IA FANZONE ajaxlife AJAX TRAM Nieuw supportershome opent zondag deuren De eerste supporters konden afgelopen woensdag al naar binnen voor een bezichtiging, maar zondag zal het nieuwe supporters home van Ajax zijn echte debuut maken. 'Je moet het verdienen om als Ajaxspeler hier te hangen.' "Het is eigenlijk een beetje te luxe, of te mooi, voor een sup portershome," zegt beheerder Marcel als hij om zich heen kijkt. Aan de wanden hangen tv-scher- men, de tapinstallaties - die qua design doen denken aan amster dammertjes - blinken nog. De vloer is smetteloos. Natuurlijk is Marcel trots op het nieuwe home, maar zijn gevoel valt te begrijpen. Een home - of honk, zoals hij zelf liever zegt - mag er best geleefd uitzien. "Er moet nog een gevoel in komen," valt Henk, Ajax' sup porter liaison officer, hem dan ook bij. Het is ruim een week voor de opening als we een kijkje nemen met de twee dragende krach ten achter het nieuwe home. Zo mogen Marcel en Henk toch wor den genoemd. Sinds een brand het oude home aan de noordzijde van de Johan Cruijff Arena ver woestte, in januari 2015, maak ten ze zich sterk voor een nieuw onderkomen, en voerden daar vele gesprekken over binnen Ajax en met gemeente en politie. Op 6 april 2017 werd het con tract voor het nieuwe home, aan de zuidkant van het stadion, getekend in de ambtswoning van toenmalig burgemeester Eber- hard van der Laan. Ajax is offi cieel eigenaar van het home, en verhuurt het aan het stichtings bestuur van het supportershome. Bijna twee jaar later is het home echt open. Woensdag avond (16 januari) was een eerste bezichtiging voor nieuwsgie rige supporters. Marc Overmars opende het home door een bal naar binnen te schieten, zoals Jari Litmanen dat bij het oude home ook deed. Een dag later opende Ajax' financieel direc teur Jeroen Slop het home offi cieel. Aankomende zondag, voor Ajax-sc Heerenveen, is dus het echte debuut. De deuren gaan op dagen dat Ajax thuis speelt vier uur voor de aftrap open. Bij het laatste fluitsignaal sluit het home ook. Henk: "Wie tijdens de wedstrijd een drankje wil komen drinken, is natuurlijk welkom, alleen kun je dan niet meer terug het stadion in. We zijn in totaal zo'n zes uur open, dat vinden we genoeg. Van daar dat we na de wedstrijd ook dicht zijn. Zo staat het ook in de vergunning. Er zijn uitzonderin gen mogelijk, bijvoorbeeld na een kampioenswedstrijd." De Meer Het home telt drie bars, met die karakteristieke taps, en met gla- Burgemeester Van der Laan wilde per se dat het die dag rond kwam. Hij zei: "Vandaag gaan we bubbelen." Hij was echt begaan met het home' A^T 18-01-2019 Nostalgie in een ietwat luxe jasje Door Mike van Damme Marcel (links) en Henk zijn de drijvende krachten achter het nieuwe home. Het nieuwe home ligt in het transferium aan de zuidkant van het stadion. Nostalgie, met portretten op de pilaren en In het nieuwe onderkomen passen negenhonderd supporters.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 14