ajaxlife JONGE SCHARE 1 C Bradley (12) wappert er flink op los in de Arena voor Ajax-AEK Ajax-AEK Athene was op veel manieren een magische avond. De Johan Cruijff Arena kolkte en de Griekse kampioen kreeg met 3-0 klop. Vooraf schalde de prachtige muziek van de Champions League door het stadion. Kippenvel. Helemaal voor de twaalfjarige Bradley Bodemeijer. Hij mocht tijdens de hymne wapperen met de Champions Leaguevlag op de middenstip. Huh, geoefend? "Ja, we moesten al om 15.45 uur verzamelen bij het stadion. Toen gingen we met de hele groep naar het veld. Het stadion was nog helemaal leeg. Dat was wel een beetje gek. Op dat moment kregen we uitgebreid uitleg over wat precies de bedoeling was. We hebben twee keer geoe fend, zodat we precies wis ten wat we 's avonds moesten doen." Je had ook twee kaartjes voor de wedstrijd gewonnen. Met wie was je? "Ik was met mijn moeder, want zij had de prijsvraag voor mij gewon nen. Ze is ook groot Ajaxsuppor- ter." Wat vond je van de wedstrijd zelf? "Ik vond de eerste helft niet zo goed, maar toen de tweede helft begon was het genieten." Bradley is lid van Ajax Jonge Schare en stond door het mee doen aan een prijsvraag plots op de middenstip van een stijf uit verkochte Arena. Toch was het een grote verrassing waar hij zelf geen seconde rekening mee had gehou den, zo horen we als we hem aan de telefoon hebben. "Mijn moeder had voor mij meegedaan aan de prijsvraag," biecht Bradley op. "Ik wist dat helemaal niet. Ik hoorde plots dat ik had gewonnen. Of ik blij was? Superblij natuurlijk. Dit maak je niet elke dag mee." Vertel eens, hoe was het? "Het was echt een heel vette erva ring. Dat publiek, al die witte vlag getjes... We moesten met z'n der tigen het veld oplopen richting middenstip. Natuurlijk was dat spannend. Iedereen kijkt toch naar je, dat voelde ik wel." Was je zenuwachtig? "In het begin wel. Zeker toen we in twee rijen het veld op kwamen lopen. Eenmaal in de middencir kel had ik er geen last meer van en genoot ik alleen maar." En dan klinkt de muziek van de Champions League. Dat is dan toch een beetje jouw moment. "Ja, dan moeten wij flink wappe ren met die grote vlag. Als je dan die muziek hoortDat gaat echt dwars door je heen, zeg maar. Heel vet!" Als de muziek stopt, moeten jul lie snel met die grote vlag het veld afrennen, terwijl jullie deze oprol len. Was je niet bang dat je zou val len tijdens het rennen? "Haha, nee hoor, ik had wel ver trouwen dat het goed zou gaan. We hadden al een paar keer geoefend." 'Alsje dan die muziek hoort... Dat gaat echt dwars door je heenzeg maar. Heel vet!' Wie is jouw favoriete Ajaxspeler? "Klaas Jan Huntelaar. Ik vind hem een heel goede spits. Of ik hem van zijn eerste Ajaxperiode ken? Nee, toen was ik echt nog te jong. Ik kende hem natuurlijk wel van het Nederlands elftal." Voetbal je zelf ook? "Yep, in de D3 van Batavia in Lely stad. Ik ben linksbuiten." Je bent een beetje de David Neres van Lelystad dus? "Haha, ik ben wel snel en kan wel wat fijne voetbaltrucjes." Ajax won met 3-0 van AEK. Hoe denk jij dat het verder gaat? "Ik hoop dat Ajax tweede wordt in de groep en anders derde. Dan gaan we in elk geval door in Europa. Nee, ik denk niet dat we vierde worden. Daar is dit team echt te goed voor." 28-09-2018 3.J 'Natuurlijk was het spannend, iedereen kijkt naar je' Door Floris Roos Bradley staat klaar voor het echte werk na twee keer oefenen De hymne klinkt, het wapperen van de Champions Leaguevlag begint. BRADLEY BODEMEIJER

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 15