t 1 OEFENEN TEGEN ITALIANEN ajaxlife TOEKOMST n Dennis Johnsen hoopt frustratie om te zetten in uitnodiging voor Florida Titelverdediger Jong Ajax presteert dit seizoen wisselvallig in de Keuken Kam pioen Divisie. En als de hele beloften- ploeg worstelt, blijkt het lastig je in beeld te spelen bij het eerste, ervaart Dennis Johnsen (20). Door Sander Zeldenrijk Exact een jaar geleden spraken we Dennis Johnsen voor het eerst voor deze krant. De Noor sprak realistisch over zijn eigen traject richting de A-selectie. Hij had met een vierjarig contract op zak geen haast en concentreerde zich vooral op zijn spel bij Jong Ajax. Met acht doelpunten en elf assists had de vleugelaanvaller een behoorlijk aandeel in het histori sche eerste kampioenschap van de Amsterdamse beloften in de eer ste divisie. Gevoelsmatig zat hij de tweede seizoenshelft ook dicht tegen het eerste elftal aan. Erik ten Hag nam hem vlak na zijn aan stelling als hoofdtrainer in januari meteen mee op trainingskamp naar Portugal. Ten Hag passeerde hem echter voor het eerste trainingskamp van dit seizoen in het Duitse Kloster- pforte. Een duidelijke toelichting gaf hij niet. Het was iets tussen trai ner en speler. "Dat was een teleur stelling, maar het werd me duidelijk dat de oplossing bij mezelf ligt en niet bij de coach. Ik besefte dat ik op en naast het veld moet leren leven als een prof. Als ik vervolgens goed speel, krijg ik vanzelf die kans. Tot op heden speel ik niet goed genoeg," klinkt Johnsen zelfkritisch. De praktijk blijkt weerbarstiger. Johnsen: "We bouwen met jongere en minder ervaren talenten aan een nieuw team. Dat gaat lastig in deze sterke competitie. We verlo ren al aardig wat wedstrijden en in aanvallende zin creëren we te wei nig. Ja, dat verwijt ik mezelf. Als het team worstelt, is het moeilijk anderen op sleeptouw te nemen en zelf op te vallen." Cirkel Doelpunten maken én goed spelen; juist dat heeft Johnsen nodig om zich bij de staf van het eerste in de kijker te spelen. De vleugelaanval ler erkent dat hij in een cirkel zit waar hij vooralsnog moeilijk uit komt. "Ja, dit is een van de las tigste seizoenen uit mijn loop baan. Ik hoop dat het zich vol gend seizoen uitbetaalt. Mijn doel nu is om mee te gaan op trainingskamp naar Florida in de winterstop." Of de Noor begin januari in het vliegtuig stapt, valt nog te bezien. Het eerste presteert prima en Ten Hag beschikt met David Neres, Hakim Ziyech, Dusan Tadic, Zaka ria Labyad, Vaclav Cerny en een kwartet aan offensieve backs in feite over voldoende spelers die Dit is een van de lastigste seizoenen uit mijn loopbaan. Ik hoop dat het zich volgend seizoen uitbetaalt' En als je bij Ajax nog niet goed genoeg bent voor het eerste elf tal speel je mee met Jong Ajax. De ploeg staat in de middenmoot van de Keuken Kampioen Divi sie. Afgelopen zomer vertrok een aanzienlijk aantal spelers, onder wie León Bergsma en Vince Gino Dekker (AZ), Terry Lartey Sanniez (NEC), Danilo Doekhi (Vitesse) en Zian Flemming (PEC Zwolle). Mateo Cassierra - vorig seizoen goed voor achttien treffers en acht assists - werd verhuurd aan FC Groningen. In algemene zin geldt dat spe lers die buiten de boot vallen bij het eerste, in Jong Ajax de ploeg op sleeptouw moeten nemen. op de vleugel voor gevaar kunnen zorgen. Rondom de bekerwedstrijd tegen Te Werve liet Ten Hag al publiekelijk optekenen dat hij op korte termijn meer van de talentvolle Noor ver wacht. Johnsen presteert wisselval lig en heeft weinig rendement, zo luidde de verklaring voor het pas seren van de Noor. En als anderen beter presteren, sta je achteraan de rij. Het sluit aan op de woorden van Johnsen zelf. "Ik hang momenteel tussen Ajax 1 en Jong Ajax," zegt de jeugdinternational. "In het begin van dit seizoen voelde ik me onderdeel van de A-selectie. Nu is dat een stuk minder, omdat ik weinig meetrain met het eerste. Hoe vaak? Dat verschilt. De ene keer drie keer per week, soms eens per twee weken. Dat is moeilijk, maar daarmee moet ik leren omgaan." We vragen het hem aan het eind van het interview toch maar even: ziet hij toekomst bij Ajax of overweegt hij een vroegtijdige oplossing buiten Amsterdam? Johnsen blijkt een vechter en geen vluchter. "Ik ben nog steeds happy. Ik moet beter gaan presteren en heb wat geluk nodig. Misschien komt de oplossing pas volgend seizoen. Dat zou zomaar kunnen. Ik heb nog een contract tot 2021. Dit is pas het begin. Je tweede jaar is vaak lastiger dan het eerste. Dat verhaal kende ik en helaas overkomt het me nu, maar ik heb nog lang niet opgegeven." ESTAFETTECOLUMN De e-sporters van Ajax schrijven dit seizoen om beurten een column voor Ajax Life en sluiten deze af met een vraag voor een van hun collega's. Dit keer de beurt aan Bob van Uden. Volgende keer 07-12-2018 M 'Ik moet beter gaan presteren DENNIS JOHNSEN Jullie verwachtten dit keer vast Lev Vinken als columnist, maar hij had het een beetje te druk met een groot toernooi in Boekarest, waarvoor hij zich had geplaatst. Net als Dani en Joey overigens; ik was de enige e-sporter van Ajax die zich niet wist te plaat sen. Ik had dus een zwaar week end, zo alleen in Nederland. Dani haalde de finale, waarin hij verloor van F2Tekkz. Dat is geen schande, want die zeven tienjarige jongen is echt een fenomeen. Iedereen ging er al vanuit dat hij zou winnen. Dani mag trots zijn dat hij de finale haalde. Er keken zo'n honderd dertigduizend mensen live naar die wedstrijd. Waarom ik me niet wist te kwalificeren? Tegen Duitsers en Engelsen speel ik altijd wel goed, maar tegen Italianen en Span jaarden heb ik het moeilijker. Dat komt vooral omdat de connectie niet heel goed is, waardoor het spel trager is, of het beeld soms zelfs hapert. Op een of andere manier heb ik daar te veel last van. Mentaal stond ik al met 1-0 achter als ik tegen een Span jaard of Italiaan moest spelen. Dat is natuurlijk niet goed, dus ik ben nu al een paar weken veel aan het oefenen tegen spelers uit die landen. Het gaat sinds dien al een stuk beter. Ik richt me nu op de kwalifica tie van een ander groot toernooi, die op 23 december begint. Dan moet ik er echt klaar voor zijn. Ik wil natuurlijk niet weer als enige Ajaxspeler achterblijven. In de volgende Ajax Life is het de beurt aan Dani. Na zijn puike prestatie in Boekarest zou ik graag van hem willen weten: wat heb je nog nodig om het vol gende toernooi te winnen?

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7