14 NOURf Idcl FANZONE ajaxlife Heerenveen-fan Jelmer de Haan zette Nouri op zijn shirt dat de kinderen er erg mee bezig waren. Een van juffen op school was een vaste klant bij de vader van Nouri. Dan komt het op een gekke manier voor hen ook iets dichterbij. Ik wilde er zelf iets mee doen, en kwam op het idee zijn naam achterop het shirt te zetten. Het is toch een manier om te zorgen dat Nouri niet wordt vergeten." Jelmer was een liefhebber van het spel van de kleine bal virtuoos van Ajax. "Heerenveen is mijn cluppie, maar ik heb ook veel sympathie voor Ajax. Vooral voor het aanvallende spel. Onder Frank de Boer speelden ze op een gegeven moment wat defensie ver, meer gecontroleerd, toen ebde het gevoel van Ajax als mijn tweede club wel een beetje weg. Maar dit seizoen vind ik het weer echt genieten." Sc Heerenveen-Ajax staat voor de deur. Het boek van Henk Spaan over Appie Nouri ligt juist net in de winkel. Een combinatie van de twee onderwerpen vinden we bij Jelmer de Haan: seizoenkaarthouder van sc Heerenveen, met Nouri achterop zijn blauw-witte shirt. Hij vertelt het op een fluister- achtige toon, want de tienjarige zoon van zijn vriendin zou kun nen meeluisteren. Jelmer de Haan (35) heeft kaartjes gekocht voor sc Heerenveen-Ajax, voor het hele gezin. Dat betekent dat Jel- mer met vriendin, haar zoon en dochter, en de vader van de kin deren naar Heerenveen afreist. Het is een verrassing voor de tienjarige Kamar en zijn twee jaar oudere zus Stella. Met Kamar heeft het samenge stelde gezin een echte Ajaxfan in de gelederen. Jelmer is ondanks dat hij in Amsterdam woont zelf sei zoenkaarthouder van van sc Hee renveen. Dat levert bij duels tussen beide ploegen vaak een sportieve strijd op. Als geboren Fries zit 't Fean in zijn bloed ('Alleen in Leeu warden zijn ze voor Cambuur, de rest van Friesland is voor Heeren veen'), maar Jelmer rijdt vooral eens per twee weken richting het Abe Lenstra Stadion om bij te pra ten met zijn vader. "Mijn vader had al een sei zoenkaart met mijn zus. Zij kreeg het te druk, en toen had ik iets van: ik neem die kaart wel over. Voor mij is het vooral een mooie manier om mijn vader wat vaker te spreken. Ik ben fanatiek Heeren veen-supporter, maar het voet bal zelf is eerlijk gezegd vaak bij zaak. Het gaat erom dat we op die momenten dat Heerenveen thuis speelt samen zijn." Gave Jelmer zegt het vaker in het gesprek: voetbal bindt. Hij merkt het met zijn vader, en met de kinderen van zijn vriendin, die beiden gek zijn op voetbal. Vorig seizoen merkte Jelmer het op een meer treurige manier bij het noodlot dat Abdelhak Nouri trof. De Amsterdamse Fries besloot daarop de naam en het rugnum mer van Nouri op zijn Heeren- veenshirt te laten zetten. Hij was zeker niet de enige; bijna bij elke voetbalclub liep wel een fan met zo'n shirt rond. Voetbal bindt dus inderdaad. Of zoals in de vooraankondiging van het boek Nouri, de belofte van Henk Spaan stond: 'Zijn uitzon- Opleiden derlijke gave maakte Nouri van Het voetbal in Heerenveen is wat iedereen.' Jelmer beaamt dat. "Ik dat betreft iets minder, al won de schrok net als iedereen enorm ploeg met 5-0 van De Graafschap. van het nieuws. Ik merkte ook Jan Olde Riekerink is sinds begin - dolle dit seizoen hoofdtrainer in Heeren veen. Een toch opvallende keuze, omdat hij in zijn carrière vooral met jeugd werkte, en zelfs jaren hoofd jeugdopleiding was bij Ajax. "Ik denk dat Olde Riekerink wel het type trainer is dat bij Hee renveen past," stelt Jelmer. "Net als Foppe de Haan is hij iemand die jonge spelers beter wil en kan maken. En dat zit toch ook in het DNA van de club: jonge spelers opleiden." De ploeg heeft het lastig dit seizoen, en staat momenteel op de negende plaats in de eredivisie, met tien punten uit acht wedstrij den. Echt verwend is Jelmer nog niet in het Abe Lenstra Stadion. Die 5-0-zege op De Graafschap was ook nog eens in Doetinchem. "Onderweg naar huis denk ik wel eens: zit ik hiervoor twee keer anderhalf uur in de auto? Maar goed, dan bedenk ik me weer dat het weer gezellig was met mijn vader. Daar gaat het uiteindelijk 19-10-2018 'Voetbal gaat om binding' Door Mike van Damme Jelmer de Haan en Kamar: een strijd tussen Heerenveen en Ajax...maar ook binding tussen twee voetbalfanaten Nouri, de belofte Henk Spaan Uitgeverij Ambo Anthos 20,00 euro

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 14