ajaxlife INTERVIEW 11 19-10-2018 XX Ondanks die hoogtepunten en loftuitingen van grootheden als Johan Cruijff en Eusébio wist Dani in vier jaar Ajax geen vaste basis plaats te veroveren. "Ajax had in het begin een topteam. Ik vond het geen schande dat ik weinig speelde. In mijn laatste jaar onder Co Adri- aanse moest ik naar het tweede en kampte ik met een knieblessure. Op de achtergrond sluimerde toen al de interesse van Benfica. Ik had nog een contract voor een seizoen, maar vertrok. Zonder die blessure was ik bij Ajax gebleven." Boetepot Dat Dani zich vaak amuseerde in het Amsterdamse nachtleven hielp hem niet op sportief vlak. Zo vulde de Portugees naar eigen zeggen het merendeel van een boetepot die aan het eind van het seizoen zo'n zeventigduizend gulden bedroeg. "Daar betaalden ze toen voor het teamuitje een paar helikopter- vluchten van." Als hij hoort dat zijn oude ploeggenoot Richard Witschge een boek op de markt brengt (zie pagina 15), reageert Dani vrolijk verbaasd. "Dan heb ik ook nog een verhaal. Tijdens een trai ningskamp in Zuid-Afrika hadden Benni, Richard en ik wat gedron ken. Op weg naar het hotel zat ik op de motorkap. Vraag me niet waarom. Opeens remde de auto en ik vloog zo van de motorkap af door de lucht en belandde op de straat. Richard vertelde me daarna wel tien keer dat hij dacht dat ik er was geweest," grapt de Portugees. Ach ja, Amsterdam. De ver leidingen buiten de lijn bleken onweerstaanbaar. "Vaak over kwam het me gewoon als ik in een nachtclub stond. Ik vroeg me vaak af: leef ik mijn leven zoals ik het wil of word ik geleefd door het leven zelf. Het was absurd. Na iedere training stonden er vijftig meisjes te wachten op een hand tekening. De een nog mooier dan de ander. En ik woonde op mezelf op tien minuten van het centrum. Als je dan niet speelt, ga je er lekker van genieten." Spijt Dani kent de verhalen dat hij ver gelijkbare kwaliteiten had als Cris- tiano Ronaldo op die leeftijd. "Ik was niet gemotiveerd genoeg om de beste speler ter wereld te willen worden. Iedereen vertelde me dat ik het in me had, maar zelf besefte ik het niet. Na het jeugd-WK in Qatar werd ik vergeleken met Diego Maradona. Dat hoorde ik vijf jaar geleden tijdens een eten- tje met mijn oude coach. Ik zei dat hij gek was. Als hij me dat toen had verteld, had ik het ook niet geloofd. Het had me niet veranderd. Niets kon me in die tijd veranderen." Spijt van zijn keuzes heeft hij niet. "Ik was jong en keek anders naar het leven. Het moest natuur lijk wel een keer stoppen. Het werd tijd om serieus over het leven na te gaan denken. Als voetballer dacht ik niet na en had ik weinig rust. Tenzij ik sliep. En dat was niet vaak het geval, haha." Dani zegt serieuzer te zijn geworden. Zijn wilde haren is hij kwijt en negen jaar geleden stapte hij in het huwelijksbootje. "Ik heb bovendien twee mooie dochters van zeven en drie, ben financieel onafhankelijk en investeer in vast goed. Ik wil mijn gezin een mooie toekomst bieden." Het contrast met zijn verle den is ongekend groot. "Ik zie veel profs die vroeg trouwen en daarna alsnog scheiden. Bij mij was het andersom. Een vaste relatie op jonge leeftijd is goed, maar dan moet je elkaar wel trouw blijven. Dat hield ik mezelf altijd voor. Vreemdgaan is niet netjes en als voetballer ben je toch vaak op pad." Overweegt hij eigenlijk om zelf ooit zijn levensverhaal in boek vorm te publiceren? "Ja, maar pas als mijn kinderen volwassen zijn," besluit hij gedecideerd met een lach. Tegen Glasgow Rangers scoort Dani twee keer, met zijn hoofd. Zoals Louis van Gaal hem min of meer al voorspelde.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 11