Tweede plek 8 CHAMPIONS LEAGUE ajaxlife Programma Ajax 'Hectisch gaat het zeker worden' De koppeling aan Bayern München, Benfica en AEK Athene is door spe lers en supporters behoorlijk positief ontvangen. De Jo- han Cruijff Arena is driemaal uitver kocht en met één van de sterkste se lecties sinds jaren gloort er ook hoop op sportief succes. is een welkome aanvulling op de awayday. Veertien jaar geleden was dat overigens ook zo, toen werd het sportieve verdriet na afloop weg gedronken. Ajax - spelend met twee spit sen - was een speelbal van Bayern. Het tactische foefje van toenmalig trainer Ronald Koeman leverde niet het gewenste resultaat op. Roy Makaay was met drie treffers des tijds de grote man bij Bayern, dat de Ajacieden met vier treffers naar huis stuurde. Maar goed, het verle den telt niet. Benfica De Portugezen zijn geen onbeken den van Ajax, al speelden beide ploegen voor het laatst officieel tegen elkaar in de halve finales van het EC I-toernooi in 1972. Net als AEK Athene plaatste Benfica zich ten koste van twee opponenten voor de groepsfase van het miljoe nenbal. De 36(!)-voudig landskampioen ontdeed zich in de derde voorron den met moeite van het Turkse Fenerbahpe van trainer Phillip Cocu. Na de 1-0-zege in Lissabon volstond een gelijkspel (1-1) in Istanboel. Na die wedstrijd prees de Nederlander de ervaring en stoot kracht van de Portugezen. Benfica plaatste zich uiteindelijk ten koste van het Griekse Paok Thessaloniki voor de groepsfase. Voor een deel van de Portugese supporters zal de derde groeps wedstrijd - in de Johan Cruijff Arena - pijnlijke herinneringen bovenbrengen aan de verloren Europa Leaguefinale van 2013, waarin Benfica pas in blessuretijd boog voor Chelsea. Het ligt in de lijn der verwach ting dat Benfica en Ajax onder ling strijden voor plek twee. De sleutel tot succes ligt precies halverwege de groepsfase (zie kader). En aangezien ook het Estadio da Luz ruim 66.000 sup porters kan hebben, zal Ajax zich in het uitvak (met ruimte voor ruim drieduizend Ajacieden) goed gesteund weten. Mooie stad, mooi stadion, mooi affiche. Laat het Champions League-avontuur maar beginnen. AEK Athene AEK Athene plaatste zich net als Ajax via de play-offs voor de groepsfase. De Grieken speelden daarentegen één voorronde minder dan Ajax. AEK plaatste zich twee maal met minimaal verschil. In de derde voorronde speelde de lands kampioen uit tegen Celtic knap gelijk (1-1), waarna de geelzwarten de klus op eigen veld klaarden: 2-1. In de daaropvolgende play-off boekte AEK in Hongarije een 2-1- zege op Videoton waarop het kar wei in eigen huis werd geklaard met een gelijkspel. Kortom, moeizame resultaten, maar de Grieken stap ten wel telkens als winnaars van het veld. AEK speelt zijn thuisduels in het olympisch stadion dat ruim zeven tigduizend fans kan herbergen. Wat staat Ajax te wachten? Michel Kreek speelde van 2002 tot 2004 voor de club. Een toetje op zijn car rière, zoals hij het zelf noemt. De oud-Ajacied speelde er weliswaar maar twee seizoenen Champions League, hij kwam niet verder dan 29 wedstrijden. Toen zijn kroost leerplichtig werd en de maandsa larissen uitbleven, keerde Kreek terug naar Nederland om voor Willem II te gaan spelen. "Dat was inderdaad een bewuste keuze. Overigens is het met AEK uiteindelijk netjes afgehandeld." Net als velen ver wacht Kreek dat Ajax geen moeite zal hebben met de Grieken in de ope ningswedstrijd. "De club was een paar jaar geleden bijna failliet, maar in een kort tijdsbestek hebben ze het daar weer opge bouwd. In de groep is Bayern München de topfavoriet, maar voor Ajax moet het een mooie uitdaging zijn om in deze groep tweede te worden." bij Ajax dan bij PSV. Dat had ook zomaar gekund, ware het niet dat Leo Beenhakker als Ajax' technisch directeur destijds geen beste indruk maakte op familiebezoek in Bedum. Toen de familie Robben vervolgens de foutief gespelde naam (Arjan in plaats van Arjen) op de map zag, wisten vader en zoon na een goed gesprek met PSV'er Frank Arnesen genoeg." De terugkeer van Robben op de Nederlandse velden is tevens een kans om een van de beste Neder landse voetballers van zijn gene ratie met respect te ontvangen. Dat ging in het verleden met spelers als Ruud Gullit en Clarence Seedorf niet helemaal vlekkeloos. Erik ten Hag was uiteraard ook blij met de koppeling aan zijn oud-werkgever. De tukker kreeg meteen een appje van de flank speler en sprak zelf ook van een 'wensloting'. Zowel voor zichzelf als voor de supporters. Begrij pelijk, want met een behapbare reisafstand en een stadioncapa citeit van ruim zeventigduizend zullen er ook veel Ajacieden in de Allianz Arena zitten. Dat de kraker op 2 oktober mid denin het beruchte Oktoberfest valt, Het Griekse voetbal kenmerkt zich volgens de Uefa Cupwinnaar van 1992 door veel emotie binnen de lijnen. "Dat kan goed en slecht uit pakken voor AEK. Goed als de fans achter de ploeg gaan staan, maar het kan ook ten koste gaan van de tactische discipline." De huidige assistent-trainer van de Oranje Leeuwinnen verwacht dat Ajax op de voorlaatste speelronde niet onder de indruk zal zijn van de Griekse 'heksenketel' in Athene. "De belangrijkste stap die Ajax deze zomer gezet heeft, is de toevoeging van routine aan het team. Juist die routine gaat helpen in een hectische omgeving, want hectisch gaat het zeker worden." Bayern München Wat valt er nog te vertellen over Bayern München? Duits record kampioen met 28 landstitels en de afgelopen zes seizoenen ongenaakbaar in eigen land. Oh ja, de ploeg ook die in 2013 zo'n beetje elke prijs won die er maar te winnen viel. Maar goed, het verleden telt niet. Afgelopen seizoen reikte de Beierse formatie tot aan de halve finales, waarin Real Madrid te sterk bleek en uiteindelijk ook het toernooi won. Wie Bayern München zegt, zegt Arjen Robben. De si aanvaller die volgens jLj zijn vader misschien wel beter had gepast 07-09-2018 19-09-18 Ajax - AEK Athene 2-10-18 Bayern München - Ajax 23-10-18 Ajax - Benfica Lissabon 7-11-18 Benfica Lissabon - Ajax 27-11-18 AEK Athene - Ajax 12-12-18 Ajax - Bayern München 18.55 uur 21.00 uur 21.00 uur 21.00 uur 18.55 uur 21.00 uur Als het aan de bezoekers van ajaxlife.nl ligt, overwintert Ajax voor het eerst sinds 2006 weer eens in de Champions League, zo blijkt na ruim drieduizend stemmen op de poll via onze site. Op welke plek eindigt Ajax in de groep? Eerste: 10% Tweede: 79% Derde: 10% Vierde: 1% Loting met perspectief Door Sander Zeldenrijk Juichen in Kiev. Ajax meldt zich via een lange aanloop in het kampioenenbal.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 8