'Ik doe het op mijn eigen tempo' 'Is een paar MLS-clubs die Dest willen halen' ajaxlife TOEKOMST n Ajacied Sergino Dest droomt van het WK in Amerika Sergino Dest (18) is bezig aan een sterk seizoen en tekende recentelijk zijn eerste contract. De Amerikaanse jeugdinternational pendelt tussen Ajax onder 19 en Jong Ajax en kan op de vleugels als verdediger en aanvaller uit de voeten. Als het aan Sergino Dest ligt, wordt hij na Eddy Hamel en John O'Brien de derde Amerikaan die slaagt bij Ajax. De zoon van een Amerikaanse vader en Neder landse moeder werd in 2011 door Ajaxscouts weggeplukt bij Almere City. Vervolgens doorliep hij alle jeugdelftallen in zijn eigen tempo. De talentvolle Ajacied omschrijft zichzelf als voetballiefhebber. Zijn favoriete spelers? Ronaldinho, Cafu en Dani Silva. Treffend, want Dest omschrijft zichzelf daarna als snelle, offensieve dribbelaar die graag wat risico in zijn spel legt. Opgroeiend in de Almeerse Filmwijk voegt hij enkele belangrijke hoofdstukken aan zijn script toe. Zo won Dest eind november met Amerika onder 20 het Concacaf-toernooi, waardoor hij na dit seizoen in Polen hoopt te schitteren op het WK. Tot die tijd geniet Ajax prioriteit. Dit seizoen speelt hij vooral rechtsback en geregeld linksbuiten. "Als rechtsback heb ik de meeste kans om het ver te schoppen, maar bij Ajax denken ze dat ik vanwege mijn snelheid en techniek óók een goede buitenspeler kan worden. Als ik voorin sta, speel ik het liefst vanaf links. Daar heb ik als rechtsbenige speler meer opties." Dest tekende onlangs zijn eerste contract, dat hem tot 2021 aan de club bindt. Daar moest de achttienjarige Ajacied geduldig op wachten. "Ik heb het bij Ajax altijd op mijn eigen tempo gedaan. Dit contract zie ik als de ultieme bekroning van zeven jaar hard werken," klinkt hij relaxt. Haalbaar Amerika organiseert in 2026 met Mexico en Canada het WK. Dest is dan 26. "Mooi, maar het komende WK in Qatar (2022, red.) is mijn doel. Dat moet haalbaar zijn. Als ik écht goed ben, moet ik daar staan. Er is wel concurrentie. Bijvoorbeeld van DeAndre Yedlin. Hij is nu 25 en speelt wekelijks in de Premier League voor Newcastle United." Dest doet zijn verhaal gekleed in een trainingspak van de Amerikaanse ploeg, maar erkent dat hij een uitnodiging van de KNVB niet zou afslaan, mocht deze ooit komen. "Ik pak alle kansen die goed zijn voor mijn ontwikkeling. Ik speelde nog nooit voor Nederland, viel altijd op het laatst af. Als ik ooit moet kiezen? Dat is gelukkig nog niet aan de orde." Energie Eerst wacht hem het jeugd-WK in Polen; zijn tweede WK in twee jaar tijd. "Vorig jaar speelde ik met Amerika onder 17 in India in stadions met veertigduizend toeschouwers. Dat is de mooiste ervaring die je kunt wensen. Het publiek gaf me extra energie. Ik wilde mezelf laten zien en was niet bang. Ik leerde omgaan met druk en bij balbezit rustig te blijven. Helaas verloren we in de kwartfinales van Engeland, de latere wereldkampioen." Die ervaring neemt hij mee naar Ajax. Of dat nu als linksbuiten is tegen Benfica in de Youth League, of als scorende rechtsback van Jong Ajax tegen FC Twente in een volle Grolsch Veste. Dest 'doet zijn ding'. "Ik probeer eerst mijn directe tegenstander uit te schakelen en daarna wil ik in aanvallend opzicht veel aan de ploeg toevoegen. Dat wordt bij