TALENT TOEKOMST Matthijs de Ligt opent alle deuren voor Jonge Scharelid Fabiënne na Ajax-AZ ajaxlife AJAX JONGE SCHARE 04-05-2018 7 We stellen hier geregeld een jeugdspeler aan je voor. Dit keer: Enric Llansana Beuse (Ajax onder 17). Fabiënne Koeman (15) won dankzij een leuke vlog een meet and greet met Matthijs de Ligt. Ze viel na Ajax-AZ met haar neus in de spreekwoordelijke boter. Fabiënne mag de Marco van Basten Trofee vasthouden van Matthijs de Ligt. Leeftijd: 17. Familie: Ik woon met mijn moeder en twee broers in Purmerend en ben zelf de middelste. Mijn vader woont in Spanje en is Spaans. Vorige (amateur)clubs: Mijn eerste club was Valdetorres, een kleine club ten noorden van Madrid. Op mijn achtste verhuisde ik naar Nederland en ging ik bij Purmersteijn spelen. Bij Ajax sinds: 2011. Ik begon in Onder 12 (toen nog Ajax D2). Trainers: Dave Vos, Casimir Wester- veld, Brian Tevreden, Willem Weijs, Peter van der Veen, Gery Vink en Cedric van der Gun. Doel dit seizoen: Belangrijk zijn in het team, alles spelen en een con tract krijgen. Maar bovenal: mijzelf zo goed mogelijk ontwikkelen. Favoriete Ajacied: Frenkie de Jong, hij speelt altijd met lef vooruit en heeft een goede pass. Favoriete positie: Verdedigende middenvelder, omdat je dan veel betrokken bent in het spel en veel kunt sturen. Studie: Havo-4. Ik volg twee dagen per week lessen op het Caland Lyceum en drie dagen op De Toe komst. Dat is soms best lastig. Interesses buiten voetbal: Het liefst ben ik dan met vrienden en ik houd van lekker Spaans eten. Er zijn ook veel andere sporten die ik leuk vind om te volgen, zoals Formule 1. Social media: Ik ben actief op Instagram, je kunt me vinden op: @enricllansana. Ik ben niet heel fanatiek. Soms post ik iets wat ik leuk vind. Geen profvoetballer, dan: Heb ik het liefst een eigen bedrijf. Voetbaldroom: Een belangrijke spe ler zijn bij Ajax en veel prijzen win nen. En als ik het bij Ajax helemaal gemaakt heb, wil ik bij FC Barcelona voetballen. Op mijn kamer hangt een poster van: Er hangt geen poster meer op mijn kamer, maar als er een poster zou hangen, zou dat er een van Ser gio Busquets of Lionel Messi zijn. Een unieke rondleiding DOOR MIKE VAN DAMME Met zijn wedstrijdtenue nog aan, zijn sokken iets afgezakt, meldt Matthijs de Ligt zich in de mixed zone na de 3-0-zege op AZ. Ajax' aanvoerder - bij afwezigheid van de geblesseerde Joël Veltman - heeft net zijn analyse van het duel gege ven aan enkele cameraploegen. En nu is het tijd om die andere rol aan te nemen, die van ambas sadeur van Ajax Jonge Schare. In de mixed zone wacht immers de vijftienjarige Fabiënne Koeman op hem. Fabiënne heeft de laatste meet and greet van dit seizoen gewon nen, door een leuke vlog op te stu ren. Al hooghoudend staat ze bij een muurtekening van Luis Sua- rez, gemaakt door Kamp Seedorf. Ze voetbalt zelf, en dat is goed te zien in het filmpje. Fabiënne heeft al vier jaar een seizoenkaart, vertelt ze. De Johan Cruijff Arena kent ze dus goed. Maar in de mixed zone is ze nog nooit geweest. Ze geniet al duide lijk, laat een foto van zichzelf voor het sponsorwandje nemen terwijl ze op De Ligt wacht. De middag zal er alleen maar mooier op worden, want voor haar gaan deuren open die normaliter voor fans gesloten blijven. De Ligt heeft de Marco van Basten Trofee, voor talent van het jaar, nog bij zich als een eerste foto wordt gemaakt. "Houdt hem maar even vast," zegt hij tegen Fabiënne. "Hij is best zwaar," concludeert ze, waarna ze prijs snel weer terug geeft. KLEEDKAMER De Ligt leidt Fabiënne nog geen uur na de wedstrijd rond in de catacomben van de Johan Cruijff Arena. Op het veld staan nog veel sponsors, dus besluit de Ajacied eerst de ruimte te laten zien waar binnen een korte warming-up gedaan wordt. In het zaaltje, naast de kleedkamer, ligt een stuk kunst gras, en er staan diverse hometrai ners. Fabiënne luistert vooral naar haar favoriete Ajacied. "Hij staat altijd op de goede plek, is nog jong, maar al zo goed. Ik zou hem eigen lijk geen talent meer noemen," ver telt ze later. Als De Ligt klaar is met zijn ver haaltje over de warming-up vraagt hij Fabiënne of ze de kleedkamer wil zien. Wie wil dat niet? Nietsver moedend loopt het Jonge Scharelid achter de voetballer aan. Ze schrikt een beetje als ze Klaas Jan Hunte- laar ziet zitten. En Andre Onana. Ook Hakim Ziyech loopt langs. Dit is wel even wat anders dan de kleedkamer bezoeken tijdens een normale stadiontoer. Dat ze iets bijzonders mee maakt, beseft Fabiënne als een van de medewerkers van Ajax zegt dat hij in tien jaar tijd nog nooit een supporter in de kleedkamer heeft gezien, zo vlak na afloop van de wedstrijd. De Ligt laat de hele kleedkamer zien, net als de ruimte waar de wedstrijdbesprekingen worden gehouden. Via een andere gang loopt het tweetal terug naar de mixed zone, richting het inmid dels verlaten veld. "Het ziet er alle maal zeer mooi uit," concludeert Fabiënne, die zichtbaar geniet. Als ook op het veld een foto is genomen, is het voor De Ligt tijd om te douchen. Fabiënne staat al glunderend langs de lijn. Op enkele stewards na is ze toch mooi de laat ste die dit seizoen in het stadion staat. Een uniek einde van een unieke dag. Als laatsten op het veld van de Johan Cruijff Arena dit seizoen, een uniek einde van een unieke dag.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7