4 UITGELICHT ajaxlife Naam: David Meyer. Nationaliteit: Amerikaans. Leeftijd: 61. Woonplaats: Voorhees, vlakbij Philadelphia in de staat New Jersey. Beroep: Advocaat. Lid van SV Ajax sinds: 2014. Via mijn goede vriend Joens Visser raakte ik besmet met het Ajaxvirus. We ontmoetten elkaar voor werk in Parijs en daarna kwam ik vaak in Nederland. Hij nam me mee naar PSV en Feyenoord, maar ik voelde me het meest op mijn gemak in Amsterdam. Ajax heeft een mooie geschiedenis te vertellen, met Johan Cruijff en al die successen. Joens' nichtje Maud is trouwens een diehard Ajacied. Zij houdt me op de hoogte van het allerlaatste nieuws. Ik probeer Nederlands te leren en gebruik daarbij ook de krant Ajax Life. Naamsbekendheid: Ajax is alleen bekend bij Amerikanen die voetballiefhebber zijn en ooit in Europa vakantie vierden, denk ik. Het gaat hier in de VS vooral over de Premier League; die wordt overal uitgezonden. Het is moeilijk om Ajax live op televisie te volgen. Klassieker in New York: Ik zie dat niet gebeuren, maar zou het persoonlijk geweldig vinden. Daar zullen ook best veel mensen op afkomen, maar ik weet niet of je met het affiche Ajax-Feyenoord hier een groot stadion uitverkoopt. Amerikaans voetbal: Ik volg de Major League Soccer (MLS) niet echt. Als je het Europese voetbal gewend bent, raak je verwend. Het niveau in de VS haalt het daar niet bij. Als Ajax serieuze voet op Amerikaanse bodem weet te zetten, denk ik dat dit op de lange termijn wel goed is voor ons voetbal. Misschien dat ik tegen die tijd eens naar een MLS-wedstrijd ga. Tips voor Ajax: Doe geen al te gekke dingen. Gebruik de historie en de kleuren van Ajax en Nederland. De eredivisie is te onbekend. Rood en wit zijn hier populaire kleuren. Net als oranje. Verder lijkt het me goed als Ajax een apart logo voor de Amerikaanse markt ontwerpt. Potentie: Ik denk dat veel Amerikanen zich best als nieuwe fan aan Ajax willen binden. Het lijkt me goed als de club een ambassadeursprogramma opzet met de huidige Amerikaanse Ajaxfans. Zij kunnen Ajax onder de aandacht brengen in hun eigen netwerk. Organiseer evenementen die door Ajax gesponsord worden, zoals het samen kijken naar wedstrijden of een ontmoeting met bekende oud-spelers. Nieuwe John O'Brien: Er zijn steeds meer kinderen die voetballen. Mijn eigen kinderen deden dat vroeger ook, maar kregen training van een leger matige voetballers uit Engeland en zelfs eentje uit Rusland. Als de trainingsvormen worden aangeboden door een opleidinstituut als Ajax, denk ik dat veel Amerikaanse ouders dat met open armen zullen ontvangen. SUPPORTERS VERENIGING We organiseren zondag 10 februari weer een Fifa-toernooi in de Johan Cruijff Arena! Je kunt je nu aanmelden via ajaxjongeschare.nl/fifa 04-01-2019 'Doe geen al te gekke dingen' David leert de Nederlandse taal onder andere via Ajax Life.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2019 | | pagina 4