11 ajaxlife INTERVIEW jongens rust te geven, helemaal als je twintig minuten voor tijd een ruime voorsprong hebt, maar ik ga dan niet blij naar de kant." Vrolijk Het is dit seizoen vaak leuk om naar Ajax te kijken. En om voor Ajax te spelen. De teleurstelling van vorig seizoen lijkt zowel op de tribune als op het veld vergeten. "De sfeer is heel anders," stelt ook Schöne vast. "We spelen bij vlagen gewoon heel erg goed, we hebben de Champions League gehaald ondanks drie voorronden. Dat was al fantastisch." Je stroomde door het WK drie weken later in. Merkte je toen al een andere sfeer ten opzichte van vorig seizoen? "De sfeer was niet heel gewel dig, want we hadden maar één oefenwedstrijd gewonnen, van een amateurploeg, haha. Daar word je niet heel vrolijk van. Er was wel een heel duidelijke visie, en het besef dat het anders moest dan vorig seizoen was groot. Niet alleen voor ons zelf, maar ook voor de club en de fans. Iedereen snakte naar de Champions League bijvoorbeeld. Dat was ook wel te zien aan de ontlading na de wed strijd tegen Dinamo Kiev. We zijn eindelijk waar we willen zijn." Wanneer voelde je voor het eerst dat jullie echt op de goede weg waren? "De tweede helft bij Standard Luik was matig. Toen hoorde ik buiten de club de twijfel of we goed genoeg waren. Maar in de thuiswedstrijd kwam Luik er niet aan te pas. Toen dacht ik: we zijn mentaal sterk, laten ons niet gek maken door die tweede helft daar. Hetzelfde gold bij de gelijkmaker van Dinamo Kiev in de Arena. We gingen gewoon door met waar we mee bezig waren. Zulke momenten laten zien dat deze groep aardig wat in zijn mars heeft." Wat is jouw rol in het bewaken van die stabiliteit? "Ik heb een bepaalde ervaring, en daarbij komt een bepaalde rust. Maar dat hebben meer jongens dit seizoen. Dusan en Daley hebben ook veel meegemaakt, net als Klaas Jan. In elke linie hebben we ervaren én talentvolle jongens. Die balans is dit seizoen goed. Dat zie je meteen terug. Afgelopen jaren raakten we soms toch in de war als we een tikkie kregen. Nu niet. De selec tie is kortom sterker geworden, en bovendien staan er meer mannen met ervaring op het veld. Voor die die jongere gasten is dat ook fijn." Helemaal in Europa. "Dat zijn over het algemeen wel de lastigste wedstrijden, net als de toppers in de eredivisie. Jon gens als Matthijs, Donny en Fren- kie hebben inmiddels ook aardig wat Europese ervaring. Niet in de Champions League, wel in de Europa League. Dat we drie voor ronden wisten te overleven, en niet eens met de hakken over de sloot, zegt ook iets." Net als de 3-0-zege op AEK Athene. Het belang van de zege thuis is groot, herhaalt Schöne na de wedstrijd. "Als je iets wil berei ken in Europees opzicht, moet je AEK-thuis winnen. Zo simpel is het eigenlijk." Nu wacht het uitduel met Bayern München. "Bayern is bui tencategorie, wereldtop. We moe ten een heel goede dag hebben willen we iets voor elkaar krij gen. Maar het kan. Dat hebben we in het verleden ook aangetoond. Tegen Lyon, Barcelona, Man chester City. Maar gevoelsmatig gaat het vooral om de strijd met AEK en Benfica. Ik hoorde na de loting mensen zeggen dat Benfica ook gunstig is voor ons, maar dat is gewoon een geweldige ploeg. Maar ook voor Benfica-thuis geldt dat we die moeten winnen als we iets willen bereiken. Daar gaan we voor." 'In elke linie hebben we ervaren en talentvolle jongens. Die balans is dit seizoen goed' v\ -«4 -klK" 3$ V^v.-.V A .jé» 28-09-2018 LASSESCHÖNE &SttV*-»*SiJtruiiMÉ' In Lasse Schone ziet zichzelf niet meer vast op een meer aanvallende positie spelen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 11