ajaxlife waren teruggekomen. Ik vind het logisch dat seizoenkaarthouders die wekelijks komen als eerste mogen kopen. Dan blijft er voor een grote groep minder over. Daar moet je niet over zeuren, mensen moeten elkaar de plekken gunnen. Ik vind wel dat Ajax en de supportersvereniging de zwarthandel moeten blijven aankaarten. Frenkie de Jong: Zijn selectie voor Oranje was logisch. Hij is een van de bepalende spelers als je gaat vernieuwen richting het volgende eindtoernooi. Frenkie is balvast, speelt altijd vooruit en met durf. Eerste indruk Ajax: Ik ben benieuwd of Ten Hag het gaat volhouden om tegenstanders tactisch te verrassen. Hij vraagt veel van zijn spelers. Zoals het nu gaat, is het briljant. Als de spelers nóg beter worden, gaan we een uitstekend seizoen tegemoet. Het is belangrijk dat de goede jongens niet te belangrijk worden gemaakt. Je doet het als team. Tot op heden pakt iedereen zijn positieve rol. (SZ) 4 UITGELICHT Naam: Olaf Otjens. Woonplaats: Heeswijk-Dinther. Beroep: Gevangenismedewerker. Lid van SV Ajax sinds: 1992/1993. Eerste keer Ajax met Jari: Dat was de afscheidswedstrijd die Edwin van der Sar kreeg in de Johan Cruijff Arena. Dat Jari Litmanen zou meedoen was een mooie bijkomstigheid, maar helaas zegde hij een dag van te voren af omdat hij met HJK Helsinki voorronde Champions League moest spelen. Jari Litmanen: Een rustige voetballer met persoonlijkheid. Een geboren leider. Hij maakte anderen beter zonder zelf autoriteit uit te stralen. Als voetballer was hij keer op keer onvoorspelbaar in zijn acties. Doelpunten vierde hij ook altijd met de fans. Het was nooit zijn eigen feestje. Mijn zoon heet Jari en behalve een afbeelding op de slaapkamermuur (zie foto, red.) hebben we ook een standbeeld van hem in de tuin staan. Mijn vrouw vindt dat niet erg, nee. Ik heb haar weten te overtuigen. Standbeeld Johan Cruijff: Iconen verdienen een standbeeld. Dat geldt voor Johan Cruijff, maar wat mij betreft ook voor Louis van Gaal. Ik heb in de tuin dus een standbeeld van Jari Litmanen en wil ooit naar zijn standbeeld in Lahti. Groepsfase CL: We gaan gewoon door. De tweede plek moet voor deze selectie het doel zijn. Thuis tegen AEK mag het niet misgaan, anders kunnen we overwintering in de Champions League wel op onze buik schrijven. Ajax was de eerste drie Europese thuisduels heer en meester, dus dat lijkt me totaal niet aan de orde. Kaartverkoop CL: Ik heb geen seizoenkaart en greep daardoor helaas naast kaarten. Jari en ik waren wel bij alle voorronden, dus dat was wel een baalmomentje. Tegen Dinamo Kiev ging het bijna fout, maar lukte het ons omdat er vanuit de Uefa kaarten Speciaal voor leden van Ajax Jonge Schare organiseren wij weer een selectiedag! Meld je aan vanaf maandag 17 september 10.00 uurvia ajaxjongeschare.nl/ballenjongensdag 14-09-2018 'Mensen moeten elkaar de plekken gunnen' Leeftijd: 39. Olaf poseert trots naast zijn grote en kleine Jari.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 4