16 G.RAGGE 2S&ZN bv G.RAGGERS&ZN bv SCHOONM Zi CIALISTEN SCHOON VOOR EEN GOED BETAALDE (BIJ)bAAN^ TWEEDE HUID ajaxlife De mooiste Ajaxshirts ontleed Een Ajaxshirt is meer dan een kleding stuk. Elk design vertelt de verhalen van seizoenen, en van spelers die het droegen. We duiken in de historie van deze tweede huid. Dit keer: een ode aan Amsterdam én Dani. Dit is zowel een van de meest bizarre als legendarische shirts van Ajax: het uitshirt van het sei zoen 1996/1997. Het is niet het fraaiste ontwerp, dit in grijs en rood met flarden wit uitgevoerde tenue, maar de tijdgeest voegt extra waarde toe: Louis van Gaal nam dat seizoen afscheid en het was (voorlopig) de laatste keer dat Ajax de halve finales in de Cham pions League bereikte. Van enige afstand lijkt het alsof het tenue bij voorbaat besmeurd is, maar wanneer je dichterbij komt en je ogen goed de kost geeft, ont dek je dat de kleding een soort ode aan Amsterdam brengt. In diverse lettertypes staat in diverse tinten grijs de naam 'Ajax' op het shirt terwijl naast de Andreaskruisen van de stad Amsterdam ook de Westertoren en de gevel van het concertgebouw te zien zijn. Op de brede rode biezen over de mouwen staan de naam Ajax en het clublogo. Het is een ratjetoe van elementen en letters, die je ook op het broekje terugziet. Het grijs-rode ontwerp, bedacht en geleverd door de firma Umbro, werd in de eredivisie en het bekertoernooi, maar ook in de Champions League gebruikt, en daar zat een aantal bijzondere pot jes bij. Zo speelde Ajax op 4 decem ber 1996 in het grijs te Zürich tegen Grasshopper Club. Ajax moest alle zeilen bijzetten om met 1-0 te win nen. Velen die er direct of indirect bij waren, herinneren zich de tra nen die Ronald de Boer uit louter emotie bij het televisie-interview na de wedstrijd plengde. Geval apart Nog legendarischer (en weer in het grijs) was de tweede kwartfinale wedstrijd in Madrid tegen Atlético. Het brengt ons op 'reukafstand' van het afgebeelde shirt, het shirt van Daniel da Cruz Carvalho, zoals zijn volledige naam luidt. Dani was in vele opzichten een geval apart. Ook wat shirts betreft. In de competitie was het nog niet gebruikelijk de spelersnaam op het shirt te vermelden, in de Cham pions League gebeurde dat wel. Ajax-Rangers was Dani's eerste optreden in de groepsfase en hij ontstak in toorn toen hij zag dat de teammanager de naam 'Carvalho' boven zijn nummer 21 had laten drukken. "Carvalho? Carvalho? Hoe haal je het in je hoofd! Dani moet er op staan," brulde de mooie jongeman en zijn groene ogen spuwden vuur. Liefst had hij het shirt ter plekke verbrand, maar hij smeet het op de tafel van de teammanager. Dani's woede hielp mogelijkerwijs, want hij maakte er twee in de met 4-1 gewonnen wedstrijd. In het vervolg van het toernooi stond de arties tennaam 'Dani' op de rug van zijn shirt. Dat Ajax na de weinig hoopvolle 1-1 in Amsterdam op 19 maart 1997 in het Estadio Vicente Calderón met 3-2 over Atlético Madrid zege vierde, had het voor een behoorlijk deel te danken aan de Portugese wonderjongen, die aan het begin van het seizoen Ajax zowel was komen versterken als van extra uitstraling voorzag. Na 1-1 in de reguliere speeltijd volgde verlen ging waarin Dani met een duivels schot uithaalde. Na een dwarre lende baan over 25 meter door het luchtruim viel de bal achter keeper José Molina. Daarmee was de halve finale zo goed als verzekerd. Atlético kwam nog langs zij, maar de slotgoal van Tijjani Babangida maakte aan alle span ning een einde. Dani's wonder- goal versiert deze legendarische wedstrijd als een keurmerk, en dat hij het maakte in het Amsterdam erende ratjetoe-shirt voegt iets speciaals toe. Schoonmaakonder leming GLAZENWASiERS - VL Sollicitatie@ra Gevestigd in: [gers.nl 029 Jithoorn Almei Schoonmaakonderneming Sollicitatie@raggers.nl 0297-56 30 70 www.raggers.nl Gevestigd - in: Uithoorn Almere Schiphol Utrecht 02-11-2018 Het legendarische ratjetoe-shirt Door David Endt

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 16