ffóedagi/eu. DocViAnjCtAkttocfi tedetem rwMi! 10% KORTING 1 SCHOLIERENSHOP Nieuwe East pak nodig? Voetbal Schoolagenda? 16 Met 1.500 Schoolspullen de grootste Schoolcampus online! ACTIECODE: AJAXLIFE De mooiste Ajaxshirts ontleed Een Ajaxshirt is meer dan een kledingstuk. Elk design vertelt de verhalen van seizoenen, en van spelers die het droegen. We duiken in de historie van deze tweede huid. Dit keer: het shirt van Dennis Bergkamp uit de KNVB-bekerfinale in 1993. grand café - automatiek TWEEDE HUID 21-12-2018 ajaxlife Een souvenir uit de finale Door David Endt Het is 20 mei 1993. Het voetbalsei zoen loopt ten einde en in compe titieverband is, wat Ajax betreft, de strijd gestreden. PSV en Feyenoord vechten het in de laatste fase uit als het gaat om de landstitel. Maar vandaag ligt er een apotheose in het verschiet waarin Ajax het seizoen alsnog van schittering kan voor zien: de bekerfinale in De Kuip. Tegenstander is het vrijbui tersteam van eerstedivisionist sc Heerenveen. De omstandigheden zijn ideaal; het is een zonovergoten Hemelvaartsdag waarop de sup- portersgroepen van Ajax en Hee renveen een soort bedevaart maken naar Rotterdam. Er heerst een feestelijke stemming, want de fans staan elkaar niet naar het leven. Het is een ideaal fundament voor de bekerfinale. Kleurrijk is deze ook, vooral omdat beide clubs in hun originele tenues mogen aantre den. Helder rood en wit tegenover steviger blauw en wit op de groene ondergrond van de perfecte gras mat, het stralende zonlicht doet de rest. Ajax speelt in een fonkelnieuw tenue. Voor kledingsponsor Umbro is de finale het gewenste platform om het tenue dat Ajax in het vol gende seizoen zal gaan dragen te presenteren. De halskraag met boorden zonder witte elementen en met een knoopje, en de twee brede rode biezen aan de uiteinden van de (korte) mouwen, zijn de belang rijkste verschillen. Het zijn details, met als effect dat de outfit iets robuuster, stoerder oogt dan die waarin Ajax de voorgaande wed strijden in competitie, bekertoer nooi en Uefa-Cuptoernooi aantrad. Het duel met Heerenveen kent een hoge amusementswaarde, maar het kwaliteitsverschil is groot. Ajax wint met 6-2. Pijnpuntje Niet zichtbaar voor het publiek steekt er echter ook een pijnpuntje bin nen het Amster damse team. Vanaf medio februari bekend dat Den- nis Bergkamp en Wim Jonk aan het eind van het seizoen Ajax zullen verlaten. Ze gaan naar Inter en er is veel geld mee gemoeid, dus is er van Ajaxkant accep tatie. Maar in de maanden die volgen heeft trainer Louis van Gaal kritiek op beide spelers: ze n- »n_ zouden er met hun hoofd niet meer helemaal bij zijn. Die visie tergt vooral Bergkamp. Een blessure tastte zijn natuurlijke brille aan, met gebrek aan instelling heeft het niets te maken, meent hij. Tegen Heerenveen speelt de emotie van verongelijktheid mee, Bergkamp is getergd en wil zich laten zien. Dat lukt op een hem kenmerkende manier in de 82e minuut, wanneer Ajax al op een 3-1-voorsprong staat. Hij ontfut selt de bal aan zijn bewaker Maar ten de Jong, zet een paar snelle stappen en kogelt de bal achter keeper Aldo Swager. Twee minuten voor tijd bedient hij Mare Over- mars, die zo zijn tweede goal van de middag kan maken. Daarna is het feest: Ajax is bekerwinnaar. Op het veld gaan de Heerenveners onmiddellijk gretig op jacht naar het mooist denkbare finalesouvenir: een Ajaxshirt. Het grote ruilen is begonnen, slechts enkele Ajacieden dragen bij de uit reiking van de barokke bokaal een Ajaxshirt, de meesten zijn gehuld in het blauw met wit met rode pom - peblêden. Sponsor Umbro zal er niet helemaal gelukkig mee zijn. Heerenveen- middenvelder Leeroy Echteld, een gewiekste Amsterdammer die samen met Berg kamp bij Ajax in de jeugd speelde, is er als de kippen bij om Bergkamp te vragen zijn shirt met dat van hem te ruilen. De Ajacied lacht en stemt toe. Zo wordt Ech- teld de bezitter van het tricot van de I man die een handvol jaren later een van de beste voetballers op de globe zal zijn. voor in je schooletui. *0p het gehete assortiment, getdig tot en met 30 april 2019 100 Merken schoolspullen, schooltassen, etuis, schoolagenda's, schriften, rekbare kaften, rekenmachines en alles Sioukvmd Tijdens alle thuiswedstrijden van voor én na de wedstrijd LIVE muziek!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 16