TRUCJES ajaxlife TOEKOMST n Noussair Mazraoui is de nieuwe ambassadeur van Ajax Jonge Schare ESTAFETTECOLUMN- De e-sporters van Ajax schrijven elke editie een column en eindigen deze met een vraag voor el kaar. In deze editie le zen we over de ambities van 'international' Dani Hagebeuk. Spijbelde je vroeger op school wel eens om te kunnen voetballen? Lachend: "Nee, ik was wel een nette leerling. Ik heb nooit gespijbeld." Echt niet? "Haha, nou ja, ik heb wel een keertje gespijbeld. Daar moet ik eerlijk in zijn. Ik had die dag helemaal geen zin in school. Dat was in het vierde jaar. Ik ver telde mijn moeder dat ik die dag vrij was. Toen kreeg ik halver wege de dag een telefoontje van mijn moeder. Ze was gebeld door school..." Was ze boos? "Tuurlijk. Ze was niet blij. Ik moest gelijk naar school en had wel wat uit te leggen." Noussair Mazraoui is dit seizoen de am bassadeur van Ajax Jonge Schare. De Ajacied neemt het stokje over van zijn collega Matthijs de Ligt. Natuurlijk gin gen we bij 'Nous' langs voor wat vragen! Hoe ging dat met school? "Normaal naar school gaan werd lastig, want ik was de hele dag op de club. Ik deed vwo. Dat was veel leren, vaak tot twaalf uur in de nacht. Eerder kon niet, omdat ik daarvoor moest trainen. Dat was wel lastig te combineren allemaal." Word je veel herkend op straat? "Ik loop niet veel door de stad, dus het valt nog wel mee." Lees je alles wat er over je wordt geschreven? "Af en toe lees ik artikelen of meningen op sociale media. Of de reacties op mijn Instagrampagina. Sommige reacties zijn leuk, andere minder leuk. Dat hoort er tegen woordig een beetje bij, denk ik." Speel je veel videogames? Ik speel af en toe FIFA en speel ook wel Fortnite. Verder game ik niet superveel of zo. Als ik speel, dan doe ik dat met teamgeno ten of met vrienden. En met mijn broertje, want die daagt mij altijd uit voor een potje FIFA. Meestal win ik van hem hoor, haha! Het is ook wel raar dat ik nu zelf in voet balgames zit Wat moest jij laten om profvoet baller te worden? "Ik kon niet zo veel buiten zijn met vrienden. Ik trainde vaak. Maar ook dingen als schoolfeest jes liet ik vaak aan mij voorbij gaan. Ik leverde een stukje van mijn sociale leven in om te slagen als profvoetballer." Je speelde bij Alphense Boys, toen Ajax je oppikte. Je was toen negen jaar oud. Wat dacht je toen? "Dat was de beste dag in mijn leven, zeker weten! Als je zo jong bent en Ajax komt langs, dan is dat heel speciaal. We zijn inmid dels veel jaartjes verder en nu speel ik Champions League. Het gaat wel heel snel allemaal." Op welke leeftijd wist je: ik word profvoetballer? "Al op mijn zevende. Ik dacht nooit na over wat ik anders zou willen worden. Ik wist dat ik het zou redden." Volgende keer Voor Ajax Life 6 draag ik de column over aan Lev Vinken. Een jonge e-sporter die nu al goed presteert op hoog niveau. Wat vindt hij zijn sterkste en zwakste punten? En hoe ziet hij de toe komst voor zichzelf? 14-09-2018 M Leden van Ajax Jonge Schare kunnen ieder seizoen gave prijzen winnen die te maken hebben met de ambassa deur van dat specifieke seizoen. Zo maak je later dit seizoen onder andere kans op een ontmoeting met de Marokkaanse verdediger. In deze editie mogen we namens Adidas alvast een eerste toffe prijs weggeven. Noussair zette zijn krabbel op twee kicksen. Wil jij als Jonge Schare-lid meedoen aan deze spe ciale prijsvraag, maak dan een tof stadionliedje voor Mazraoui. Verzin een melodie met pakkende tekst en stuur deze naar jongeschare@svajax.nl. (Een filmpje maken mag natuurlijk altijd.) Meedoen kan kan tot en met donderdag 27 september. Met de winnaar wordt contact opgenomen. 'Best raar dat ik nu zelf in videogames zit' Noussair Mazraoui wist al op zijn zevende dat hij profvoetballer ging worden. Nu is hij zelfs ambassadeur van Ajax Jonge Schare. Afgelopen week maakte ik mijn debuut voor het Nederlands elf tal. Samen met onder andere Lev namen we het op tegen vier e-sporters van Frankrijk. Erg leuk om te doen. Zelf volg ik Oranje altijd op de voet en kijk ik naar veel wedstrijden, al voel ik me toch vooral Ajacied. Ik begreep uit de vorige column dat Joey (Calabro, red.) wil weten wat ik dit seizoen anders ga doen om verder te komen dan de kwartfinales in de eWorld Cup. In FIFA is de lijn tussen winst en verlies op het hoogste niveau dun. Ik denk dat ik de kwaliteiten heb om te strijden voor de wereld titel. Vorig seizoen versloeg ik alle toppers wel een keer. Ik verloor op het WK voornamelijk omdat ik te veel kansen miste. Zoiets laat ik me niet meer gebeuren. Om verder te komen, moet ik op het juiste moment mijn kansen benutten. Op tactisch vlak heb ik in Bas Vromans mijn eigen FIFA-coach. Hij is een e-sport-spe- cialist. Mijn digitale Ten Hag, haha. Zijn inbreng hielp me vorig seizoen kampioen te worden. Bas leert me trucjes die zelfs de wereldtop niet kent. Die trucjes geven me op het hoogste niveau zeker voordeel. Ik app soms met Hakim Ziyech, maar volgens mij wil hij vooral de trucjes leren, haha. Concentratie blijft ook een belangrijk onderdeel. Ik speel vaak op 99 procent focus, maar soms zit er een wedstrijd bij waar ik 90 procent ben. Dat gebeurt onbewust. Het sluipt erin. Dat probeer ik ook te trainen met Bas. Mentaal en fysiek moet je fit zijn om je op de momenten dat het moet 100 procent gefocust te houden. Door Floris Roos

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7