Nieuwjaarsreceptie SV Ajax is in 1996 inzet van Guiness Book of Records 23-12-2016 ajaxlife De Supportersvereniging Ajax bestaat aan het eind van dit seizoen 25 jaar. Tijd om terug te blikken op onze eigen levensloop. In deel 10: de nieuwjaarsreceptie. 4SV AJAX DOOR MIKE VAN DAMME Een vereniging die binnenkort 25 jaar bestaat, heeft uiteraard tradi ties. En daaraan mag niet getornd worden. En dus organiseert SV Ajax op 7 januari wederom een nieuw jaarsreceptie, voor vrijwilligers. Met een hapje en drankje en hopelijk het nodige positivisme over het voetbal jaar 2017. De nieuwjaarsreceptie wordt al tijden in wat kleinere sferen geor ganiseerd, met tegenwoordig Vak 111 in de Amsterdam Arena als locatie. De ene keer met een optre den van een cabaretier, een andere keer met vooral aandacht voor trouwe vrijwilligers. Studio 7 Hoe anders was dat bij de eerste nieuwjaarsrecepties van de sup portersvereniging. Laten we eens teruggaan naar januari 1993, als voor de eerste keer namens SV Ajax het glas op een mooi voetbaljaar wordt geheven. Voor de gelegenheid is Studio 7 in Aalsmeer afgehuurd. De selectie, met onder andere Dennis Berg kamp, Stefan Pettersson, Danny Blind, Clarence Seedorf en trai ner Louis van Gaal, geven acte de présence. Net als Ajaxvoorzitter Michael van Praag. Het is daarmee een receptie van SV Ajax én Ajax, voor de supporter. De supportersvereniging telt op dat moment vierduizend leden, van wie de helft komt opdagen. Het openingswoord is van Van Praag. "Ajax is van de supporters," luidt zijn boodschap, waarna al snel de jacht op handtekeningen wordt geopend door de aanwezige fans. Europahal SV Ajax groeit rap in deze succes volle jaren, en de nieuwjaarsrecep tie groeit mee. Eind 1995 wordt in Ajax Life zelfs gesproken van het 'Super Supporters Spektakel'. En 'Super' moet het echt worden op 15 januari 1996. We citeren: 'Met de grootste indoor supportersak- Een prachtfeest, aldus Ajax Life na de nieuwjaarsreceptie van 1996. tiviteit ter wereld willen we in het Guiness Book of Records worden opgenomen. Om dit te realiseren is besloten om de grootste overdekte hal van Nederland af te huren. Het gaat om de Europahal van de RAI in Amsterdam'. Kosten noch moeite lijken te worden gespaard. Loïs Lane treedt op, net als de drummers van Circle Percussion. Er is een lasershow, en Hans Kraaij jr. verzorgt de inter views met de spelers, die uiteraard ook weer aanwezig zullen zijn, zo staat in de aankondiging. Grote vraag is natuurlijk of het Guiness Book of Records wordt gehaald. Daarover wordt in het ver slag na afloop van de nieuwjaarsre ceptie met geen woord gerept. Wel dat er zo'n zesduizend Ajaxfans naar de RAI zijn gekomen. Op de website van Guiness Book of Record staan drie records vermeld die met Ajax te maken hebben: Patrick Kluivert als jongste doelpuntenmaker in de finale van de Champions League, Clarence Seedorf als speler met de meeste Cups met de Grote Oren met ver schillende teams (drie) én de lang ste zegereeks ooit, door het Ajax van 1972 neergezet: 26. Over een Super Supporters Spektakel staat niets. Daar zal in 2017 geen verandering in komen. Ondanks dat proosten we natuur lijk wel gewoon op het nieuwe jaar. En sportief succes. .Super Supportérs Spektakel Super Supporters Spektakel

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 4