'Succes Erik, maar niet tegen ons' 'Nico gaat Robben opvreten!' CHAMPIONS LEAGUE Q ajaxlife amper getest, omdat de Portuge zen niet overtuigend druk zetten op de Beierse defensie. Benfica speelde angstig en afwachtend en kon voorin maar weinig ballen vasthouden. Lukte het de Portugezen al eens om door te stomen, dan toonde de ploeg van Kovac zich gevaarlijk via de snelle counter. Wie het tweede en beslissende doelpunt van (oud-Benfica-spe- ler) Renato Sanches nog niet heeft gezien, moet deze maar even opzoeken op internet. Tip voor de Ajacieden dinsdag op het veld van de Allianz Arena: toon geen ontzag voor de tegenstanders en speel met bravoure. Ook al ben je niet de favoriet. Ondanks een groot aantal blessures speelt Bayern Mün- chen al vroeg in het seizoen zoals Kovac voor ogen heeft. Niet zo gek, want de club heeft genoeg budget om minstens achttien gelijkwaardige topspelers op de loonlijst te zetten. Het gemis van de geblesseerden Rafinha, Coren- tin Tolisso, Thiago en Kingsley Coman laat zich niet voelen in de resultaten. Kovac constateerde in Lissabon tot tevredenheid dat zijn elftal als collectief aanviel en verdedigde. Linksback David Alaba stoomde op langs de zijlijn en gaf de assist op de 0-1 van Robert Lewandow- ski, terwijl de meeverdedigende Robben diep op eigen helft met een hakballetje op Sanches aan de basis stond van de fraaie aanval die de 0-2 opleverde. Robben had de uitslag nog hoger kunnen laten uitvallen als hij zijn drie opge legde scoringskansen had benut. Alaba speelde offensief en kwam geregeld over Ribéry heen als de Fransman zich liet terug zakken. Op rechts beschikt Kovac met Joshua Kimmich over een back die een prima klik heeft met Rob ben. Het middenveld bestaat met spelers als Javi Martinez, James Rodrigues en Sanches uit kracht, snelheid, techniek en inzicht. Het centrale verdedigingsduo Jéröme Boateng/Mats Hummels is fysiek sterk en beschikt over veel lengte. Het wordt voor de Ajaxspits in kwestie nog een hels karwei daar gevaar te stichten. Snelheid en beweeglijkheid zouden daar twee goede Ajaxwapens kunnen zijn. Foefje Wellicht loont in Ajax' voor ste linie centraal een creatie vere invulling. Zo liet Frank de Boer Ajax tegen Manchester City in 2012 met Christian Eriksen als valse spits spelen. Benieuwd welk tactisch foefje Erik ten Hag in petto heeft voor het duel in de Allianz Arena. Helemaal na de pijnlijke nederlaag bij PSV, waar de Ajaxtrainer juist werd bekri tiseert vanwege zijn tactische strijdplan. Waar Ajax in Eindhoven ver loor, hield Bayern München in de Bundesliga simpel stand in Gelsenkirchen tegen Schalke 04: 0-2. Na zes opeenvolgende titels staat de ploeg na vier speelron den al los van de concurrentie. Een tevreden Kovac op de pers conferentie: "Iedereen die tegen ons speelt, speelt een moeilijke wedstrijd. Maar voor ons wordt het ook steeds moeilijker omdat iedere ploeg tegen ons net even iets meer geeft." Bayern controleerde de wedstrijd, speelde erg geduldig en toonde zich bij de eerste de beste kans slagvaardig Menig Ajacied denkt bij Bayern München aan de schitterende 5-2-zege in de halve finales van de Champions League in 1995. Hoe kijken ze in München terug op het tweeluik dat seizoen? En wat zijn de verwachtingen voor aanstaande dinsdag? Door Sander Zeldenrijk 'We kwamen even op 1-1, daarna maakte Ajax duidelijk waarom zij favoriet waren' Ajax Life Panel Ajax speelt tot op heden een sterk Europees seizoen. De ultieme test volgt volgende week in de Allianz Arena. Het Ajax Life Panel spreekt zich uit. 28-09-2018 J ünchen De elf van Bayern in Lissabon. Staand (v.l.n.r.): David Alaba, Manuel Neuer, Javi Martinez, Mats Hummels, Robert Lewandowski en Jéröme Boateng. Gehurkt (v.l.n.r.): Renato Sanches, Joshua Kimmich, Franck Ribéry, Arjen Rob ben en James Rodriguez. Collectief De wervelende voetbalshow van Ajax in het eigen Olympisch Stadion werd voorafgegaan door een bloe deloze 0-0 in München. Louis van Gaal baalde van die uitslag en sprak over een gemiste kans op een prima uitgangspositie. In de kleedkamer van de thuis ploeg trok doelman Uwe Gospoda- rek met een tevreden gevoel zijn kicksen uit. Vanwege een zware knieblessure van Oliver Kahn en een schorsing van tweede keeper Sven Scheuer stond hij als 21-jarige voor het eerst vanaf het eerste fluitsig naal onder de