TALENT 'Je moet de aanvaller naar zijn slechte been dwingen' TOEKOMST 'HET IS TIJD OM DOOR TE SELECTEREN' Trainen als een Ajaxverdediger bij masterclass van Camps Clinics Jonge Schare-lid Viggo Nieuwdorp (12) deed onlangs mee aan de Ajaxmasterclass voor verdedigers. De Ajaxfan hoopte als centrale verdediger de fijne kneepjes van het vak te leren. ajaxlife SV AJAX "f 16-03-2018 De masterdass-leerlingen, met Viggo staand tweede van links. We stellen hier geregeld een jeugdspeler aan je voor. Dit keer: Neraysho Kasanwirjo. DOOR LINDYHOFSTRA Viggo, waarom wilde je mee doen aan de masterclass van Ajax Camps Clinics? "Ten eerste wil ik graag een betere verdediger worden en dit was natuurlijk de perfecte mogelijkheid om nieuwe dingen te leren. Daar naast leek het mij gewoon gaaf als een echte Ajaxspeler te trainen." Hoe gaat zo'n masterclass pre cies in zijn werk? "Bij het aanmelden krijg je een team toegewezen. Ik zat bijvoor beeld in Team Ziyech. Vervolgens deden we onze voetbalkleding aan en gingen we het veld op. Door het slechte weer konden we niet buiten trainen. In plaats daarvan voetbal den we in de zaal. Dat was prima, een goede verdediger moet op elke ondergrond uit de voeten kunnen." Waar heb je op getraind? "We begonnen met een technische training, balcontrole en zo. Daarna speelden we één-tegen-één. De ene als aanvaller, de ander als verdediger. Later op de dag speelden we wat par tijtjes en toernooien in verschillende teams tegen elkaar. De trainers film den al onze oefeningen. Na afloop keken we de video's dan samen terug en kreeg je feedback. Superhandig, want je ziet precies wat je wel en niet goed doet." Welke feedback kreeg jij? "Ik heb geleerd hoe je een aanval ler kan dwingen om de bal naar zijn slechte been te spelen. Op die manier is het makkelijker om de bal van hem af te pakken. Die tip ga ik zeker meenemen bij mijn volgende wedstrijd." Is je nog een specifieke oefening bijgebleven? "We trainden met pionnetjes die licht gaven. Als je zag dat het lampje bij de pion ging branden, wist je precies waar je moest verdedigen. Dat was wel tof. Het deed me een beetje denken aan de FIFA-skill- games." Voelde je je tijdens het trainen ook net een Ajaxspeler? "Ja. De manier van trainen komt professioneel en serieus over. De trainers lopen in echte Ajaxtrainings- pakken. Dat zorgt er ook voor dat je je net als een Ajaxspeler voelt." Heb je nog Ajaxspelers gezien? "Norbert Alblas kwam even langs om wat dingen te vertellen en tips te geven. We mochten hem ook vragen stellen, maar net toen ik een vraag bedacht had, ging hij helaas weg. Ik had wel graag willen weten wie zijn grote voorbeeld is." Wat vond je het allerleukste aan de masterclass? "Op het einde kregen alle deelne mers een diploma uitgereikt. Dat vond ik heel gaaf. Het staat nu in mijn kamer. Iedere avond voordat ik ga slapen, kijk ik er even trots naar." Leeftijd: 16. Familie: Ik heb twee broertjes en een broer. Woonplaats: Amsterdam-Noord. Naam: Mijn achternaam komt van mijn Javaanse achtergrond. Mijn voornaam is gewoon een naam die mijn ouders voor me hebben bedacht, maar de meeste mensen kennen me bij mijn bijnaam 'Nana'. Vorige (amateur)dubs: Zeeburgia. Bij Ajax sinds: 2010/2011 (E2). Huidig team: Ajax 015/016. Trainers: Joost van Dam, Peter van der Hengst, Dave Vos, Nordin Woo- ter, Willem Weijs, Peter van der Veen, Brian Tevreden en Richard Knopper. Doel voor dit seizoen: Kampioen worden en meedoen aan de Future Cup. Favoriete Ajacied: Heb niet echt een favoriet, maar als ik moet kie zen dan Navajo Bakboord (019), omdat ik heel veel van mezelf in hem terug zie. Favoriete positie: Centrale verde diger, omdat ik veel van de kwalitei ten beheers die je voor die positie nodig hebt. Studie: Vmbo-kader. Social media: Ik zit op Snapchat, Instagram, Whatsapp en Facebook. Geen profvoetballer, dan: Wil ik mijn eigen bedrijf starten. Voetbaldroom: Zo hoog mogelijk komen en een voorbeeld zijn voor de kinderen en mensen op mijn positie. Op mijn kamer hangt een poster: Van mezelf. Landskampioen: Ja, omdat het altijd leuk is om mee te pakken. JONGE SCHARE PANEL Siem de Jong keerde deze zomer terug op het oude nest, maar we zien nog niet veel van de speler die ons in 2011 de derde ster bezorgde. Wij vroegen ons Jonge Schare Panel naar hun mening. STEFAN MAAS (17) Natuurlijk was ik blij dat Siem de Jong een con tract tekende bij Ajax. Wel zette ik mijn vraag tekens bij zijn fysieke gesteldheid. Siem is niet meer die lepe schaduwspits van vroeger, hij wordt te vaak afgetroefd in de duels en lijkt het niveau niet meer aan te kunnen. Mateo Cassierra is wekelijks trefzeker bij Jong Ajax, geef hem eens een kans. Siem, bedankt voor 15 mei, maar het is tijd om door te selecteren. THIJS ZWAGERMAN (15) De komst van Siem stemde mij aanvankelijk zeer tevreden. Een routinier die Ajax als geen ander kende, beter kon niet. Na een aantal sterke inval beurten vond ik het logisch dat hij een kans in de basis kreeg. Dat hij door blessuregevallen tijdelijk in de spits stond was leuk, maar natuurlijk een noodop lossing. Hij zal snel worden voorbijgestreefd door de jonge garde. Een pijnlijke conclusie voor de voormalig aanvoerder. MITSJELFEENSTRA (14) Ik was in het begin toch best verrast dat Siem terugkeerde. Tot nu toe heeft hij helaas maar weinig laten zien en dus vind ik het eigenlijk raar dat Siem de voorkeur kreeg in de spits. Cassierra doet het naar mijn mening veel beter, hij greep gelijk zijn kans door te scoren tegen Vitesse. Ik denk dat Siem zijn beste tijd gehad heeft en nooit meer zijn oude vorm terug zal krijgen. (LH)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7