Ajax Jonge Scharelid Joey Spee beleeft magisch Champions Leagueavondje Als lid van Ajax Jonge Schare kun je via prijsvragen en evenementen toffe prijzen winnen. Joey Spee (14) kan er inmiddels over meepraten, want hij won een plek als ballenjongen bij Ajax- Bayern München. WERELDTOP ajaxlife TOEKOMST n 21-12-2018 Ajax Jonge Schareleden Joey en Daimy staan klaar voor een heel bijzonder avondje in de Johan Cruijff Arena. Een high five van Huntelaar Door Floris Roos Joey deed in oktober mee aan de door de Supportersvereniging Ajax georganiseerde ballenjongens en -meisjesdag. Dit evenement hebben we speciaal in het leven geroepen voor leden van Ajax Jonge Schare. Tijdens deze tweede editie streed Joey met ruim honderd jongens en meisjes van twaalf tot en met zeventien jaar voor een van de fel begeerde plekjes langs het veld als ballenjongen of ballenmeisje. Er waren in totaal tien plekken te verdelen voor onder meer de thuisduels met Benfica, PSV, AZ en dus Bayern München. Op het oude trainingsveld naast de Johan Cruijff Arena werd een parcours uitgezet met negen spellen. Iedereen deed enorm zijn of haar best om een plekje te verdienen, waarbij de deelnemers vooral werden beoordeeld op houding, positivisme en samenwerking. Joey was een van de allroun- ders die op al die onderdelen goed scoorde. Samen met negen 'colle ga's' mocht hij langs het veld van de Arena een officieel ballenjon- genscontract ondertekenen. Toen werd het nog even spannend, want bij welke wedstrijd mocht Joey ballenjongen zijn? Net als in de Champions League moest een glazen kom met lotingballetjes dat bepalen. Het lot koppelde Joey aan de Champions Leaguekraker Ajax-Bayern München en we zagen toen al hoe blij hij daarmee was. Joey moest even geduld hebben, maar vorige week woensdag was het dan eindelijk zover en mocht hij zich melden in het stijf uitverkochte Ajaxstadion voor een magisch avondje voetbal. Joey zag in elk geval van heel dichtbij hoe Ajax en Bayern elkaar in evenwicht (3-3) hielden. Hoi Joey. Nou, vertel maar, hoe was het? "Echt supergaaf. Je maakt de wedstrijd zo anders mee als ballenjongen. Normaal zit ik op de tribune en nu stond ik zowat op het veld." En kreeg je veel te doen? "Nee, eigenlijk niet. Ik heb maar één bal gehad. Deze gooide ik vlug terug naar Hakim Ziyech, zodat hij snel kon ingooien." Waar stond je ongeveer? "Bij de cornervlag aan de kant van de F-side. Dat was te gek, want daar was natuurlijk veel sfeer. Er werd de hele wedstrijd gezongen." Toen we het veld opkwamen, voelde ik het wel kriebelen' Was je zenuwachtig? "Dat viel wel mee, maar toen we het veld opkwamen, voelde ik het wel kriebelen. Dan voel je wel dat je iets speciaals meemaakt. Het was sowieso de eerste keer en dan ook nog eens bij zo'n mooie wedstrijd." Wij zagen dat Bayern-speler Renato Sanches jou iets gaf. Wat was dat? "Haha, klopt! Hij was aan het warmlopen en plukte een pakje kauwgom uit zijn broekje. Toen vroeg hij of ik ook een kauwgumpje wilde. Gewoon tijdens de wedstrijd, dat verwacht je niet. Ook Klaas Jan Huntelaar kwam nog even langs? "Ja, ik zat daar gewoon rustig toen hij ging warmlopen. In het voorbijgaan stak hij zijn arm uit voor een high five. Later mocht hij invallen en kreeg hij nog een moeilijke kans. Als die er in was gegaan, dan was de Arena ontploft. Je kwam in elk geval een dag later met mooie verhalen op school. "Zeker weten. Ik heb een paar Ajacieden in mijn klas en die vonden het wel heel tof wat ik heb meegemaakt. Het was ook echt heel bijzonder." ESTAFETTECOLUMN De e-sporters van schrijven dit seizoen telings een column Ajax Life. Zij sluiten af met een vraag een van hun collega' keer de beurt aan Hagebeuk. Zoals jullie waarschijnlijk wel gehoord hebben, heeft Lev na goed overleg bij Ajax onze mooie club verlaten om voor Faze Clan te gaan spelen. Ik weet niet goed hoe je zijn transfer zou moeten vergelijken met de echte profs die Ajax verlaten voor een andere club. Het is niet zo dat hij bijvoor beeld van Ajax naar Real Madrid is gegaan. Binnen de wereld van e-sports zijn Ajax en PSG volgens EA sports namelijk de twee beste clubs. Faze Clan is groot en is naast Fifa ook actief met andere videogames, zoals Call of Duty. Ze hebben drie miljoen volgers op Twitter en ze schijnen hoge salarissen te betalen. Lev is en blijft natuurlijk een Ajacied. Hij speelde in de e-divisie op de Playstation 4. Dat heb ik van hem overgenomen. Ik heb thuis een Xbox One en een Playstation 4 staan, dus voor mij maakt het niet heel veel uit. Net als Lev en Joey speelde ik twee weken geleden op het grandslamtoernooi in Boekarest. Ik ben daar tweede geworden op de Xbox. Dat is tot op heden mijn beste internationale prestatie. In de vorige editie van Ajax Life wilde Bob van Uden van mij weten wat er nodig is om eerste te worden. Dan gaat het voorna melijk om constante concentra tie gedurende het gehele toer nooi. Tot op heden kwalificeerde ik me voor drie van de vijf grand- slamtoernooien. Dat lijkt matig, maar bij ieder toernooi spelen de twaalf beste spelers ter wereld, na een lange kwalificatie. Eén keer kwalificeren is al redelijk, twee keer is goed en drie keer is in mijn geval gewoon super. Al wil je natuurlijk op elk grand slamtoernooi punten pakken. Door die prestatie sta ik op moment van schrijven tweede op de wereldranglijst en dat helpt me om me uiteindelijk te kwalificeren voor het WK, want dat blijft dit seizoen mijn ultieme doel: wereldkampioen worden. Volgende keer In de volgende Ajax Life blikt mijn Amerikaanse vriend Joey vooruit op de trip die we in januari gaan maken naar Orlando. Maar eerst wil ik graag van hem weten waar mijn Ajaxjas is gebleven die ik hem in Boekarest uitleende.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7