ajaxlife INTERVIEW 1 I 30-03-2018 gelegd, heb je dan liever niet. Maar het hoort erbij. En zeker in het begin was het wel nodig voor Ten Hag om zijn visie goed ken baar te maken." Veltmans teller wat officiële wedstrijden voor Ajax 1 betreft staat nu op 199. "De 200 moet ik nog wel kunnen halen," grapt Veltman. "Een minuutje invallen is dan toch genoeg?" Ajax speelt nog zes competi tiewedstrijden, dan zit het seizoen erop. En Veltman zijn Ajaxcar- rière ook? Afgelopen zomer ver lengde hij zijn contract tot 2020. "Normaal gesproken ga je weg als je nog één jaar hebt, ik heb er nog twee," antwoordt hij op de vraag of hij stiekem al met een afscheidstournee bezig is. "Ik wil dit seizoen goed eindigen, en dan ga ik bekijken wat er op mijn pad komt." Dat hij nu zijn basisplaats kwijt is, betekent niet dat hij zin speelt op een vertrek. "Ik denk niet ineens: ik wil hoe dan ook weg, omdat ik mijn plek kwijt ben of omdat ik ben uitgefloten. Het werkt juist ook motiverend, ik wil me wel terug knokken." Je zou ook kunnen denken na alle kritiek: zoek het uit alle maal, ik ga naar een land en club waar ze blij zijn dat ik er ben. "Ik ga geen theater maken. Ik weet wie ik ben, wat ik kan. Ik ga graag een nieuwe uitdaging aan. Dat kan bij Ajax zijn, maar ook bij een andere club. Het blijft altijd een beetje een gok, wat je ook kiest." Je hebt in elk geval nog zes wedstrijden in het rood-wit. "Ik merk wel dat het seizoen lan ger duurt dan normaal. Ik heb na de winterstop vaak zo'n moment dat ik denk: we hoeven er nog maar een paar te spelen. Het zijn nu langere weken, omdat we niet Europees hebben gespeeld. Mis schien voelt het seizoen daardoor ook langer." Hoe zou je het seizoen typeren? "Toch wel als een rollercoaster. Wat met Appie gebeurde, het ont slag van Marcel Keizer, maar aan de andere kant ook de topwedstrij den in de eredivisie die we allemaal hebben gewonnen. Dat waren toch mooie momenten. Maar over een heel seizoen gezien is het allemaal toch teleurstellend tot nu toe. Na de zomer kunnen we weer op nul beginnen, met een trainer die ons dan een halfjaar kent. Dat scheelt." Ondanks dat het spel soms matig is, blijft Ten Hag in de media positief. "Dat hoor ik wel meer. Ik vind dat wel mooi. Wat slecht is, bespreekt hij heus wel met ons in de kleed kamer. Voor de media pikt hij vooral de positieve punten eruit. We weten zelf ook wel het soms niet goed genoeg is. Dat bespre ken we onderling." Dan kijk je in de spiegel "Inderdaad. Dat zal ik altijd blij ven doen. Al ga ik nu met mijn vrouw een paar dagen naar Lon den, haha. Even bijslapen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 11