X DRIEDUIZEND Een Schenkel in Ajax 1 ajaxlife Aanvoerder Loïs Schenkel met Ajax Vrouwen klaar voor Sparta Praag TOEKOMST Naast het prolongeren van de dubbel in eigen land, wil Ajax Vrouwen dit sei zoen Europees een stap maken. In de eerste ronde van de Champions League wacht Sparta Praag. Aanvoerder Loïs Schenkel: 'Eigenlijk weten we nog niets van de ploeg.' In Tsjechië is de competitie inmiddels al begonnen. Waar Ajax vrouwen vanavond (7 september) de eredivisie aftrapt tegen PEC Zwolle, wist Sparta Praag in eigen land al twee keer ruim te winnen. Van Horni Herspice werd met 8-0 gewonnen, van Slovan Liberec met 7-0. Maar hoe goed is de tegen stander in de eerste ronde van de Champions League? Aanvoer der Loïs Schenkel moet het ant woord nog even schuldig blijven. "Gevoelsmatig konden we het veel slechter treffen dan Sparta Praag, met Olympique Lyon of Bayern München bijvoorbeeld. Maar we weten eigenlijk nog niets "Daar kunnen we echt wel mee vooruit," stelt Schenkel. "Thór speelde enorm fysiek, ik zit nog steeds onder de blauwe plekken. Het veld was ook heel slecht. We konden zien dat we een goed team hebben. We moeten alleen wen nen aan elkaar. De automatismen ontbreken nog, maar er zitten nu trainingen tussen waarin het echt heel goed loopt." Indruk Ajax Vrouwen werd vorig jaar door Brescia uitgeschakeld in de eerste ronde van de Champions League. Na een 1-0-zege in Amsterdam verloor de ploeg uit met 2-0. Dat laatste duel was een wijze les, 'De automatismen ontbreken nog, maar er zitten nu trainingen tussen waarin het echt heel goed loopt' over de ploeg. Een vriendin van mij, Lucie Vonkova, speelde daar een tijdje geleden. Zij gaat me nog informatie geven. Daar ga ik goed naar luisteren. Ze heeft tot nu toe alleen verteld dat de ploeg veel fysiek meebrengt." Buitenland In Praag zal ongetwijfeld dezelfde vraag worden gesteld: hoe goed is Ajax Vrouwen dit seizoen? De ploeg van Benno Nihom is aardig veranderd ten opzichte van vorig seizoen. Na het voor de tweede keer winnen van de dubbel kozen veel speelsters voor een buiten lands avontuur. "Ik voelde het wel aankomen, maar had niet ver wacht dat er zoveel meiden zou den weggaan," stelt de 29-jarige Schenkel, die overigens zelf geen buitenlands avontuur ambieert. "Ik zit helemaal op mijn plek bij Ajax. Daarnaast ben ik deze zomer getrouwd, en ben helemaal geset teld in Amsterdam." Voor het vernieuwde Ajax Vrouwen vormde de wedstrijd tegen het IJslandse Thór/KA in de kwalificatiegroep voor de Cham pions League een eerste echte test dit seizoen. Het bleef 0-0. aldus Schenkel. "We waren toch een beetje onder de indruk, lie ten ons afbluffen door de Itali aanse speelsters, die continu aan het zeuren en schoppen waren. Daar hebben we van geleerd. Ook de thuiswedstrijd was bijzon der. Ik hoorde van andere speel sters dat Europacupvoetbal bij zonder was, maar had zelf iets van: het zal wel. Toen ik het veld opliep, merkte ik dat het echt zo was. Het was druk op de tri bunes, de sfeer was indrukwek kend. Die ervaring nemen we nu mee. We laten ons zeker niet meer afbluffen." Ajax Vrouwen speelt op woens dag 12 september eerst thuis. De aftrap op De Toekomst is 19.00 uur. Op woensdag 26 september is de return in Praag. -ESTAFETTECOLUMN- De e-sporters van Ajax schrijven elke editie een column. Dit keer de beurt aan Joey Calabro (24), de in Brooklyn geboren Amerikaan die dit seizoen hoopt te gaan vlammen als Ajacied. Volgende keer Voor Ajax Life 5 draag ik de column over aan Dani Hagebeuk. Hij eindigde in 2017 en 2018 in de kwartfinales van de eWorld Cup. Ik ben benieuwd of hij in 2019 ver der denkt te komen en wat hij aan zijn spel wil verbeteren om dat te realiseren. 'Laten ons zeker niet meer afbluffen 07-09-2018 Door Mike van Damme LOÏS SCHENKEL Loïs Schenkel heette vorig seizoen "Ik heb er wel even over nage- het even gek om een shirt te krij- nog Loïs Oudemast. Deze zomer dacht om te blijven spelen onder gen met Schenkel achterop, maar stapte ze in het huwelijksbootje mijn meisjesnaam, maar dat nu denk ik er niet meer over na. met oud-voetballer Danny Schen- voelde toch gek. Thuis ben ik Danny vindt het eigenlijk wel leuk, kel en besloot ook onder haar Loïs Schenkel, dan op het voet- dat er nu een Schenkel in Ajax 1 het even gek om een shirt te krij- dat er nu een Schenkel in Ajax 1 nieuwe naam te voetballen. balveld ook. De eerste keer was speelt.' Ik begreep uit de vorige column van Lev (Vinken, red.) dat hij benieuwd is wat ik als Amerikaan in Amsterdam doe als ik in Neder land ben. Eigenlijk is het antwoord op die vraag best wel saai: ik speel vooral veel FIFA. Ik ben zes keer per seizoen in Amsterdam en dan meestal voor een periode van twee tot drie weken. Ik verblijf dan in het Arcade Hotel, daar werkt een goede vriend van me. Dan speel ik veel op de Xbox. Eigenlijk zou ik meer naar buiten moeten. Mijn vrienden in Amerika vin den het erg tof dat ik voor Ajax speel. Of er sinds mijn transfer meer Amerikaanse Ajaxfans zijn? Dat weet ik niet. Het is nu pas vier maanden geleden dat ik van New York City de overstap maakte naar Ajax. Dit seizoen wil ik me echt gaan laten zien aan de Ajax- fans. Daarom begin ik binnenkort ook een eigen YouTube-kanaal. Ik heb veel vertrouwen in dit seizoen. Afgelopen jaar speelde ik drieduizend potjes. Hoeveel ik er dit seizoen zal spelen? Geen idee. Ik speel er zoveel als nodig is. Mijn grootste winst valt te behalen op mentaal vlak, maar dat geldt eigenlijk voor de meeste e-sporters. Iedereen beschikt over goede skills. Die maken het verschil niet, denk ik. Qua tactiek is dat anders. Specifiek wil ik in FIFA19 beter leren verdedigen en meer op balbezit gaan spelen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7