'Een groot gekkenhuis' ajaxlife INTERVIEW 1 I 16-02-2018 'Spelen in Europa is op dit moment een logische oerooigstap in mijn loopbaan. Of ik Ajax als tussenstation zie? in het voetbal kun je niet plannen' BOB MARLEY INSPIREERT Nicolas Tagliafico maakte voor het eerst kennis met de Ajaxfans tijdens de laatste training voor de klassieker. "Ik vond dat ontzettend mooi. Ze doen dat in Argentinië ook voor grote wedstrijden. Ik was er dus al een beetje aan gewend." Xl a^ETO; bot 3 TUSSENSTATION Zover is het voorlopig nog niet. Ajax contracteerde hem voor vierenhalf jaar, waardoor de verdediger tot de zomer van 2022 vastligt. Het zegt iets, maar niet veel over zijn toe komstplannen. "Spelen in Europa is op dit moment een logische vervolg stap in mijn loopbaan. Of ik Ajax als tussenstation zie? In het voetbal kun Marcel Keizer niet kreeg. De Argen tijn speelt er al zijn hele leven. "Alhoe wel ik in mijn eerste anderhalf jaar nog linksbuiten speelde. Daarna vrij wel alleen maar als linksback, maar ik kan ook nog in het centrum van de verdediging uit de voeten." Het contact met de technische staf en zijn ploeggenoten omschrijft hij als goed. "De trainer houdt de ideologie NICOLAS TAGLIAFICO je niet plannen, maar ik heb het hier wel naar mijn zin. Ik doe alles in stap jes en als het komt, dan komt het." Marc Overmars roemde de straatvechtersmentaliteit van de Argentijn. Dat is niet alleen een karaktereigenschap die hij van nature meekreeg, het is ook een mentali teitskwestie die hij als jongeling ont wikkelde in de al genoemde gelou terde kleedkamer van Banfield. Ook zijn sprongkracht valt op, helemaal gezien de geringe lengte van de Ajacied. Tagliafico meet vol gens de officiële cijfers 1,71 meter, maar wint menig kopduel. "Timing is natuurlijk erg belangrijk. In de jeugd trainden we er in Argentinië wel op, maar het is toch vooral gene tisch bepaald, denk ik." Met zijn komst naar Amsterdam kreeg Erik ten Hag met Tagliafico de gewenste versterking voor de linksbackpositie die zijn voorganger van Ajax in stand: spelen op balbezit en bij balverlies zo snel mogelijk de bal veroveren. Daar zit hij elke training continu bovenop. De communicatie met mijn ploeggenoten gaat steeds beter. Ik perfectioneer nu mijn Engels en wil de belangrijkste Nederlandse woorden kunnen zeggen. Als iemand in het veld naar me schreeuwt, moet ik weten wat er bedoeld wordt." Buiten de lijnen breken er na de koude winter ook betere tijden aan. Volgende week komt zijn vriendin over vanuit Argentinië en verruilt hij het hotel voor een eigen appartement. "We hadden al meteen afgesproken dat ze zou overkomen als ik geaccli matiseerd ben en een huisje heb. Zo'n hotel is voor de lange termijn geen oplossing. Ze hockeyt fanatiek en we zijn nog op zoek naar een goede club, maar die zijn er in Amsterdam en Amstelveen wel," besluit hij met een lach. Nico Tagliafico is een fervent muziekliefhebber, zo blijkt uit zijn Instagram- account. We komen zelfs een bericht uit 2014 tegen waarin hij vol lof is over Bob Marley's Three Little Birds. "I love it," zegt de verdediger met pretoogjes over het door Ajaxfans toegeëigende lijflied. "Toen ik in de klas sieker na de rust weer het veld opliep, hoorde ik het voor het eerst. Ik ging spontaan meezingen. Bob Marley was een creatieve man met veel talenten. Zulke personen inspireren me. Ik hoorde van Joël Veltman dat nieuwe spelers hier een liedje moeten zingen. Ik sta eerlijk gezegd niet te springen, maar als het moet zing ik Three Little Birds." BH De Ajacied noemt de Argentijnse fans loco. Zo keek hij medio december zijn ogen uit in Rio de Janeiro toen hij met Independiente arriveerde voor de return in de finale van de Copa Sudamericana tegen Flamengo. "Het leek wel oorlog tussen de fans. Ze zetten de boel behoorlijk op stelten op het strand van de Copacabana. Eenmaal terug in Buenos Aires was de rit van het vliegveld naar het stadion één groot gekkenhuis. Iedereen was gek van vreugde. Ik heb 24 uur lang feestgevierd en wel een nachtje overgeslagen," grapt de verdediger. De laatste training voor de klassieker: de enige keer dat Bengaals vuurwerk wordt toegestaan.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 11