'De Ligt is een natuurlijke leider' Weet jij alles van Ajax? Doe dan mee aan de Ajax Life Pubquiz! We zijn woensdag 6 februari in Genemuiden, op maandag 25 februari in Amsterdam. Meld je snel aan via ajaxlife.nl/pubquiz 4 UITGELICHT 21-12-2018 ajaxlife Naam: Julie van Heijst. Leeftijd: 42. Woonplaats: Amsterdam. Beroep: communicatieadviseur. Lid SV Ajax sinds: Een jaartje nu. Ik ben al sinds ik me kan herinneren Ajaxfan, dankzij mijn vader. We keken vroeger altijd samen Studio Sport. Mijn zoontje, Willem (8), wilde lid worden van de Ajax Kids Club. Toen hebben we onze dochter, Emilie (10), ook meteen ingeschreven. Toen konden mijn man, Bart, en ik niet achterblijven. Het hele gezin is dus lid. Kids Club Persco: Willem stuurde een vraag in voor de Ajax Kids Club Persco, werd uitgenodigd en hij won zelfs de prijs voor leukste vraag. Het was vooral een gekke vraag: wie laat de smerigste scheten in de kleedkamer? Willems oma vond niet dat hij dat kon vragen, haha. Een echt antwoord had Dusan Tadic niet. Willem vond de persco supercool. Ik eigenlijk ook. Het was leuk om te zien dat de spelers de tijd namen voor de kinderen en echt ontspannen waren. Dit zijn wel evenementen waardoor de club en de fans dichter bij elkaar komen. Champions League: Ik ben zwaar onder de indruk van wat Ajax laat zien. Ik vind ze echt heel leuk spelen. Stiekem hoop ik op zo'n succes als in 1995, maar dat zal lastig worden. Ik had gehoopt op Porto als tegenstander in de achtste finales, puur kijkend naar de kwaliteiten. Maar Real Madrid doet het niet bijzonder goed in de Spaanse competitie. Maar goed, zij hebben ook gewoon de achtste finales gehaald. Ik denk dat het twee mooie duels gaan worden, en heb alle vertrouwen in Ajax. Ajacied van het Jaar: Ik lees de krant en kijk ook vaak op de website, maar stemmen voor Ajacied van het Jaar doe ik eigenlijk niet. Staat Hakim Ziyech weer bovenaan? Dat is wel terecht. Ik ben blij dat hij gebleven is. Hij heeft echt geniale acties, en verrassende voorzetten. Dat is heel tof om te zien. Matthijs de Ligt: Hij is een beer, zo'n stoere gozer. Of hij de terechte aanvoerder is? Als je puur naar zijn leeftijd kijkt, is hij een beetje jong. Maar dat zie je niet af aan hoe hij zich gedraagt. Hij oogt zo volwassen. Hij is echt een natuurlijke leider. Julie van Heijst ging met zoonlief Willem mee naar de Ajax Kids Club Persco. Patatgeneratie: Ik heb even moeten opzoeken wat daarmee wordt bedoeld. Het gaat dus om de jonge spelers uit 1989, zoals Richard Witschge, Bryan Roy en De Boertjes. Ze hebben allemaal een mooie carrière gehad. Ik was destijds juist een groot fan van Danny Blind. Ik weet nog dat ik met een vriend naar de wedstrijd tegen Zaragoza ging in het Olympisch Stadion, in 1995. Hij vroeg wie er volgens mij ging scoren. Ik zei meteen Blind. Hij dacht toen vast: dat meisje heeft er geen verstand van, gezien de positie van Blind als verdediger. Toen scoorde hij twee keer, haha. Toen was Blind helemaal mijn held. SUPPORTERS VERENIGING

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 4