'Echt cool, ik nam de talent Esmée (16) slaapt voor de klassieker in de Johan Cruijff Arena TOEKOMST ajaxlife JONGE SCHARE 02-02-2018 7 m§§" f 5 We stellen geregeld een Stel je voor dat je in een glazen huisje slaapt in de Johan Cruijff Arena en dat je op de dag van Ajax-Feyenoord wakker wordt in het stadion. Het overkwam Ajax Jonge Schare-lid Esmée Jelier en haar vader Ivo. En dat was lang niet de enige verrassing. opstelling door met Heitinga Esmée en vader Ivo in 'hun' woonkamer. DOOR FLORIS ROOS Het is je misschien wel opgevallen: tijdens de met 2-0 gewonnen klassieker stond er een bijzonder huisje in een van de hoeken van ons mooie stadion. Daarin waren onder meer een stapelbed, een klein huiskamertje met tv en bankstel te vinden. En een balkon. Tijdens de wedstrijd genoten Esmée en haar vader vanaf daar van de wedstrijd. Esmee, hoe kwam je in dat huisje terecht? "Via een prijsvraag van Ziggo en Ajax. Je moest op een creatieve manier laten zien hoe jouw voorbereiding op de klassieker eruit zag. Het weekeinde voor Ajax-Feyenoord maakte ik een soort vlog, waarin je mij volgt in voorbereiding op de wedstrijd. Dat filmpje werd opgepikt en vlak voor het weekeinde hoorde ik dat ik had gewonnen. Supervet!" Veel aandacht gehad? "Pfoe, toen Ziggo en Ajax het bekendmaakten op sociale media ontplofte mijn telefoon zowat..." Je nam je vader mee. Gaan jullie altijd samen naar Ajax? "Ja, alles wat met voetbal heeft te maken doen we samen, dus hij moest sowieso mee van mij." Hebben jullie een beetje kunnen slapen in de Arena? "Haha, een beetje. We werden al heel vroeg wakker, om zes uur. Toen gingen de lichten in het stadion al aan en kwamen de grasmannen om het veld te maaien. Dat maakte best een hoop herrie. Het is sowieso raar om wakker te worden in de Arena, want dat komt natuurlijk nooit voor. Die ochtend had ik wel veel last van wedstrijdspanning." Kregen jullie nog een ontbijtje? "Ja, en dat was ook een hele belevenis. We ontbeten met John Heitinga en we namen later met hem, Ronald de Boer en Edwin van der Sar de opstelling door." Wel een bijzondere ervaring dus? "Jazeker, het was écht heel cool. Er waren zoveel verrassingen, niet normaal. Op zaterdagmiddag gingen we lunchen met Sjaak Swart, daarna bezochten we de Ajaxkleedkamer, 's avonds mochten we naar het concert van Lady Gaga in de Ziggo Dome." Heb je kunnen genieten van de wedstrijd? "Zeker weten, al waren de eerste tien minuten best een beetje gek. Het is toch even wennen om een wedstrijd vanaf zo'n balkonnetje te kijken in een vol stadion. Dat duurde maar even hoor, daarna hebben we volop genoten." En je kreeg nog een bal van Nico Tagliafico? "Ja, dat was natuurlijk ook tof. Na afloop kwam hij als man van de wedstrijd naar ons toe en gooide een bal naar ons toe. Het is een ervaring die we niet snel vergeten." Naam: Tot voor kort was ik bekend als Quinten Maduro, maar inmiddels heb ik de achternaam van mijn moeder aangenomen. Leeftijd: 16 jaar. Familie: Ik heb vier broers: Jurriën, Dylan, Shamier en Christopher. Woonplaats: Utrecht. Quinten Timber: Een zelfverzekerde jongen die vol vreugde en met ver trouwen van God zijn leven leidt. Voetbaltweeling: Jurriën en ik zien elkaar niet als concurrenten. We gun nen elkaar altijd het beste. We heb ben ook een verschillende manier van spelen. Ik heb meer drang naar voren. Hij is degene die meer praat en alles probeert neer te zetten. Vorige clubs: Feyenoord, DVSU. Bij Ajax sinds: 2014. Huidige team: Ajax 017. Trainers: Dave Vos, John Heitinga, Peter van der Veen, Brian Tevreden en Gery Vink. Doel voor dit seizoen: Een basisplek veroveren in 019. Favoriete Ajacied: Frenkie de Jong. Hij speelt zo gemakkelijk. Ik verheug me er altijd op om hem te zien spelen in het stadion. Favoriete positie: Ik speel overal op het middenveld en centraal achterin, maar mijn voorkeur ligt op het mid denveld. Studie: Ik zit in 4 havo. De meeste lessen krijg ik op de school van Ajax, waardoor trainen en school makkelij ker gecombineerd kunnen worden. Interesses buiten voetbal: Naast het voetbal ben ik meestal thuis. Dan maak ik huiswerk of chill op de bank. Social media: Ik zit op Instagram, Facebook en Snapchat. Ik vind het leuk om de nieuwtjes te lezen op social media en nieuwe foto's van vrienden te bekijken. Geen profvoetballer, dan: Zou ik eerst mijn studie afmaken en daarna een bedrijf proberen op te starten. Voetbaldroom: Ooit wil ik de Champi ons League winnen. Op mijn kamer hangt een poster van: Ronaldinho. SBH

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 8