U 3& Onomstreden David Neres voelt zich nog lang niet uitgeleerd bij Ajax 'DAVID GROOTSTE TALENT VAN BRAZILIË' INTERVIEW ajaxlife *- «r-, David Neres (20) tekende volgens Erik ten Hag in de eerste seizoenshelft voor fenomenale statistieken. Maar met zijn acht doelpunten en negen assists is de Braziliaan nog niet tevreden. 'Ik heb nog veel te leren.' Tijdens het trainingskamp was er ook internationale aan dacht voor David Neres. Ajax Life sprak met de collega's van Sao Paolo Digital (SPD), het online radiostation van Neres' vorige club, met een achterban van veertig miljoen luisteraars. 19-01-2018 'Speeltijd is belangrijker dan een hoger salaris' - I t M VttI' Het gebeurt niet vaak dat we na onze openingsvraag een gebalde vuist getoond krijgen. Symbolisch weltever staan. Nilton Nunes, correspondent van SPD toont hem, omdat we hem vroegen met welk gevoel de fans van Sao Paolo de transfer van Neres - nu alweer een jaar geleden - beleefden. "Sao Paolo staat net als Ajax bekend als opleidclub, maar ze kun nen niet concurreren met de Europese clubs. Het liefst hadden we David lan ger dan acht wedstrijden in ons eerste elftal zien schitteren, zodat hij in Bra zilië eerst nog wat meer ervaring kon opdoen. Maar goed, door de financiële belangen is dat soms onmogelijk." De goede prestaties van de Aja- cied in de eerste seizoenshelft ble ven in Brazilië ook niet ongemerkt. "Dat is ook de reden dat we naar Lagos zijn gekomen," zegt Nunes. "In die acht duels voor Sao Paolo liet hij al zien wat hij in zijn mars heeft. David is het grootste talent van Bra zilië. Het moment dat de Braziliaanse bondscoach hem eens uitnodigt voor de selegao komt steeds dichterbij," besluit de verslaggever. DOOR SANDER ZELDENRIJK Terwijl de heerlijke winterzon in de Algarve een warme deken legt over het buitenterras van het gracieuze Cascade Resort, begint het in David Neres ook weer te gloeien als hij terugdenkt aan zijn laatste klassieker. Ajax speelde niet goed, maar kreeg De Kuip wel stil. De Amsterdam mers liepen in de slotfase uit naar een geflatteerde 4-1-zege en de Braziliaan was de grote man met drie assists. "Die wedstrijd kun je inderdaad zien als mijn doorbraak bij Ajax. Zo voelt het in ieder geval wel een beetje. Ik weet nog goed dat we met de spelersbus terugkeerden op De Toe komst en daar stonden heel veel sup porters op ons te wachten. Ze bonk ten en sloegen op de bus alsof het fans van de rivaal waren," zegt hij met een grote grijns op het gezicht. "Ze waren allemaal loco van blijdschap." Ruim acht maanden geleden scho ven we voor het eerst aan bij de behendige linkspoot. Nota bene op zijn verjaardag. Veel is hij niet ver anderd. Oké, zijn beugel is eruit, hij lacht iets vaker zijn tanden bloot, maar interviews geven, blijft geen favoriete bezigheid. Het stellen van vragen duurt langer dan het beluis teren van de antwoorden. Tóch zit er een ander mens tegenover ons. Destijds was hij de miljoenenaankoop die onder Peter Bosz nog geen kans kreeg in de basis, vooral vanwege de aanwe zigheid van Bertrand Traoré en de onverwacht snelle doorbraak van Justin Kluivert. Neres was een spe ler die zijn weg moest vinden in het Amsterdamse. Iemand die sowieso nog amper buiten de landsgrenzen was geweest.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2018 | | pagina 8