TALENT TOEKOMST Dapp're Schrijver Stefan (17) loopt als redacteur mee bij Ajax-NAC ajaxlife JONGE SCHARE 16-02-2018 7 Een dagje meelopen als verslaggever van Ajax Life, wie wil dit nou niet? Jonge Schare-lid Ste fan Maas was tijdens Ajax-NAC de gelukkige. Zijn mooie wedstrijdverslag van de klassieker kroonde hem tot Dapp're Schrijver. Zijn gesprek met Kluivert heeft hij al voorbereid, maar oog in oog met zijn favoriete speler blijkt hij tijdens het gesprekje toch wat nerveuzer dan verwacht We stellen hier geregeld een jeugdspeler aan je voor. Dit keer: Ki-Jana Hoever. 'Een onvergetelijke dag' DOOR SANDER ZELDENRIJK 'Ik ben er al, beetje vroeg', appt Ste fan anderhalf uur voor het begin van de zondagmiddagwedstrijd. De Zeeuwse Ajacied en student sport communicatie heeft er na een auto rit van twee uur overduidelijk zin in. De kennismaking vindt plaats naast de hoofdingang, bij het bankje van De Goede Beul, Bob Haarms. Eenmaal binnen is het tijd om zijn vader en een goede vriend een fijne wedstrijd te wensen en zelf een pers kaart op te halen. Via de roltrappen en het parkeerdek melden we ons in de perskamer voor een broodje en drankje en maakt Stefan een babbeltje met Daniël, verslaggever van het AD. Stefan timmert zelf al hard aan de journa listieke weg. Zo schrijft hij over het amateurvoetbal voor de Provinciale Zeeuwse Courant. Na een klein kwartier heet pers voorlichter Arjan onze prijswinnaar vriendelijk welkom. Stefan maakt handig gebruik van het moment en vraagt of hij Justin Kluivert na afloop kan spreken. Dat moet in principe wel lukken en met die geruststel lende gedachte in ons achterhoofd is het hoog tijd om naar de perstribune te gaan. "Dit kan een mooi weekeinde worden," zegt Stefan als hij als een van de eersten op de tribune meldt dat Feyenoord drie punten morst in Venlo. Zelf maakte hij een dag eerder al zijn eerste doelpunt van het sei zoen voor vv Arnemuiden. Nu moet Ajax alleen nog even winnen van NAC. Stefan blijkt goed voorbereid. Zijn laptop ligt klaar, evenals een schriftje met voorbeschouwende komt vaker voor, antwoorden we. Precies de manier waarop Stefan de gelijkmaker van Donny van de Beek viert. De ploeg van Erik ten Hag wint uiteindelijk met 3-1, maar best is het allemaal niet, meent de Dapp're Schrijver. Na de wedstrijd haast Stefan zich naar de mixed zone, waar de Ajacie- den zich moeten melden bij de pers. Uitblinker Kluivert heeft eerst twee televisie-interviews. Stefan luistert niet mee. Hij kijkt op een televisie scherm naar de spectaculaire slotfase van Liverpool-Tottenham Hotspur. Zijn gesprek met Kluivert had hij op de tribune al voorbereid, maar oog in oog met zijn favoriete speler Een goede voorbereiding is het halve werk. weetjes en statistieken van de eerdere 8-0-zege in Breda. Zo'n wedstrijd verwacht hij deze keer niet. "Ajax wint met 4-0," voorspelt hij. Vlak voor de warming-up van de spelers praat Stefan nog even met zijn vader en vriend, die in het aan grenzende vak zitten. Ondertussen maakt hij met zijn smartphone de ene na de andere foto van de perstri bune en stelt hij leergierig veel vra gen. JUICHEN Zodra de Ajaxspelers zich melden voor hun opwarmsessie, is het tijd om de bril op te zetten en blijft zijn blik tot het eindsignaal gericht op het veld. Zijn eerste vraag: juich je als journalist van Ajax Life op de perstribune voor Ajax? Een gebald vuistje bij belangrijke doelpunten blijkt hij tijdens het gesprekje toch wat nerveuzer dan verwacht. Na afloop verzamelen we weer bij de hoofdingang en krijgt hij als opdracht mee zijn wedstrijdver slag en interview met Kluivert voor maandagmiddag twaalf uur in te leveren. Die deadline haalt hij een voudig, zodat Stefan een dag na de wedstrijd zijn beide verhalen terug vindt op ajaxlife.nl. Het redactie-avontuur eindigt zoals het begon; met een appje. 'Nogmaals bedankt voor deze onver getelijke dag en wie weet komen we elkaar over enkele jaren weer tegen in de sportjournalistiek.' Graag gedaan Stefan! Wil je het interview van Stefan met Kluivert teruglezen? Dat kan op ajaxlife.nl/dappreschrijver. Familie: Ik woon alleen met mijn ouders. Woonplaats: Amsterdam. Vorige (amateur)club: Buitenveldert. Voornaam: Mijn naam komt van een voormalig American Football-speler; Ki-Jana Carter. Mijn vader speelde die sport vroeger ook en vernoemde me dus naar hem. Bij Ajax sinds: 2010. Huidig team: Ajax O16/O17. Trainers: Dennis de Haan, Joost van Dam, Peter van de Hengst, Dave Vos, Peter van de Veen, Casimir Wester- veld, Brian Tevreden, Regilio Simons, Willem Weijs, Nordin Wooter, Richard Knopper en nu weer Dave Vos. Doel voor dit seizoen: Een vaste waarde worden in Ajax O17 en kampi oen worden met O16 en O17. Favoriete Ajacied: Ik denk toch wel Matthijs de Ligt. Hij straalt aan de bal veel rust uit en is verdedigend sterk. Ik vind het knap dat hij op deze leeftijd al zo volwassen speelt. Favoriete positie: Rechtsback en centraal. Als back is vooral het aan vallen het leukste en het er overheen gaan. Als centrale verdediger moet je gewoon al je duels winnen. Studie: Mavo op het Calandlyceum in Amsterdam. Dat bevalt me goed. Ik kan het gelukkig prima combineren met voetbal. Social media: Ik heb Instagram en Snapchat. Facebook ook, maar daar zit ik nooit op. Contract: Nog niet, maar dat is wel de bedoeling! Geen profvoetballer, dan: Sowieso iets met voetbal. Voetbaldroom: De Champions League en het WK winnen. Poster: Op mijn kamer hangt geen poster, maar als ik ze zou hebben dan van Sergio Ramos of Dani Alves. in oog met Justin Kluivert, dat gebeurt niet elke dag. Leeftijd: 16.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 7