lat en dan ook nog eens in de halve finale van de Cham pions League. "Ik moest een paar keer handelend optreden, maar hield de nul. Het stond die avond goed", aldus de inmiddels 45-jarige Duitser. De 0-0 vonden de Duitsers zelf een prestatie van formaat. "Wij kampten in aanloop naar die wed strijd met veel blessures en konden met moeite elf spelers opstellen. Op de bank zaten alleen maar spelers van het tweede team. Die 0-0 was voor ons een uitstekend resultaat. Ik herinner me vooral dat het span nend was, niet per se goed. In de eerste wedstrijd van een halve finale jaag je niet met open vizier op een doelpunt. Onze fans begrepen dat gezien de omstandigheden ook." In de return in het Olympisch Stadion moest Gospodarek weer genoegen nemen met een plekje op de bank. Scheuer kreeg na zijn schorsing het vertrouwen van trainer Giovanni Trapattoni. "We kwamen even op 1-1, maar daarna maakte Ajax duidelijk waarom zij de favoriet waren. Ik kan alle namen van dat team nog zo opnoemen. Dat zegt genoeg over de toenmalige kwaliteit van Ajax." Geblesseerd Gospodarek kwam in 1997 met VfL Bochum in de achtste finales van het Uefa-Cuptoernooi nogmaals in actie tegen Ajax. De Duitsers, spelend in opvallende regenboogshirts, namen in Amsterdam in de eerste twintig minuten een brutale 2-0-voorsprong. "Maar binnen tien minuten stond het 4-2 voor Ajax en klonk het rustsignaal. Ik Bi was geblesseerd, maar Drukte voor het Bayern-doel, maar Uwe Gospodarek houdt de nul in München. zei dat niet tegen de trainer en bleef dus in het doel staan. Dat was een verkeerd besluit. Laten we het er maar op houden dat het niet mijn beste wedstrijd als prof was," grapt de Duitser. Gospodarek is sinds 2011 keeperstrainer in de Beierse kweek vijver en werkte in Zuid-Duitsland drie maanden samen met Erik ten Hag bij de amateurs, oftewel Bayern UWE GOSPODAREK München II. "De samenwerking met Erik had wat mij betreft best lan ger mogen duren. Hij is een sympa thieke kerel, met grote kwaliteiten. Erik leeft vol voor zijn vak. Ik vond het waanzinnig om te zien hoe goed hij zijn teams elke keer prepareerde. Ik wens Erik veel succes met Ajax, maar niet tegen ons." Over de naderende krachtme ting en kansen voor Ajax, volgende week dinsdag, is Gospodarek kort: "Bayern München is altijd favoriet als het thuis speelt. Ze zijn goed begonnen tegen Benfica en zullen dat een vervolg willen geven tegen Ajax." Rene Siebum (50) "De kans op een nederlaag schat ik in op meer dan tach tig procent. Beide teams wil len het initiatief nemen. Ik denk dat Bayern meer aan de bal is vanwege de han delingssnelheid en fysieke kracht. Bovendien zijn veel Ajacieden kwetsbaar als ze verdedigend moeten den ken en handelen. Daarom adviseer ik Ten Hag Bayern met aanvallend voetbal te bestrijden. Arjen Robben is nog steeds van waarde voor Bayern. Als je heel defensief speelt, kun je zijn favoriete acties naar binnen gemak kelijker afschermen. Maar zo speelt Ajax niet. Ajax moet zoveel mogelijk in balbezit zijn, dan komt Robben weinig aan aanvallende acties toe." Marco van Hooft (50) "Ondanks de uitwedstrijd tegen de topfavoriet in onze poule zie ik altijd kansen. Het wordt een lastige opgave, maar we hoeven in de hui dige vorm met dit elftal voor niemand bang te zijn. Ook niet voor Bayern. De eerste helft tegen AEK was Ajax zoekende, maar in de tweede helft was het elftal los en schotelde het ons een fan tastische wedstrijd voor met prachtig voetbal. Er is maar één oplossing en dat is Nico Tagliafico. Nico gaat Robben opvreten en overklassen, zodat hij in de tweede helft gewisseld wordt en met de staart tussen de benen de Allianz Arena verlaat." Raymond de Zwart (44) "Ik schat de kansen in op fiftyfifty. De indruk die Ajax tegen AEK Athene op mij maakte? In de eerste helft was het duidelijk dat Ajax meer de bal had, maar ik vond het spel wel wat strope rig. Het leek alsof de spelers allemaal zenuwachtig waren. De tweede helft was top. Elke week zie ik wel iemand anders uit het team opstaan en een geweldige indruk maken. Ook zie ik het spel- plezier terug bij alle spelers. Arjan Robben afstoppen, is niet anders dan bij andere aanvallers: gewoon tegen houden. En soms een kleine overtreding maken indien nodig, zoals Frenkie de Jong tegen AEK deed." (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 9