in PROFIEL Noussair Mazraoui: van twijfelend talent Ajax kocht afgelopen jaren meerdere rechtsbacks, maar de zelf opgeleide Noussair Mazraoui won tot nu toe de con currentiestrijd. Al moet de pas 21-jarige Marokkaan nog wel stappen maken. 'Ik heb de trainer eigenlijk nooit gevraagd waarom juist ik speel' J.VF 21-08-2018 ajaxlife Rappe le Het waren lovende woorden van de trainer. Uitgerekend na die uitspraak speelde Mazraoui een paar ongelukkige wedstrijden. Of beter gezegd: hij had een paar zwakke momenten waaruit pijn lijke tegentreffers voortkwamen. Zo veroorzaakte hij tegen Standard Luik in blessuretijd een strafschop, waardoor Ajax in Luik slechts met 2-2 gelijkspeelde. Vier dagen later liet hij tegen Heracles Almelo tegenstander Kristoffer Peterson iets te vrij, waarna de Zweed zijn afstandsschot achter doelman NOUSSAIR MAZRAOUI 'Wie o wie is Mazraoui' kopt De Telegraaf op de woensdagoch tend van Ajax-Standard Luik. De 21-jarige Marokkaanse Neder lander, geboren in Leiderdorp en opgegroeid in Alphen aan den Rijn, stelt zichzelf voor in het dagblad. Zijn naam mag weke lijks op het opstellingenformulier prijken, de 21-jarige rechtsback is in tegenstelling tot veel andere grote talenten bij Ajax een redelijk onbeschreven blad. Zijn faam - en daarmee de verhalen - snelde hem nooit vooruit. Andre Onana zag verdwijnen: 0-1. Na het uiteindelijke gelijkspel (1-1) was Mazraoui niet te spreken over zijn eigen spel. "Je manne tje scoort de 0-1, dat is een flinke domper," zei hij voor de camera van Voetbal International. "Nadat Peterson had gescoord, was ik in balbezit ook heel slordig." Twee keer ging het dus mis aan het einde van de wedstrijd. Thuis tegen Standard Luik liet de rechts back slechts één keer zijn manne tje, Collins Fai, lopen, maar corri geerde dat net op tijd. Een kwartier voor tijd werd hij gewisseld, onder een luid applaus. Knokken Zijn foutjes waren dure lessen, maar hadden met gemakzucht niets te maken. Als één talent bij Ajax weet dat je niets voor lief kunt nemen, datje altijd strijdbaar moet zijn, is Mazraoui het dus wel. Als je hem vraagt naar de con currentiestrijd met Kristensen, zal hij niet zeggen dat hij deze heeft gewonnen, ondanks dat de stand wat basisplaatsen betreft dit sei zoen 5-0 in zijn voordeel staat (VW-uit niet meegerekend). Zo zei Mazraoui tegenover Ajax Life na het gewonnen tweeluik met Sturm Graz: "Ik moet het gewoon elke wedstrijd die ik speel opnieuw laten zien. Stel dat ik de volgende wedstrijd heel slecht speel en het duel erna weer niet goed, dan krij gen anderen gewoon een kans." Het is een realistische reactie. Mazraoui vertelt in de krant dat hij nooit tot de grootste talenten hoorde, dat hij vaak met de hakken over de sloot de schifting aan het einde van het seizoen overleefde op De Toekomst. Van Marcel Keizer, bij Jong Ajax, ervoer hij voor het eerst het volste vertrouwen. Het was ook Keizer die bij Mare Over- mars aandrong Mazraoui een con tract aan te bieden. Zo geschiedde. Inmiddels in Mazraoui dé rechtsback van Ajax. Het kan dus snel gaan. Hij debuteerde in febru ari van dit jaar tegen NAC Breda als middenvelder, maar werd na de zware blessure van Joël Velt- man door trainer Erik ten Hag als rechtsback gebruikt. De eerste vijf wedstrijden van dit seizoen kreeg hij de voor keur boven Rasmus Kristensen en de totaal uit beeld geraakte Luis Manuel Orejuela, twee aankopen voor wie Ajax enkele miljoenen neerlegde de afgelopen jaren. Bijdrage Waarom Ten Hag voor Mazraoui kiest, legde de trainer desge vraagd aan Ajax Life uit voor de uitwedstrijd tegen Standard Luik. "Allereerst omdat hij goed presteert. Hij laat het zien. Noussair past ook goed in onze speelwijze en levert op die manier een goede bijdrage aan het resultaat. Zowel in defensief als aanvallend opzicht speelt hij een belangrijke rol."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 10