1 Vierde onderzoek SV Ajax Ledenpanel: de evenementen 1 A SV AJAX ajaxlife Meedoen aan een quiz of toch liever zelf voet ballen? Als lid van SV Ajax kun je beide doen. Het SV Ajax Ledenpanel kreeg in het nieuwste onderzoek vragen over onze evenementen voor volwassenen. Redenen om evenementen te bezoeken: Naamsbekendheid evenementen: Belang aanwezigheid spelers op evenementen: 30-03-2018 Evenementen zorgen voor verbondenheid DOOR ONZE REDACTIE Café Ajax Life opent vanavond (vrij dag 30 maart) de deuren voor zo'n vierhonderd leden van SV Ajax. Na de aankondiging van het evenement waren alle kaartjes in mum van tijd uitverkocht. Dat Café Ajax Life het meest bekende evenement blijkt te zijn binnen ons Ajax Life Ledenpa nel, verbaasde ons dus eigenlijk niet. Overigens wordt het qua bekendheid op de voet gevolgd door het Ajax Life Voetbaltoernooi en de Ajax Life Pubquiz. Bij een supportersvereniging horen evenementen en het liefst zien onze leden daar Ajaxspelers en/ of -trainers bij verschijnen. De niet meer uit deze tijd weg te denken selfies met onze rood-witte helden en handtekeningen blijven daarmee onverminderd populair. Zevenhonderd leden namen wederom de moeite de gehele online vragenlijst in te vullen. Van deze zevenhonderd respondenten in dit onderzoek gaf bijna negentig procent aan dat zij het afgelopen jaar geen van de door onze georganiseerde evenementen hebben bezocht. Dat is heel consequent, want in het tweede onderzoek van ons ledenpanel, over de meerwaarde van het lidmaat schap, gaf precies tien procent van de achterban aan wél interesse te hebben in evenementen. De tien procent die wel bij een van onze evenementen was, gaf in de vervolgvragen aan wat ze daarvan vonden. Even officieel; dat is een te kleine groep om het representatief voor de gehele vereniging te maken. Een belangrijke disclaimer, denken wij. Interesse voor evenementen moet natuurlijk ook worden opge wekt. Supporters en met name onze leden moeten weten dat SV Ajax toffe bijeenkomsten met gelijkge stemden organiseert. Het gebrek aan informatie mag geen reden zijn dat er minder interesse is. Van de deel nemers aan dit panel gaf 37 procent aan niet altijd goed op de hoogte te zijn dat er evenementen plaatsvin den. Onze evenementen gaan we nog meer onder de aandacht bren gen, door middel van meer vooraan kondigingen en het ontwikkelen van een evenementenkalender. Aan de kwaliteit van wat wij organiseren lijkt het niet te liggen, want alle evenementen worden door supporters die wél kwamen goed gewaardeerd, met een ruime vol doende. LAAGDREMPELIG De meeste respondenten melden zich voor onze evenementen aan via onze website en ervaren dit als een laagdrempelige manier van inschrijven. Ook inschrijven via onze webshop wordt als gemakke lijk ervaren. De komende tijd gaan wij als SV Ajax aan de gang met het ont wikkelen van een nieuwe site en webshop, waarbij wij uiteraard het gemak van inschrijven voor evene menten zullen waarborgen. Binnen de nieuwe site kunnen jullie ook de eerder genoemde evenementenka lender terugvinden. Respondenten geven in ruime meerderheid aan dat hun bezoek de verbondenheid met de club doet vergroten. Dat is heel fijn, want het binden van de aanhang aan Ajax is een van onze doelstellingen. Een bijkomend mooi effect is dat leden ook verbondenheid met de supportersvereniging ervaren bij een bezoek aan een van onze eve nementen. Dit vinden wij uiteraard zeer prettig; uiteindelijk organise ren wij de evenementen voor onze leden en is SV Ajax voor, van en door de leden. Naast de verbondenheid met de club en de vereniging geeft bijna de helft van de respondenten aan dat ook de mogelijkheid tot het verkrij gen van handtekeningen en foto's met Ajaxspelers een belangrijke bezoekreden is, net als het ontmoe ten van andere Ajaxsupporters. Opvallend is het verschil tus sen onze mannelijke en vrouwelijke supporters: mannen zien de evene- De mogelijkheid een selfie te maken met Ajaxspelers is een belangrijke reden om naar evenementen van SV Ajax te gaan. menten meer dan vrouwen als een mogelijkheid om andere supporters te ontmoeten. Vrouwen benoe men juist eerder de verbondenheid met de supportersvereniging en de mogelijkheid handtekeningen en foto's met spelers te krijgen. LOCATIES De Johan Cruijff Arena en De Toe komst zijn veruit favoriet als loca ties voor de evenementen. Daar bij hebben logischerwijs mensen van buiten de regio Amsterdam een voorkeur voor evenementen in de eigen regio en geeft veruit het grootste deel van de leden uit Groot-Amsterdam de voorkeur aan activiteiten in en rondom Amster dam. Jongeren geven ongeacht de eigen woonplaats eerder de voorkeur aan locaties in of rondom Amster dam. Ouderen hebben minder snel een voorkeur voor een locatie. SV Ajax is in de loop der jaren dan ook logischerwijs haar evenemen ten naar behoefte voornamelijk in of rondom de Johan Cruijff Arena gaan organiseren. Mede door de toegenomen mobiliteit in de samen leving is het voor velen van ons ook gemakkelijker geworden om aan te sluiten bij evenementen in of rondom het stadion. Toch zit aan de afstand tussen woonplaats en het SV Ajaxevenement ook een keer zijde: de meest genoemde en daar mee belangrijkste reden onze eve nementen niet te bezoeken is... de reisafstand. Precies de helft van de responden ten, en in meerderheid de jongeren, heeft aangegeven onze evenemen ten te bezoeken met vrienden en/of Verbondenheid met de club Ajax 82% Een leuk uitje 64% Verbondenheid met de Supportersvereniging Ajax 59% Handtekeningen en foto's met Ajaxspelers 49% Ontmoeten andere Ajaxsupporters 47% Anders... 3% vriendinnen. Naarmate leden ouder worden, komen ze liever met het gezin of alleen naar de evenementen. Een groot compliment voor de organisatie is dat zestig procent van de panelleden heeft aangege ven graag te zien dat wij de eve nementen zo blijven organiseren als wij nu doen. Zij ervaren het bezoek als prettig en professio neel, waarbij het hun Ajaxhart sneller laat kloppen. Daar doen wij het natuurlijk allemaal voor. Tachtig procent is zelfs bereid een kleine vergoeding te betalen voor het bezoeken van onze evenemen ten en een meerderheid vindt dat vrijwilligers betrokken moeten blijven bij de organisatie en/of begeleiding. Dit laatste vinden wij als orga nisatie natuurlijk ook prettig, want onze vereniging kan niet zonder goedwillende en betrokken vrij willigers, aangezien deze uitein delijk onze vereniging maken tot wat deze nu is. Daarbij is de combinatie tussen vrijwilligers en professionals onontbeerlijk. Ajax Life voetbaltoernooi 48% Café Ajax Life 45% Pubquiz 42% Geen van deze evenementen 30% Heel belangrijk 27% Belangrijk 45% Niet belangrijk, niet onbelangrijk 20% Onbelangrijk 4% Heel onbelangrijk 1% Weet ik niet, geen mening 3% Druk overleg bij de Ajax Life Pubquiz

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 14