Groeten uit Florida If! INTERVIEW ajaxlife Noussair Mazraoui wil na jaar van doorbraak nu echt vaste waarde worden Niet eens zo heel lang geleden speelde hij nog op amateurbasis bij Ajax, dus was Noussair Mazraoui (21) een van de grootste verrassingen in 2018. Vanuit Florida blikt de laatbloeier terug op zijn 'doorbraakjaar' en kijkt hij vooruit naar al het moois dat komen gaat. 'ik ben zeker nog niet klaar bij Ajax.' Hoe bevalt het leven in de Sunshine State? "Het trainingskamp in Ame rika is zoals een trainingskamp hoort te zijn: pittige trainingen, onder ideale omstandighe den. Ik ben voor het eerst in Amerika, dus alles is nieuw. Ik vind het een prachtig land." Krijg je iets mee van de Ameri kaanse sportbeleving? "We zijn één keer uiteten geweest in het centrum van Orlando. Overal stonden televisies aan, in alle cafeetjes zaten groepjes mensen te kijken en te schreeuwen. Ik dacht eerst: goh, rugby is hier een stuk populairder dan voet bal, maar al snel kwam ik erachter dat we middenin het American footballseizoen zit ten. Dat leeft hier enorm. Ons voetbal is niet de groot ste sport in Amerika, zoveel is zeker." Heb jij een voorkeur voor een Amerikaanse sport? "Nee, niet echt. Ik heb laatst wel een keer aan een basketbal- challenge meegedaan, maar van de vijf pogingen schoot ik vijf keer mis... Daar ben ik dus niet zo goed in. Mijn leven bestaat alleen maar uit voetbal len. Ik zet 's nachts geen wek ker om naar basketbal of zo te kijken." Hoe kijk je terug op 2018? "Vorig jaar om deze tijd moest ik mijn officiële debuut voor Ajax nog maken, dus 2018 was mijn door braakjaar. Ook als international van Marokko. Het was een fantastisch jaar, voor mij persoonlijk. Ik heb dingen meegemaakt die ik nooit meer ga vergeten, zoals de doel punten tegen Bayern München en Benfica. Nu is het vooral zaak om niet te lang in het verleden te blijven hangen, het kan altijd beter." Als jeugdspeler van Ajax dacht je op een gegeven moment dat je het eerste elftal nooit zou halen, je overwoog zelfs om rechten te gaan studeren en advocaat te worden. Waar lag het omslagpunt? "Toen ik een paar jaar geleden van Ajax te horen kreeg dat ik door mocht op amateurbasis ging ik nadenkenWaar het omslagpunt precies lag, kan ik moeilijk aan geven. Ik denk dat mijn liefde voor het voetballen de doorslag heeft gegeven. Ik heb elf jaar in de jeugd opleiding van Ajax gezeten en kon het voor mijn gevoel gewoon niet maken om ermee te stoppen zonder iets bereikt te hebben. Dat mocht niet zo zijn. Het is eigenlijk puur een mentale kwestie geweest. Het is goed om af en toe te kijken waar je vandaan komt. Dat kan ook een motivatie zijn." Je hebt het voorbije jaar de groot ste stappen gezet in verdedigend opzicht. Kun je daar een voorbeeld van geven? "Het is vooral de ervaring; je leert van de fouten die je maakt. Wan neer wel of niet instappen, wanneer wel of niet je man loslaten en op een Ajax bereidde zich in Florida voor op de tweede seizoenshelft Een fotoverslag van een zonovergoten week. 1. Ajax bereidt zich onder de palmbomen van het Omni Orlando Resort voor op hopelijk een succesvolle tweede seizoenshelft. 2. Naast tactiek staat er ook veel fysiek werk op het programma. In totaal krijgt de 31-koppige selectie negen trainingen voor de kiezen in zeven dagen. 3. Ajax is ook in de VS om de eigen naamsbekendheid in het land te vergroten. En om jonge voetbalfans aan te trekken. Deze jochies zijn alvast om. XV/ 18-01-2019 'Liefde voor het voetbal heeft de doorslag gegeven' Door Mark van den Heuvel Foto's: Pro Shots Stanley Gontha

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 10