t^Licji x. iif\vj? t \f>, <a TALENT 'Heel vet om de ontwikkeling van fan naar speler mee te maken' TOEKOMST Matthijs de Ligt over ambassadeur- en aanvoerderschap ajaxlife SV AJAX 30-03-2018 7 We stellen hier geregeld een jeugdspeler aan je voor. Dit keer: Donny Warmerdam. Matthijs de Ligt is dit seizoen ambassadeur van Ajax Jonge Schare. De pas achttienjarige verdediger begon bij Ajax als fanatieke supporter, maar is in korte tijd uitgegroeid tot een vaste waarde in het team. PRIJSVRAAG Leeftijd: 16. Familie: Moeder Desiree, Richard en broer Joey. vader DOOR LINDY HOFSTRA Hoe bevalt het ambassadeur schap tot nu toe? "Ik vind het leuk om ambassadeur van Ajax Jonge Schare te zijn. Af en toe doe ik kleine dingetjes voor de fans. Zo heb ik een keer foot- golf gespeeld met de winnaar van een prijsvraag. Voor de winnaar is dat natuurlijk tof, maar zelf vind ik dat soort dingen ook erg leuk om te doen." Kun je wat vertellen over je jonge supportersjaren? "Vroeger ging ik altijd met mijn vader en broertje naar de thuis wedstrijden van Ajax in de Arena, eigenlijk tot het moment dat ik zelf in het eerste ging spelen. Ajax won thuis bijna altijd, dus dat was ook nog eens een mooie bijkomstigheid, haha!" Vroeger zat je dus zelf op de tri bune, en nu kijken mensen vanaf de tribune naar jou. Hoe raar is dat? "Dat is wel apart. Soms besef ik me niet dat ik nu op de plek sta waar voorheen mijn eigen helden ston den. Als je er over na gaat denken, is het wel heel vet om de ontwikkeling van fan naar speler mee te maken." Mis je wel eens het 'normale' tienerleven? "Nee, eigenlijk niet. Ik heb nooit het normale tienerleven geleefd, dus ik weet ook niet echt wat ik mis. Voetballen vind ik gewoon het aller leukste om te doen en dat doe ik nu iedere dag. Mij hoor je dus niet klagen." Wat zijn je hobby's naast voet bal? "Ik lees heel graag boeken, met name sportbiografieën vind ik heel interessant om te lezen. Daarnaast speel ik buiten het seizoen om af en toe een potje tennis. Als laatste vind ik televisie kijken en relaxen na het sporten ook wel heel fijn om te doen." Wat staat er hoog op je bucket- list? "Ik heb niet echt een bucketlist met dingen die ik nog heel graag wil doen. Wel heb ik natuurlijk doelen voor ogen die ik met voetbal wil bereiken. Natuurlijk staat kampi oen worden met Ajax hoog op mijn lijstje. Maar ook is het mijn grote droom om ooit de Champions League te winnen." Wie inspireert je? "Ik vind de tennisser Roger Federer wel een mooie inspiratiebron. Hij is ontzettend goed in wat hij doet. Ik vind het ook mooi om te zien dat hij daar heel hard voor werkt. Dat inspireert mij." Wat zou je kunnen meegeven aan jonge jongens die ook prof willen worden? "Plezier hebben in het voetbal is denk ik het allerbelangrijkste wat er is, dat is namelijk de eerste stap naar succes. Daarnaast moet je natuurlijk ook hard blijven werken en goed je best doen op de trainingen. Gewoon je ding blijven doen en erin blijven geloven, dan komt de rest vanzelf." Er is veel gezegd en geschreven over de aanvoerdersband die sinds kort jouw bovenarm siert. Kreeg je de afgelopen weken ook buiten de club veel reacties? "Dat viel mee. De jongens op de club maakten er wat grapjes over, maar daarbuiten heb ik er eigenlijk wei nig tot niets over gehoord. Maar ik begrijp wel dat als zo'n jonge jongen als ik de band krijgt, dat het wel even apart is." Apart? "Ja, het is een gedurfde keuze van de trainer. Hij had kunnen kiezen om een meer ervaren, oudere jongen aanvoerder te maken. Hij kiest echter voor mij, en daarmee wil hij aangeven dat hij tevreden over me is, vertrou wen heeft in mijn kwaliteiten en me de volgende stap wil laten maken." Als lid van Ajax Jonge Schare kun je dit seizoen verschillende prijzen winnen die met Matthijs de Ligt te maken hebben. Eerder dit seizoen speelde Matthijs dus al een potje footgolf met een AJS-lid. Deze keer maak je kans op een meet and greet met de ambassadeur. Wil jij kans maken op deze toffe ontmoeting met De Ligt? Ga dan snel naar ajaxlife.nl/ajs-ambassadeur en doe mee aan de prijsvraag. Met de winnaar wordt contact opgenomen. Woonplaats: Sassenheim. Vorige (amateur)clubs: RKVV Tey- lingen. Bij Ajax sinds: De F1 in 2011. Huidig team: Ajax onder 16. Trainers: Dennis de Haan, Joost van Dam, Peter van der Hengst, Dave Vos, Regillio Simons, Casimir Wes- terveld, Willem Weijs, Nordin Woo- ter, Peter van der Veen en Richard Knopper. Doel dit seizoen: Kampioen worden met Onder 16 en Onder 17, waarin ik soms meespeel. Van wie heb je jouw voetbaltalent: Mijn vader kon het niet zo goed als ik, maar de winnaarsmentaliteit heb ik van mijn moeder. Favoriete Ajacied: Frenkie de Jong. Hij heeft een goede techniek en cre- eert altijd een overtalsituatie. Favoriete positie: Controlerend op '6' of aanvallend op '10'. Ik speel het liefst op '6', omdat je dan het spel moet verdelen. Ik voetbal trouwens ook nog op de '3'. Studie: Ik zit nu in de vierde klas van de havo op het Caland Lyceum in Amsterdam. Ik volg Loot-onderwijs, dus het combineren van school en Ajax gaat goed. Social media: Instagram en Snap- chat, omdat je daarmee gemakkelijk contact houdt met vrienden. Interesses buiten voetbal: Chillen met vrienden. Ik zie ze buiten Ajax nog vaak, dus dat is wel leuk. Geen voetbalprof, dan: Lijkt voet baltrainer me wel leuk. Voetbaldroom: Het winnen van de Champions League en het WK. Op mijn kamer hangt een poster: Er hangen geen posters in mijn kamer. Landskampioen: Ajax onder 16 en ik hoop Ajax 1, maar dat wordt lastig.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7