Uitduels om naar uit te kijken Vaste kaartprijs en vaker korting voor uitsupporter Er geldt met ingang van dit seizoen een vaste bruto adviesprijs voor al Ie uitvakken in de eredivisie. Het komt erop neer dat puur het wedstrijdkaartje voortaan vijftien euro kost. (Wij hopen dat in de toekomst ook minimumeisen worden opgesteld waar Nederlandse uitvakken aan moeten voldoen tovrms] FANZONE 1C 21-08-2018 X.J Stimulans voor vol uitvak Door Kevin Van Nunen Uitsupporters zijn zonder twijfel de meest loyale supporters - ze vol gen hun club in weer en wind kris kras het land door - maar het zijn ook de supporters die het meeste geld kwijt zijn aan het steunen van hun club. De clubs houden vanaf het begin van dit seizoen vijftien euro aan als vaste prijs van het wedstrijdkaartje voor uitsupporters. Dit betekent over het algemeen niet dat je voor vijftien euro echt klaar bent, het betekent wel dat je goedkoper uit bent. De vaste kaartprijs komt er mede op initiatief van het Sup porterscollectief Nederland, waar ook de Supportersvereniging Ajax deel van uitmaakt. Dit collectief is een orgaan waarin supporters van betaald voetbalclubs zijn ver enigd, en is inmiddels uitgegroeid tot officieel gesprekspartner van de KNVB. "Als SV Ajax zijn we blij met de bruto adviesprijs van vijftien euro bij een uitwedstrijd met vrij vervoer," stelt coördinator wed strijd- en supporterszaken Her jan Pullen. "Als er sprake is van een verplichte vervoersregeling kost een kaartje zelfs maar negen euro. Wel of geen korting, Ajax verkoopt bijna alle uitwedstrijden uit. Hopelijk is de vaste kaart prijs een stimulans voor fans van andere clubs om in grotere getale naar de Johan Cruijff Arena te komen." "Wij denken dat een betaalbaar kaartje voor het uitvak een sti mulans kan zijn en we zijn blij dat Ajax ook meewerkt," vervolgt Pullen. "Afgelopen jaren zijn er in Amsterdam stappen gemaakt met de ontvangst van uitfans. En uit eindelijk profiteren Ajaxsuppor- ters die hun club achterna reizen er ook weer van. De vaste kaartprijs is een mooie eerste stap. Wij hopen dat in de toekomst ook minimum eisen worden opgesteld waar Nederlandse uitvakken aan moe ten voldoen." Uitgebreid Officieel is geen sprake van een bindende afspraak, maar clubs hebben gestemd en zijn van plan de bruto adviesprijs te hanteren. De combikorting van veertig pro cent op een kaartje blijft gelden en wordt zelfs uitgebreid. Vanaf nu geldt de korting naast een trein- of buscombi ook bij een autocombi. Als je de prijsopbouw van kaartjes van vorig seizoen erbij pakt, blijkt al snel dat met name toppers en uitwedstrijden waarbij Ajacieden met de auto welkom zijn, goedkoper worden. Het scheelde uitsupporters die (per auto en bus) afgelopen zaterdag afreisden naar Venlo voor de ontmoeting met VW maar liefst tien euro de man. Een kaartje voor VW-uit kostte vorig seizoen nog 23 euro, dit keer hoefde slechts 13 euro te worden neergelegd. Dat tientje ging onderweg van en naar Venlo wel op, daar gaat het niet om, maar feit is dat uitfans vanaf dit seizoen goedkoper uit zijn en vaker korting krijgen. Daar kan toch geen enkele supporter op tegen zijn? HERJAN PULLEN (SV AJAX) Maar weinig Ajacieden kennen het Fortuna Sittard Stadion. Thuissupporters overstem men bij' Willem II en NAC Als doorgewinterde uitsupporter hoor je nog al eens dezelfde melodietjes waarop een andere tekst wordt gezongen. Vaak ontstaat een liedje bij Ajax en wordt het daarna elders overgenomen. Het wil zeker bij NAC en Willem II regelmatig gebeuren dat er liedjes worden gezongen met een melodie waarop ook Ajaxliedjes bestaan. Voor het uitvak is dat meestal reden om de thuissupporters te overstemmen! ajaxlife Als uitsupporter heb je door het seizoen heen diverse dingen om naar uit te kijken. Het o zo lekkere broodje been ham ontbreekt dit keer op het lijstje, als gevolg van de degradatie van FC Twente. Wat blijft er over? Een kleine bloem lezing. Een dagje op pad voor Heerenveen-uit Het uitduel met sc Heerenveen is altijd een leuke. Er zijn maar liefst 1250 Ajacieden welkom in het uitvak van het Abe Lenstra Stadion, de sfeer is altijd goed en de wedstrijd vaak leuk. Aan gezien Heerenveen niet echt om de hoek ligt, wordt er vaak een leuke dag van gemaakt. Inclusief chinezen in een of ander Fries dorp. Dit keer waarschijnlijk op de heenweg, gezien de aftraptijd van 20.45 uur op een zaterdag avond. Het Abe Lenstra Stadion heeft een groot uitvak. Fortuna Sittard als 'nieuwkomer' Met FC Emmen en Fortuna Sit tard zijn er eindelijk weer eens twee 'nieuwe' clubs actief in de eredivisie. Het stadion van Emmen is voor het uitvak al bekend door diverse tripjes, For tuna was in 2002 voor het laatst actief in de eredivisie. Voor veel uitsupporters van Ajax voelt het in 1999 geopende Fortuna Sittard Stadion als nieuw; uit vakken ontdekken is altijd leuk. Ajax staat er goed op bij de For- tunezen, dankzij de winst van Jong Ajax in de overgespeelde ontmoeting met promotierivaal NEC, eind vorig seizoen. We zijn benieuwd! Zingen in het Koning Willem II Stadion.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 15