'Vertrouwen in selectie is groot' Busreis naar Beieren ajaxlife CHAMPIONS LEAGUE Q Ajax Life Panel Ajax mag zich meten met Bayern Mün- chen, Benfica en AEK Athene. Hoe ziet het Europese scenario er na de winterstop uit? Ons Ajax Life Panel spreekt zich uit. Ajax meldt zich volgende week voor het eerst sinds vier seizoenen weer in de groepsfase van de Champions League. Sportief succes waar ook de Supportersvereniging Ajax op meelift. Directeur Fabian Nagtzaam blikt terug op een hectisch weekje. 'In aanloop naar de kaartverkoopprocedure Cfk5 voor de groepsfase pleitten wij bij Ajax voor Bm't iV I een eerlijker één-op-één-regime.' Fabian, hoe was SV Ajax betrokken bij de recente kaartverkoop voor de groepsfase van de Champions League? "Wij overleggen structureel met Ajax op verschillende niveaus en in aanloop naar wedstrijden schuiven we aan bij het voor overleg. Dan gaat het vaak over veiligheidsaspecten, prijsstelling en kaartverdeling. Voor de thuis wedstrijd tegen Standard Luik konden seizoenkaarthouders en SV Ajax-clubcardhouders per per- soon vier kaarten kopen. In aan loop naar de kaartverkoopproce dure voor de groepsfase pleitten wij bij Ajax voor een eerlijker één-op-één-regime. Hierdoor maken meer supporters kans op kaarten en verdwijnen er hope- lijk minder richting de zwarthan del. Het is fijn dat Ajax meeging in onze wens, waardoor veel van onze leden - hoewel de vraag het aanbood ruimschoots oversteeg - een passe-partout konden aan schaffen." Wat merkt SV Ajax zelf van deze mooie sportieve prestatie? "De impact is enorm! Natuurlijk straalt het vooral af op de club, maar als vereniging merken wij ook de positieve gevolgen hier van. Onze telefoon stond rood gloeiend en we kregen gigantisch veel aanmeldingen. Alle collega's werkten keihard om zoveel moge lijk leden direct voordeel van hun lidmaatschap te kunnen bieden. Door allerlei procedures rondom het verstrekken van barcodes om kaarten te kunnen aanschaffen, ontstond er zelfs een grote digi tale wachtrij. Wij anticipeerden hierop direct door transparant te communiceren over de slagings- kansen om een kaartje te kunnen kopen voor de groepsfase. Het unieke voorrangsrecht om kaarten aan te kopen geldt natuurlijk niet alleen voor deze groepsfase, maar ook zoals afge sproken met de club voor alle nog te spelen wedstrijden van Ajax in de nabije toekomst. Dat voorrangsrecht is niet ons enige ledenvoordeel. We bieden toe gang tot speciale evenementen, leden ontvangen de krant Ajax Life en krijgen korting in de Ajax Fanshop. Daardoor is ons lid maatschap voor Ajacieden echt van toegevoegde waarde." Wat verwacht je zelf eigenlijk van het Champions League-avontuur? "Het sportieve aspect moet altijd de boventoon voeren. Zowel bij de club zelf als onze vereniging. Als wij er als supporters elke thuis wedstrijd een fantastische sfeer van weten te maken, dan heeft het elftal op het veld er letterlijk en figuurlijk een twaalfde man bij en kunnen er mooie dingen gebeuren. Het belangrijkste is om Europees te overwinteren, zodat we ook in februari weer kunnen genieten van Europees voetbal. Het liefst in de Champions League." 07-09-2018 Marco van Hooft (50) "Dit is een prima loting met op papier ogenschijnlijk iets minder sterke tegenstan ders dan in voorgaande jaren. Toen kwamen we een aantal keer in een 'poule des doods' terecht. Dat zegt natuurlijk nog niets over de afloop, maar ik zie zeker kansen voor Ajax om verder te komen. AEK Athene moet zeker te doen zijn en ook voor Ben fica hoeft het huidige Ajax niet onder te doen. Bayern is favoriet, maar wellicht minder sterk dan de laatste decennia en mogelijk kun nen we in een volle Johan Cruijff Arena tegen ze stun ten!" Amit Kalpoe (36) "Heerlijk dit! Wat een prachtige loting. Geef ons die 'zwakkere' ploegen nu maar, meneer Van der Sar. De ploeg draait lekker en sommige spelers zullen nu worden getest op een hoger niveau dan de eredivisie. In het verleden waren de lotin gen ongunstig, de inkopen mager en werden spelers verkocht voor relatief wei nig en vielen de resultaten tegen. Maar nu gaan wij die punten pakken! Overwinte ren met zo'n mooie selectie moet lukken. Na het over winteren maken spelers wellicht het seizoen nog eens af. Mijn vertrouwen in deze selectie is groot." René Siebum (50) "Bayern is de favoriet. Ben fica en Ajax komen in aan merking voor positie twee. Ajax moet zoveel mogelijk in zijn eigen kracht spelen. Dat betekent offensief spel met veel beweging en druk vooruit bij balverlies. Er zit nu een positieve flow in het team. Iedereen werkt voor elkaar. Met deze tegen standers kom je ook zelf onder druk te staan. Het team geeft zo nu en dan nog te gemakkelijk ruimte en kansen weg. Dat is een punt van aandacht. Net als de verdedigende stan daardsituaties. Van belang is ook dat Dolberg snel wedstrijdfit is." De Europese avondjes zijn dit seizoen binnen en buiten de lijnen van hoog niveau 'Telefoon stond roodgloeiend' «f li i» - FABIAN nagtzaam - DIRECTEUR svajax Ajax speelt zijn eerste uitwedstrijd in de Champions League op dinsdag 2 oktober tegen Bayern München in de Allianz Arena. De Supportersvereniging Ajax organiseert voor dit duel een Royal Class busreis voor leden (75 euro) en niet-leden (85 euro). We vertrekken op maan dagavond uit Amsterdam en rijden dinsdagavond direct na het laatste fluitsignaal in München terug. Let op: je kunt bij ons alleen de busreis boeken als je tot de gelukkige Ajacieden behoort die een kaartje voor deze wedstrijd heeft kunnen kopen. We storten geen geld terug als je de busreis annuleert, omdat je geen kaart kon kopen. Wil je meer weten over de reis of een stoel reserveren? Ga dan naar webshop.svajax.nl.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 9