aan de bal te laten. Wat dat betreft zal Ten Hag nu niet iets heel anders zeg gen tegen zijn spelers, al speelt Modric nu iets meer naar achteren dan destijds. Toen was hij echt de nummer tien, die dicht achter de spits speelde." Open huis Maduro speelde van 2010 tot 2014 in Spanje, en stond met Sevilla enkele keren tegenover het Madrid van Modric. Inmiddels is de gestopte oud-Ajacied assis- tent-bondscoach bij Jong Oranje en analyticus bij Fox Sports. Hij kijkt nog altijd veel wedstrijden van de Primera Division, en kan dus een goede analyse geven van het huidige Real Madrid en de inmiddels oudere Modric. "Voetballend is Madrid sterk, maar als de ze de bal niet heb ben, zijn ze kwetsbaar. Achterin is het soms een open huis," stelt Maduro, die het niet eens is met de Spaanse berichten dat Madrid nu echt in vorm begint te komen. "Tegen Girona en Espanyol kre gen ze twee doelpunten tegen. Ik heb de wedstrijd tegen Sevilla gezien, die Real met 2-0 won. Sevilla had in de eerste helft drie open kansen, die niet werden benut. Real verdedigende echt niet overtuigend. Elke wedstrijd die ik heb gezien van ze had de tegenstander echt een kans." De speler die het verschil maakte, was Modric. Maduro: "Ik vind hem de enige speler op dit moment die echt een hoog niveau haalt. En Ramos een beetje. De rest is minder. Ook een jongen als Bale, die vaak last van blessures heeft." Misschien wel de belang rijkste vraag is hoe Ajax Modric kan afstoppen. "Zorg dat hij de bal niet krijgt. Dat is niet alleen grappig bedoeld, maar ook seri eus. Hij is de beste speler van Madrid op dit moment. Als hij niet bereikt kan worden, haal je met een de angel uit het spel. Om dat voor elkaar te krijgen, moet Ajax zeer oplettend en gedisciplineerd spelen. En als hij de bal dan als nog krijgt, moet je zorgen dat hij alleen naar de buitenkant kan spelen. Zijn steekpasses door het midden, en die vallende balletjes, zijn levensgevaarlijk." Er is volgens Maduro nog een manier om Modric een lastige avond in de Johan Cruijff Arena te bezorgen. "Als de middenvelders van Ajax over hem heen kunnen komen, dwingen ze Modric tot verdedigen. Daar houdt-ie niet van. Maar dan moet je dat wel durven. Dat was het grote verschil bijvoorbeeld tussen de twee wed strijden tegen sc Heerenveen: in de competitiewedstrijd gebeurde dat te weinig, in de bekerwed strijd deed vooral Noussair Maz- raoui dat goed tegen Michel Vlap." Maar Michel Vlap is niet de huidige beste voetballer ter wereld. Al vindt Maduro ook niet dat Modric, ondanks het win nen van de Ballon d'Or 's werelds beste speler is. "Als die prijs wordt gegeven aan de beste speler op dit moment, vind ik het niet terecht. Lionel Messi is de beste voetbal ler. Simpel. Maar als ermee wordt bedoeld dat Modric in 2018 het beste presteerde, dan kan ik er wel mee leven. Hij heeft met Madrid de Champions League gewonnen, haalde met Kroatië de WK-finale. Maar dan kun je die prijs ook aan Raphaël Varane geven. Hij won en de Champions League en het WK." Ook hem komt Ajax woensdag zeer waarschijnlijk tegen. Twaalf keer Ajax tegen Real Madrid 08-02-2019 3.J Een kaartje voor Ajax-Real Madrid in de Ziggo Dome ging in de ticketshop van Ajax voor twintig euro van de hand. Als Supportersvereniging Ajax namen we drieduizend kaarten af bij de club en verlootten deze onder onze leden. Ben jij een van die gelukkigen, dan wensen we je woensdag veel plezier. Het behalen van het prachtige succes in de groepsfase van de Champions League ging voor Ajax niet zonder slag of stoot. In totaal pakte de ploeg zeventien gele en een rode kaart (Max Wöber). Daardoor staan er woensdag aardig wat spelers op scherp in de Johan Cruijff Arena. Nicolas Tagliafico (vier), Donny van de Beek, Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt en Daley Blind (allen twee) zijn als ze geel pakken geschorst voor de return in Madrid. Bij Real staat slechts één speler op scherp: uiteraard is dat Sergio Ramos. (MvD) Ajax en Real Madrid speelden in hun rijke historie al twaalf keer tegen elkaar. Ajax' laatste zege dateert van 22 november 1995. In Bernabéu won de ploeg van Louis van Gaal met 2-0, kreeg een staande ovatie, en won een paar dagen ook nog eens de Wereldbeker. De laatste zes ontmoetingen - tussen 2010 en 2013 -gingen echter kansloos verloren. Ajax wist daarin slechts twee keer te scoren, en moest twintig treffers incasseren. Het complete overzicht: 20-09-1967 11-11-1967 Ajax - Real Madrid Real Madrid - Ajax 1-1 2-1 11-04-1973 25-04-1973 Ajax - Real Madrid Real Madrid - Ajax 2-1 0-1 13-09-1995 22-11-1995 Ajax - Real Madrid Real Madrid - Ajax 1-0 0-2 15-09-2010 22-11-2010 Real Madrid - Ajax Ajax - Real Madrid 2-0 0-4 27-09-2011 07-12-2011 Real Madrid - Ajax Ajax - Real Madrid 3-0 0-3 03-10-2012 04-12-2012 Ajax - Real Madrid Real Madrid - Ajax 1-4 4-1

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 15