Aardige feitjes ajaxlife REPORTAGE 1 C 16-02-2018 'We kunnen een extra verblijfsruimte creëren, waar begoekers even rustig kunnen gitten' De omloop is al een stuk breder en hoger. Zo moet de omloop er uiteindelijk uit komen te zien. De cateringpunten moet je er even zelf bij bedenken Wie kijkt naar de band die om het stadion wordt gezet, ziet dat deze met wat fantasie lijkt op een soort honingraat. Maar wat voor mate riaal is het eigenlijk? Glas? "Elke ruit is van een pvc-achtig materiaal en wordt continu vol geblazen met lucht vanuit een compressor," ver telt hoofduitvoerder Fred Meijer van bouwer Ballast Nedam. "Het stalen buizenframe wordt feitelijk dichtgemaakt met luchtkussens die aldoor op spanning staan. Dit zorgt ook voor stabiliteit, dus het geheel is weersbestendig," ver zekert Meijer met een glimlach. Dat is toch een prettig idee bij de diverse bont gekleurde weercodes die tegenwoordig regelmatig wor den afgegeven. Ajaxsupporters die gewend zijn om de Arena via ingang M binnen te gaan, merken dat ze straks geen trappen meer hoeven te lopen. De route richting de omlopen is na de verbouwing volledig voorzien van roltrappen. GEDULD Wij lopen tijdens ons kijkje achter de schermen nog even via de nor male trappen en verwonderen ons nog maar eens over de bijgekomen ruimte. Daar worden we al heel blij van, maar extra leefruimte alleen is natuurlijk wat karig. Hoe zit het bijvoorbeeld met de sanitaire voor zieningen en uitgiftepunten voor eten en drinken? Want wie tijdens de rust naar de wc wil of graag wat drinken haalt, weet één ding zeker: je moet flink geduld hebben. Van Raan weet het ook. "Natuurlijk grijpen we de verbou wing aan om ook de wachtrijen te verminderen. Wij zien die ook wekelijks en dat kan vandaag de dag gewoon niet meer. Dat moet echt beter, dus ja, daar werken we kei- hard aan. Op de omlopen komt niet alleen meer bewegingsruimte, ook worden de sanitaire voorzieningen goed aangepakt. Daar is momenteel een tekort aan. Het aantal toiletten wordt zo'n beetje verdubbeld en ook komen er extra horecapunten. Alles om de wachtrijen te verklei nen." Bij de verbouwde omloop op de tweede ring vallen vooral de breedte en hoogte op van de uitbouw. "Dat stelt ons in de gelegenheid om twee 'eilanden' met extra cateringpun ten te creëren. Zo krijgen we meer lengte aan toonbank, waardoor sup porters sneller zijn geholpen," aldus Van Raan over de extra ruimte. In de hoogte van de nieuwe omloop komt een soort entresol of balkon, waar supporters terecht kunnen. "We kunnen een extra ver- blijfsruimte creëren, waar bezoe kers even rustig kunnen zitten en een biertje kunnen drinken en door de transparante gevel naar buiten kunnen kijken." Hoewel supporters de komende jaren serieus veel te maken krijgen met verbouwingswerkzaamheden rondom het hele stadion, kunnen we gerust stellen dat er een enorme verbeterslag is gemaakt als alles is afgerond. We blijven het volgen en komen bij jullie terug als er meer toffe dingen zijn te melden. Wil je meer foto's van de verbouwing zien? Ga dan naar ajaxlife.nl/verbouwing. HENK VAN RAAN Zo komt de Arena eruit te zien als de gehele band geplaatst is. fase één van de verbouwing aan de oost zijde van het stadion duurt nog tot het voorjaar2018, daarna volgt de inrichting van het interieur. Als deze fase afgerond is, dan zijn er over dat deel van de Arena de volgende aardige feitjes te vermelden: - de staalconstructie aan de buitenkant weegt maar liefst 714.000 kilo; - de gevel bestaat uit 200 kussens die continu op spanning staan met lucht; - onder de constructie is 1600 meter aan funderingspalen verwerkt; - geen aanbouw zonder kabelgoot, liefst 430 meter; - op de nieuwe omlopen aan de oostkant komen 500 verlichtingspunten; - twee nieuwe roltrappen verbinden niveau 2 en 4 met elkaar; - er ligt een slordige 2,5 kilometer aan elektriciteitskabels; - het extra vloeroppervlak aan de oost zijde bedraagt liefst 5300 vierkante meter.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 15