Titel Jong Ajax biedt hoop op zonnige toekomst ajaxlife JONG AJAX I C 04-05-2018 Aan de hand van Michael Reiziger en Winston Bogarde schreef Jong Ajax historie met het winnen van de titel in de eerste divisie. Een terugblik op een memorabele avond op De Toekomst. Als Reiziger spreekt, zwijgt de rest Grote vreugde op De Toekomst na de 2-1-zege op MVV. De spelers van Jong Ajax tonen de kampioensschaal Een welkome pleister op de wond DOOR SANDER ZELDENRIJK Daar staat Michael Reiziger dan, in zijn volledig doorweekte clubkos tuum. De 45-jarige trainer die zelf de jeugdopleiding van Ajax doorliep en de club door en door kent, staat voor de tweede keer in drie jaar met de kampioensschaal van de eerste divisie. Eerst met Sparta (2016) en nu met de grootste talenten van Jong Ajax. Niet veel later spreekt hij zijn staf en spelers toe in de kleedkamer. Tijdens de overwinningsspeech kun je een speld horen vallen. Als Reizi ger spreekt, zwijgt de rest. Omgeven door 'zijn jongens' praat Reiziger zoals we hem kennen: kalm en koel tjes. Pas op het eind horen we de emotie in zijn stem. "Jongens, jullie hebben geschiedenis geschreven. Nu is het tijd om te gaan genieten!" Zijn beloningswoorden komen bij iedereen goed binnen. Gejuich volgt en de kleedkamer veran dert in luttele seconden weer in de gezelligste discotheek van Amsterdam. HOOFDROL Een uurtje eerder lijken de festi viteiten nog ver weg. MVV leidt verrassend met 1-0 door een straf schop en de concurrentie (Fortuna Sittard en NEC) staat er beter voor. Het zal toch niet? Strandt Jong Ajax in het zicht van de haven? Krijgen de beloften hun eigen versie van '8 mei', de datum dat Ajax in 2016 de titel verspeelde tegen De Graaf schap? Nee. Via Kaj Sierhuis en Matteo Cassierra pakt Jong Ajax alsnog de zege en daarmee het his torische kampioenschap. De Colombiaan speelt daarbij de hoofdrol in zes doldwaze minuten. Eerst veroorzaakt hij een strafschop, vervolgens bedient hij invaller en collega-spits Sierhuis op maat en daarna brengt hij met zijn winnende schuiver De Toekomst in extase. Doldwaze taferelen na het historische laatste fluitsignaal. Natuurlijk, het is geen 34ste lands titel voor Ajax 1, maar de uitbun digheid is er niet minder om. Prij zen winnen is leuk. Sporters willen iets tastbaars winnen en Ajaxfans willen feestvieren. Deze avond komt het allemaal samen. Het is een meer dan welkome pleister op de wond. Het mooiste moment vindt bui ten het oog van de camera's plaats. Verdediger Terry Lartey Sanniez, sinds 2015 al spelend voor Jong Ajax, trekt meteen na het laatste fluitsignaal een Nouri-shirt aan en draagt de titel daarmee op aan zijn oud-ploeggenoot. Opeens staat er voor Sanniez een jonge supporter. Het jochie draait zich om en wijst naar zijn naam en rugnummer op zijn eigen Ajaxshirt; inderdaad 'Nouri, 34'. Aanvoerder Leon Bergsma draagt de titel voor de televisie camera's op aan de voormalige balvirtuoos uit Geuzenveld. Hij noemt Nouri een dag later tij dens de huldiging in de rust van Ajax-AZ vanaf de middenstip 'de man die Jong Ajax op de kaart zette'. PITCH INVASION Hoewel de omroeper diverse malen waarschuwt dat de fanatieke fans het veld niet mogen betreden, vindt er een ouderwetse pitch inva sion plaats. Het is een mooi tafe reel en het blijft gelukkig tamelijk onschuldig. De goedbedoelde veld- bestorming levert vooral prachtige plaatjes op van hossende spelers en supporters. Ondenkbaar in de Johan Cruijff Arena en straks ook in het nieuwe stadionnetje dat op het grondig te verbouwen jeugd complex zal komen. Maar voor nu is het perfect. De kampioenen van De Toekomst en hun fans nemen het ervan. Niet iedereen kan deze avond langdurig feestvieren. Zo druipt toeschouwer Noussair Mazraoui al snel af nadat hij zijn medaille in ontvangst heeft genomen. De Marokkaans jeugdinternational begon het seizoen bij Jong Ajax, maar staat een dag na het winnen van de titel in de basis van Ajax 1 tegen AZ en dient de avondklok van Erik ten Hag te respecteren. Met een beleefde zwaai naar het applaudisserende publiek loopt de Ajacied al snel het hoofdveld af. Zowel trainers als spelers noe men het de titel van het collectief. Wat dat betreft staat de wedstrijd tegen MVV wel een beetje symbool voor dit seizoen. Ondanks een ach terstand toont de ploeg mentale veerkracht en pakt het op basis van een gezonde portie vechtlust (en wat geluk) de benodigde zege. In de jeugdopleiding van Ajax gaat het vooral om de individuele ontwikkeling van talentvolle spelers. Teams debuteren niet, riep wijlen Johan Cruijff immers. Jong Ajax is het verlengstuk van dat ontwikke lingstraject, waarbij spelers meer fysieke weerstand ondervinden in de eerste divisie. Dat de grootste talenten die op de deur van het eer ste elftal kloppen nu al weten hoe het voelt om een serieuze prijs te winnen, kan op termijn alleen maar positieve gevolgen hebben. Erik ten Hag ziet het deze avond allemaal met eigen ogen gebeuren en roemt zijn collega-trainers. Het wordt interessant om te zien welke spelers het selectieproces van de beleidsbepalers deze komende zomer overleven. Bij Ajax-AZ lijken de tekenen in elk geval goed, met Mazraoui in de basis, Jurgen Ekkelenkamp als invaller en Sierhuis, Dani de Wit, Mitchel Bakker en Azor Matusiwa op de bank.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 15