11 ajaxlife voren speelden. We staan nu vaak zó diep op de helft van de tegen stander, dat de ruimte achter de verdediging beperkter is. Dat maakt het voor mij als spits wat moeilijker. Helemaal als ze de bus parkeren. In sommige wedstrij den krijg ik amper een bal." Ajax wint met 8-0 van De Graaf schap, maar jij scoort niet als spits. Begrijp je de kritiek die dan ontstaat? "Zij speelden met vijf verdedigers. In zulke wedstrijden gaat het niet specifiek om het maken van doel punten, maar om te doen wat de trainer van me verlangt. Ik had in die wedstrijd continu drie tegen standers om me heen. Als ik naar rechts ging, liepen er drie mee. Dan ontstaat er ruimte voor ande ren. Dat is ook een aspect. Hele maal tegen defensieve ploegen is het belangrijk om saaie meters te maken. Tegen De Graafschap scoorde zo'n beetje iedereen om mij heen. Dat vind ik ook veelzeg gend." Is het moeilijk om die 'saaie meters' te moeten maken? "Nee. Ik ga lopen als ik een kans zie. Als iemand me dan volgt, ont staat er vanzelf ruimte voor een ander. Als niemand me volgt, krijg ik de bal als het goed is. De man aan de bal bepaalt wat er gebeurt. Sowieso ontstaat er iets als ik die meters maak." In oktober verlengde je jouw contract met een jaar tot 2022. Waarom? "Dat verzoek kwam vanuit Ajax. De club vond dat ik een beter con tract verdiende. Al met al waren we er snel uit. Voor beide partijen was het goed." Het contract van Klaas Jan Hun- telaar loopt na dit seizoen af. Hoop je dat hij er nog een jaartje aan vastplakt? "Het zou raar zijn om hier 'nee' te antwoorden." De trainer bekijkt per wed strijd wie hij opstelt. Hoe ervaar je dat? "Het is van tevoren inderdaad niet altijd een uitgemaakte zaak. Het gaat in de spits om presteren en doelpunten maken. Ik vind dat ik alles moet spelen en dat zal Klaas Jan ongetwijfeld ook van zichzelf vinden. Ik moet het dus gewoon gaan laten zien in de minuten die ik krijg." Jullie zijn collega's en concurren ten. Wat leer jij op het veld van hem? "Klaas Jan is heel toegankelijk. Als ik met specifieke zaken zit, kan ik bij hem terecht. Het is best com plex om spits van Ajax te zijn. Hij heeft ook niet alle antwoorden, maar het is wel fijn om met hem over allerlei details te praten." Kun je een voorbeeld geven? "Wedstrijdsituaties waarin we allebei iets wel of niet gezien hebben. Technische dingen. Had ik op een andere manier moeten schieten of rennen? Vaak zijn het details, maar die maken uiteinde lijk wel het verschil."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 11