'Als speler was Bergkamp magistraal' 4 UITGELICHT 07-08-2018 ajaxlife Naam: Walter van der Gaast. Leeftijd: 41. Woonplaats: Alphen aan den Rijn. Beroep: Verfspecialist bij Gamma. Lid van SV Ajax sinds: Halver wege de jaren negentig. Ajacied sinds: Ajax-AZ in 1987. Dat was tijdens een verjaardagspartijtje. Dat seizoen kwam ik ook voor het eerst in het Olympisch Stadion: Ajax-Olympique Marseille, halve finale Europacup II. Sindsdien stroomt het Ajaxbloed door mijn aderen. Ajax verloor in de laatste minuut, maar dat deerde niet. Uit was met 3-0 gewonnen, dus er barstte alsnog een feest los. Seizoenkaart: Toen ik fulltime ging werken, kocht ik er direct één. Sinds het seizoen 1999/2000 zit ik met mijn neef Wytze in vak 413. Van mijn eerste seizoen herinner ik me de wereld klasse van Brian Laudrup en het debuut van Rafael van der Vaart. Hij gaf ons supporters hoop op betere tijden aan het eind van dat slechte seizoen. Standbeeld Johan Cruijff: Een topinitiatief! Johans stand beeld moet in de buurt van de F-side komen te staan. Een juichende Johan moet het worden met die sokophouder aan zijn hand na die goal tegen ADO Den Haag. Dat lijkt me wel wat. Ik zal mijn portemonnee trekken bij de collecte. Een dag algemeen directeur: Wat ik dan als eerste zou doen? Poeh, dat is een lastige vraag. De spelers, directeuren en trainers eenmalig vragen hun winstpremie af te staan voor het initiatief voor het stand beeld voor Johan. Volgens mij is het bedrag dan snel gehaald, haha. Dennis Bergkamp: Als speler was hij magistraal, een op-en-top Ajacied. Jammer dat hij dat als trainer en beleidsbepa ler niet heeft kunnen zijn. Al vond ik zijn functies de laatste jaren vaag. Je kreeg nooit hoogte wat hij nou eigenlijk deed bij Ajax. Hij was altijd in de luwte. Het is ook wel weer een beetje des Ajax, een ver trek op deze manier. Er is vaak hei bel in de tent, omdat iedereen wel zijn mening klaar heeft in Amster dam. Dat botst vaak genoeg. Ajax Vrouwen: Goed dat er vrouwenvoetbal bij Ajax is. Het wordt steeds popu lairder, maar jammer genoeg komt er maar geen volwaardige eredivisie. Hoe is het mogelijk bij een sport waarin je Europees kampioen bent? Komend seizoen zijn er maar negen teams. Hope lijk komen er meer clubs die op dat niveau kunnen spelen. Zolang dat niet gebeurt, is het niet te vergelijken met het mannen- voetbal. Mijn dochters voetballen niet. Ze zitten allebei op turnen. Foto: Voor het echte Ajaxgevoel moet je in het stadion zijn. Als Wytze niet kan, neem ik soms mijn oudste doch ter mee. Ze kent alle spelers goed bij naam en juichen doet ze al lekker fanatiek Ze kijkt haar ogen uit tij dens zo'n stadionbezoek Daar geniet ik van. Het doet me denken aan mijn eigen jeugdjaren bij Ajax. Na de wed strijd blijven we vaak hangen om wat selfies te nemen. Walter en zijn oudste dochter blijven vaak hangen voor wat selfies.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 4