Ajax ook van mij verwacht." Dat de A-selectie komende week in Florida bivakkeert, vindt hij mooi. Dest ging in 2014 pas voor het eerst naar het land van zijn vader. Over de populariteit van Ajax in Amerika weet hij weinig. "Wat ik wél weet, is dat mijn Amerikaanse ploeggenoten dolgraag voor Ajax willen spelen. Ze weten dat Ajax een goede opleiding heeft en voor technisch verzorgd voetbal staat." -ESTAFETTECOLUMN- VILLA MET ZWEMBAD De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun collega's. Dit keer kijkt Ajax' Amerikaanse e-spor- ter Joey Calabro vooruit naar de trip naar Florida. Volgende keer Bij Amerika onder 20 treft Sergino Dest een bekende oud-Ajacied. Assistent-trainer Dave van den Bergh (42) speelde tussen 1995 en 1997 voor Ajax en in de herfst van zijn loopbaan voor Kansas City Wizards, New York Red Bulls en FC Dallas. De Amsterdammer scoutte Dest in 2015 voor de bond. 04-01-2019 M Door Sander Zeldenrijk Wil Dani weten wat ik in Boeka rest met zijn jas heb gedaan? Hij leende hem inderdaad aan mij uit, maar omdat ik mijn vlucht naar Amerika moest halen, gaf ik de jas aan een andere e-sporter, Goalma chine, met de vraag deze aan Dani te geven. Ik begrijp dat dit niet is gebeurd en dat er nu een mooie Ajaxjas in Canada circuleert. De komende week ben ik met Ajax in Amerika. Dat is voor mij als geboren en getogen New Yorker wel bijzonder. Ik vind het ook te gek dat de club een kantoor in Manhat tan heeft geopend. Zelf heb ik niet zoveel met het Amerikaanse voet bal. Ik speel bij Ajax en vind het ook leuker om naar Europees voetbal te kijken. Desondanks groeit de popu lariteit van voetbal wel in Amerika. Persoonlijk zou ik het fantas tisch vinden om in toernooien tegen MLS-clubs te spelen. Ik denk dat we met mooie e-sportcontent veel Amerikaanse kinderen aan Ajax kunnen binden. Ik hoop dat we dat in de toekomst goed kunnen opzet ten. Ik kijk al weken uit naar het weekje in Florida. Sowieso omdat sponsor Ziggo mijn kamer deze maand komt pimpen. Dat doen ze bij alle e-sporters van Ajax, zodat we leuke en goede kwaliteit video- content kunnen streamen. Verder zal ik volgende week waarschijnlijk met Dani en onze Braziliaanse aanwinst Victor San tos in een villa met zwembad kwa lificatieduels spelen voor het WK voor clubs. Dat huis wordt volledig omgetoverd tot game house. We nemen onze eigen play seats mee en gaan spelen onder de naam Ajax USA. Bovendien zitten we in de buurt van Ajax, dus daar zullen we zeker ook even gaan kijken. In de volgende Ajax Life kunnen we wat mij betreft even terugblik ken op ons Amerikaanse avontuur. Het lijkt me wel leuk om van Dani te horen hoe hij de week in het huisje heeft ervaren en waaraan hij zich het meest ergerde. Van den Bergh over het Concacaf-toernooi: "Sergino was een jaar jon ger dan de meeste spelers. In overleg met Ajax vlogen we hem in voor de laatste en belangrijkste duels, maar hij hield zich prima staande. Hij werd zelfs geselecteerd in het elftal met beste spelers van het toer nooi." Het WK in Qatar is volgens de voormalig linksbuiten geen irreëel doel. "Er is een paar MLS-clubs die hem hierheen willen halen. Dat gaat om grote bedragen. Maar als hij bij Ajax blijft, heeft dat geen invloed op zijn selectiekansen," besluit Van den Bergh.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 7