IA CHAMPIONS LEAGUE ajaxlife .y*. Ajax moet tegen Real Madrid vooral Luka Modric vrezen Luka Modric is dit seizoen de spelmaker bij Real Madrid. Hoe kan Ajax de Kroaat, die ooit hoog op het Amsterdamse verlanglijstje stond, tegenhouden? In de rijke Europese historie kreeg één speler het voor elkaar om zeven keer te scoren tegen Ajax. En daarvoor hoeven we niet eens terug naar het tijdperk van zwart-wittelevisies. Tussen 2010 en 2013 trof Cristiano Ronaldo zeven keer doel in zes ontmoetin gen tussen Ajax en Real Madrid. Als beide ploegen elkaar komende maand weer tweemaal treffen, is Ronaldo er niet bij. De drievoudig wereldvoetballer van het jaar maakte afgelopen zomer de overstap van Madrid naar Juventus. Na vier Champi ons Leaguetitels in vijf jaar met De Koninklijke was hij blijkbaar op zoek naar een nieuwe uitdaging. Het scheelt in elk geval één kwel geest voor Ajax. De meeste ogen zullen nu gericht zijn op de huidige wereld voetballer van het jaar, win naar van de Champions League en finalist op het afgelopen WK: Luka Modric. Het contrast met Ronaldo is groot: Modric is wars van maniertjes, maar ook van soloacties op het veld. Een doel- puntenmachine is hij eveneens niet; voor Real trof hij dit seizoen pas twee keer doel. Wat Modric wel is? Het 'kom pas' van het huidige Madrid, zo stelt journalist Carlos Forjanes, Madrid-watcher van de Spaanse sportkrant AS. Forjanes ziet De Koninklijke aan de hand van de 33-jarige middenvelder langzaam Als Modric niet bereikt kan worden, haal je meteen de angel uit het spel' opkrabbelen na een zeer matige eerste seizoenhelft, waarin een achterstand van tien punten op koploper FC Barcelona werd opgelopen. "Hij is een intelligente speler. Nu hij beter in vorm raakt, gaat Madrid ook beter presteren," stelt Forjanes. "Ik denk dat de eerste slechte seizoenshelft van Real een direct gevolg was van het vorm verlies van Luka. Hij had rondom het WK maar 23 dagen vrij, oogde vermoeid." Ongetwijfeld speelde in zijn vormverlies ook het uitblijven van een transfer naar Internazionale mee, als ook de dreigende vervol ging vanwege meineed in Kroa tië. Modric wilde of durfde geen belastende verklaring af te leggen tegen de godfather van het Kroa tische voetbal, Zdravko Mamic. Het maakte de stervoetballer kort persona non grata in eigen land, tot het succes op het WK. Real Madrid lijkt dus afhan kelijk van Modric, maar de grote man zoals Ronaldo dat toch was wat gedrag en statistieken betreft, is de Kroaat niet volgens Forja- nes. "Niemand verwacht dat Luka meer dan tien keer scoort, de druk om te scoren ligt meer bij jongens als Karim Benzema en Gareth Bale. Luka wordt zelfs niet gezien als een flashy middenvelder. Hij speelt in dienst van de ploeg, is niet egocentrisch. Daarmee ver dient hij wel veel respect, binnen de spelersgroep en bij de suppor ters." Poging Modric speelde al drie keer tegen Ajax, waarvan zijn meest memo rabele die ene in de Amsterdam Arena was. Op 20 september 2007 schakelde hij met Dinamo Zagreb het Ajax van Henk ten Cate uit in de A^T 08-02-2019 Het Kroatische kompas van de Koninklijke Door Mike van Damme HEDWIGES MADURO

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 14