ajaxlife INTERVIEW 11 Wie naar Orlando gaat, ontkomt niet aan een foto met een cartooneske pop. Aanvoerder Matthijs meets Minion. Aankopen Lisandro Magallan (foto) en Lassina Troaré maken in Florida hun eerste meters als Ajacied. Er wordt ook gevoetbald, om de Florida Cup. Joël Veltman maakt tegen Flamengo zijn rentree. Na een 2-2-eindstand verliest Ajax de strafschoppenserie. Het slotakkoord is de oefenwedstrijd tegen Sao Paulo, dat Ajax mede dankzij een treffer van Kasper Dolberg met 4-2 wint. 4. 5. 6. 7. andere man druk zetten, dat leer je vooral door wedstrijden te spelen." Het is erg druk op je positie. Joël Veltman komt terug na een lange blessure en Rasmus Kristensen behoort tot de A-selectie. Hoe ga je daarmee om? "Ik besef me voortdurend dat ik zomaar op de bank terecht kan komen als ik twee wedstrijden achter elkaar dramatisch speel. Het is een constant gevecht. Ik probeer gewoon m'n best te doen en m'n positie in het elftal vast te houden. Overigens ben ik heel blij voor Joël dat hij terug is, ik gun niemand zo'n blessure." voor de competitie en in de beker, daarna wacht Feyenoord-uit. "Het is van groot belang dat we de tweede seizoenshelft meteen goed beginnen, dan maken we het ons zelf een stuk makkelijker. De wed strijd tegen Feyenoord wordt voor mij een debuut in De Kuip, daar kan ik erg naar uitkijken." Iets anders om naar uit te kijken: de dubbele confrontatie met Real Madrid in de Champions League. Iedereen zegt: dit is een ide aal moment om Real te treffen, want die ploeg is niet in goeden doen. Ben je het daarmee eens? bij ons. We mogen Real Madrid niet onderschatten. Zo van: ze zitten niet lekker in de competitie dus we gaan wel eventjes winnen. Dat idee moet je echt helemaal loslaten." Hoe kijk je naar de titelrace met PSV? "PSV is een goed team, ze heb ben leuke spelers, dus het wordt erg spannend. In principe heb ben we alles in eigen hand. Als we alle wedstrijden winnen, zijn we kampioen. Ik weet dat de tweede seizoenshelft nog lang is, maar we zullen er alles aan doen om de schaal dit seizoen naar Amster- *esor? (Ik besef me voortdurend dat ik zomaar op de bank terecht kan komen als ik twee wedstrijden achter elkaar dramatisch speel' Inherent aan succes is buiten landse belangstelling. Jouw naam werd in verband gebracht met Valencia. Wat weet je daar zelf van? "Niks. Ik lees het en vergeet het. Ik ben daar niet mee bezig." Op het programma staan nu twee wedstrijden tegen Heerenveen, "Real Madrid is een club op zich, behoort tot de top vijf van de wereld, minimaal. Ze hebben de Champions League de laatste drie jaar op rij gewonnen. Dat zegt genoeg. Je kan in eigen competi tie nog zo magertjes presteren, in de Champions League komen toch andere krachten los. Dat zie je ook dam te halen." Als 2018 je doorbraakjaar was, wat moet 2019 dan gaan worden? "Ik wil nog veel meer mooie momenten meemaken. Dat is altijd mijn drijfveer geweest, tel kens beter worden. 2018 is mooi geweest, 2019 moet fantastisch worden. Ik hoop dat 2019 het jaar wordt waarin ik uitgroei tot een echte vaste waarde, dat ik niet meer weg te denken ben uit de basiself. Er zijn altijd stappen te zetten. Ik ben zeker nog niet klaar bij Ajax." 18-01-2019 .LJ. Noussair Mazraoui in actie tegen Sao Paulo. NOUSSAIR MAZRAOUI

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 11