Donny van de Beek snapt de frustratie op de tribune als geen ander Donny van de Beek (21) kent met Ajax een turbulent en teleurstellend seizoen, maar speelde zich in de voorselectie van bondscoach Ronald Koeman. De middenvelder hoopt via Ajax uiteindelijk een van de boegbeelden van het nieuwe Oranje te worden. 1 n INTERVIEW ajaxlife 1U 16-03-2018 'Soms £(jn we te lief DOOR SANDER ZELDENRIJK Een onrealistisch hoog verwach tingspatroon na de Europacupfi nale, het vertrek van sterkhouders, kwaliteitsverlies in de selectie, het opmerkelijke afscheid van Peter Bosz, het doorschuiven van Mar cel Keizer, het drama omtrent Abdelhak Nouri, de mislukte voorbereiding, snelle Europese eliminatie, de breuk met Keizer en Dennis Bergkamp en bestuur lijke onrust omdat het gat met PSV na de komst van Erik ten Hag groter in plaats van kleiner werd: zie hier het seizoen in een notendop. Donnystaat er iets geks in deze opsomming? "Nee, dit vat het wel samen. Geen seizoen waar je vrolijk van wordt. Rommelig, waarin we goede en slechte momenten te vaak afwis selden. Een gat van zeven punten op PSV mag niet. Natuurlijk had den gebeurtenissen hun impact, maar als speler moet je vooral zelf kritisch blijven." Jij was als kleine Ajaxfan behoorlijk in de ban van Vak410 en de F-side. Hoe zou jij dit sei zoen vanaf de tribune naar je eigen ploeg hebben gekeken? "Dat is een goede vraag. Ik denk dat ik wel gefrustreerd op de tri bune had gezeten. Wat dat betreft snap ik dat momenteel niet ieder een even vrolijk is. Ik begrijp die emoties van de fans goed. We spe len nog zeven wedstrijden en zullen nog keihard moeten knokken voor de tweede plaats." Plek twee is bij Ajax niet genoeg. Had de supporter Donny van de Beek in Arnhem ook met een wit zakdoekje staan zwaaien? "Nou, dat niet. Maar ik was wel behoorlijk boos geweest." Jij zit in de kleedkamer. De fans weten niet wat daar exact speelt. Zijn er zaken die je nu zou kunnen uitleggen waardoor er meer begrip ontstaat voor het elftal? "Natuurlijk. Alleen kan ik hier niet alles zeggen. Bepaalde dingen kun nen niet naar buiten komen. Dan heb ik het niet alleen over Appie, maar ook over andere zaken. Ik snap je punt. Daardoor blijft het onrustig, terwijl het zaken wel wat gemakkelij ker zou maken." 'Ik moet steeds dwingender worden in mijn spel. Meer aan de bal komen, passes geuen, doelpunten maken en assists geuen' DONNYVANDEBEEK

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 10