YOUTH ALLES OF NIETS Jurgen Ekkelenkamp is klaar voor kraker tegen Paris Saint-Germain in Youth League UEFA D LEAGUE ajaxlife TOEKOMST 02-02-2018 9 GRAPJE 'In het veld uoel ik geen spanning en ben ik een koele kikker' Jurgen Ekkelenkamp (17) tekende in december zijn eerste contract. De Almeerder ligt zodoende tot 2020 aan de ketting. Ondertussen scoort hij aan de lopende band voor Ajax onder 19, mocht hij met Ajax 1 naar Portugal en traint hij sindsdien vaak mee met de ploeg van Erik ten Hag. KRACHT ■i T 'Uitgaan van eigen kracht' dens het interview is hij zuinig met woorden. Hij maakt zelfs een ver legen indruk. "Ik spreek het liefst met mijn voeten, maar interviews horen erbij." Ajax viste hem vijf jaar geleden op uit de vijver van Almere City, waar mee de club destijds nog een samen werkingsverband had. "Ik begon bij Ajax als centrale verdediger. Een jaar daarna speelde ik als controle rende middenvelder en sinds twee seizoenen speel ik meer als aanval lende middenvelder op '10'. Ik speel het liefst vanaf rechts, maar kan op andere posities uit de voeten als dat nodig is." Zijn goede spel resulteerde in een onver wacht mooi begin van 2018. De jon geling mocht - net als Noa Lang, JURGEN EKKELENKAMP historische invalbeurt met de tekst: 'Het moment waar je jaren voor traint en wanneer een droom waar heid wordt'. "Thuis is iedereen voor Ajax. Mijn zus en zusje voetballen ook en mijn zusje is lid van Ajax Jonge Schare. Ze zijn trots op me en wil den graag bij mijn debuut zijn. Ik was niet nerveus, maar voelde wel wat spanning. Het was toch mijn debuut. Dat staat nu maar mooi in de boeken. In het veld voel ik geen spanning en ben ik een koele kik ker." Ook na terugkeer in Amster dam laat Erik ten Hag hem gere geld meetrainen. "Het is mooi gaan altijd van eigen kracht uit." De topschutter geeft Ajax een goede kans zich voor de knock-out- fase te plaatsen. "We hebben een sterke ploeg, voetballen goed, scoren gemakkelijk en zijn verde digend sterk. Het is jammer dat Sven Botman en Navajo Bakboord geblesseerd zijn, maar we hebben goede vervangers." Spelen voor een uitverkocht huis prikkelt uiteraard ook. "Het is één wedstrijd. Alles of niets. Dat er drieduizend man zit, maakt het natuurlijk extra speciaal. Dat was eerder dit seizoen tegen Feyenoord ook al het geval. Ik kan daar erg van genieten." Erik ten Hag beloonde Ekkelenkamp in Portugal met zijn officieuze debuut in het eerste tegen MSV Duisburg. Zweven in Zweden. Ajax verslaat Hammarby met 4-0 en Jurgen Ekkelenkamp maakt de eerste twee Europese treffers van dit seizoen. DOOR SANDER ZELDENRIJK Het interview is nog geen minuut onderweg als Aron Winter de jonge Ajacied even bij zich roept. Jurgen Ekkelenkamp krijgt te horen dat hij na de lange ochtendtraining in de vrijdagmiddag vrij is, omdat hij een dag later met Onder 19 moet spelen tegen FC Emmen. "We bekijken per week hoe mijn schema eruitziet. Eigenlijk is het wel een beetje vreemd. Ik speel met Onder 19, train veel met het eerste, maar speelde en trainde nog niet met Jong Ajax," zegt hij als hij \weer is aangeschoven. De middenvelder schoot dit seizoen al negentien keer raak in zeventien wedstrijden. Nog zes treffers en hij wint zijn wedden schap met ploeggenoot Ché Nun- nely. "Als ik 25 doelpunten maak, krijg ik honderd euro van hem. Het gaat lekker. Dat begon al in de tweede helft van het vorige seizoen. Mijn gemiddelde lag toen ook hoger dan één-op-één." Voor een middenvelder zijn dat ongelooflijke statistieken. Hij blijft er bescheiden onder. Zijn geheim? Gewoon hard trainen. Op het veld strooit hij misschien met doelpunten, tij- Mitchell Bakker en Kaj Sierhuis - mee op trainingskamp met kreeg 's avonds een belletje van de teammanager. Ik dacht dat het een grapje was, maar vijf minuten later belde John Heitinga me ook. Hij feliciteerde me en zei dat ik mezelf moest laten zien." Terugblikkend op die week in de Algarve kan Ekkelenkamp niet anders dan tevreden zijn. Dat hij assistent-trainer Richard Wit- schge al drie jaar kende vanuit de jeugd was prettig. "Ik speelde min der mee in de partijspellen, maar met positiespelletjes ging het best goed. Ik heb me wel laten zien, vind ik." Het voorlopige hoogtepunt volgde tijdens zijn officieuze debuut tegen MSV Duisburg. Onder toeziend oog van zijn over gevlogen zusjes, vader en moeder. Zijn vader filmde en twitterde de om met spelers als Lasse Schöne en Hakim Ziyech op het veld te staan. Ik kan veel van hen leren. Ik kijk bij voorbeeld goed hoe ze pas ses geven en positie kiezen tussen de linies." Voor de televisie volgt hij alles van Ajax en - als het uitkomt - Spaans en Engels voetbal. "Ik kijk graag naar spelers als Luca Modric, Andres Iniesta en Sergio Busquets. Ooit hoop ik dat niveau te bereiken. Eerst moet ik vooral mijn fysiek en snelheid verbete ren. Mijn sterke punten? Ik heb overzicht, kies goed positie en ben redelijk tweebenig." Uiteraard is de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain weer een nieuwe test. Het is een sterke, internationale opponent. "Ze wer den tweede in een poule met Bay- ern München, Anderlecht en Cel tic. Ik zag een helftje tegen Bayern, maar verder weet ik weinig van ze. Dat maakt op zich niet uit, want wij Ajax onder 19 speelt dinsdag 6 februari tegen Paris Saint-Germain voor een plek bij de laatste zestien clubs in het hoofdtoernooi van de Youth League. De wedstrijd op De Toekomst begint om 18.00 uur en is stijf uitverkocht. Ajax' hoofd sponsor Ziggo zendt de wedstrijd live uit op het eigen open kanaal. Speelde Ajax in de vorige ron den tegen Hammarby en Legia Warschau nog een thuis- en uit- duel, de kraker tegen de verliezend finalist van 2016 wordt gespeeld over één duel. Alles of niets dus voor de ploeg van trainer John Hei tinga. Wint Ajax, dan hoort het op 9 februari wie de volgende opponent wordt in de knock-outfase. OVERIGE WEDSTRIJDEN: FC Nitra - Feyenoord Internazionale - Spartak Moskou FK Zeljeznicar - Atlético Madrid FC Krasnodar - Real Madrid Red Bull Salzburg - Sporting Portugal Molde FK - AS Monaco Brodarac - Manchester United

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 10