NIET SUPERDRUK, WEL GEZELLIG! WEGPOETSEN Meer foto's ajaxlife FANZONE n 07-08-2018 SUPPORTERSVERENIGING AJAX -ESTAFETTECOLUMN- Stralende gezichten tijdens Open Dag Schminken, spelletjes, op de foto met de Champions League-beker, aangepaste rondleidingen doorde Johan Cruijff Arena en natuurlijkde spelerspresentatie van de mannen en vrouwen. Ondanks dreigende weersvoorspellingen genoten veel fans op zaterdag 28 juli van een overwegend zonnige Open Dag. Een fotoverslag. Fotografie Sjoerd Tuilenaar De Supportersvereniging Ajax is prominent aanwezig met stands en activi teiten en mag weer veel nieuwe leden begroeten. De jongste Ajacieden laten zich schminken en gaan met mascotte Lucky op Vaders gaan tegenwoordig tijdig in training voor de Open Dag om de nek- de foto. spieren 'wedstrijdfit' te hebben. Alles voor een goed uitzicht. Na de vrouwen komen de mannen. Grote vraag is natuurlijk of Hakim Ziyech nog steeds Ajacied is als je dit leest... Dusan Tadic is helemaal in zijn nopjes tijdens zijn eerste Open Dag als Ajacied. De e-sporters van Ajax schrijven elke editie een column. In deel 2: Bob van Uden (19). Hij maak te vorig seizoen de trans fer van PEC Zwolle naar Ajax, dat hem meteen verhuurde aan de Japan se voetbalclub Sagan Tosu. Ajax is mijn club. Ik kom uit Amstelveen en speelde als keeper vijf jaar in de Ajaxjeugd samen met onder andere Jus tin Kluivert en Matthijs de Ligt. Matthijs ken ik goed. Vroeger logeerden we vaak bij elkaar. Meestal gingen we dan voetbal len. Zijn broertje had een spel computer, dus we speelden ook wel games. Ik vind het heel mooi om te zien hoe hij zich in de loop der jaren heeft ontwikkeld bij Ajax. Stiekem ben ik dan ook wel jaloers, er is niks mooiers dan op het veld te staan en te voetballen voor Ajax. Gelukkig kan ik mij nu als e-sporter van Ajax laten zien. Vorig seizoen zat ik dus een maand in de Japanse stad Tosu. Dat was een mooie ervaring, de tijd vloog voorbij. Ik had me goed verdiept in de cultuur, maar was wel voor het eerst op mezelf aan gewezen. Ik was van huis uit al redelijk zelfstandig, maar miste in Japan vooral mijn rottweiler van zeventig kilo, Sammy. Sportief gezien was ik net niet goed genoeg. Ik verloor de finale van de ej- League. Dat is wel een vlek die ik dit nieuwe seizoen wil wegpoetsen, want tweede plaatsen tellen niet. Die mindset leren ze je wel in de jeugdopleiding van Ajax. Ajax verhuurt me dit jaar opnieuw aan Sagan Tosu, maar ik blijf in Nederland wonen. Ik ga studeren aan de universiteit en zal zo'n vier keer per seizoen voor twee weken naar Japan gaan om te spelen. Volgende keer Voor Ajax Life 3 draag ik de column over aan Lev Vinken, een Ajacied in hart en nieren en vaak ook in het uitvak te vinden. We speelden samen nog FIFA14. Ik ben benieuwd hoe hij als introverte jongen alle aandacht rondom e-sports ervaart. Ajax Vrouwen presenteert zich natuurlijk ook aan de fans. Een betere warming-up richting het CL-kwalificatietoernooi kunnen we niet bedenken. Ben je op zoek naar meer foto's? Ga dan even naar ajaxiife.nl/opendag2018. Wie weet kom je jezelf wel op een van de andere plaatjes tegen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7