WENSENLIJSTJE AJAX LIFE PANEL UITGELICHT ajaxlife SV AJAX -fl Q 23-12-2016 XÏJ Eerste wedstrijd: Beste en slechtste wedstrijd dit seizoen: Titelconcurrent: O] OPROEP De decembermaand is er traditioneel ook één van vooruit kijken naar het nieuwe kalenderjaar. Naast onze gezonde nieuwjaarswens voor jou als Ajacied, hebben we hieronder nog een luchtig wensenlijstje voor na de winterstop. Riechedly Bazoer kon het niet meer opbrengen om op de bank te zitten en vertrekt voor twaalf miljoen euro naar VfL Wolfsburg. Vraag aan ons panel: wat te doen met die twaalf miljoen? Naam: Erik Riemens Leeftijd: 44 Woonplaats: Zwolle Beroep: senior communicatie adviseur Lid van SV Ajax: Sinds 2004. Ik wilde als fan ergens bij horen. Als lid kun je inbreng heb ben en wordt er naar je geluisterd. FC Zwolle - Ajax 4-1 op 21 septem ber 1988. Het debuut van Frank de Boer, die aan alle kanten werd voor bijgelopen door Edwin van Anke ren. Thuis tegen Willem II was een gevalletje door de ondergrens zak ken. Thuis tegen NEC zag ik weer de dominantie uitgedrukt worden in cijfers met een onnavolgbare Kas- per Dolberg. 25 jaar SV Ajax: Hoe ik de komende 25 jaar zie? Er voor alle leden zijn en blijven en met name te zorgen dat de afstand tus sen de club en de supportersvereni ging zo klein mogelijk blijft. Ajacied eerste seizoenshelft: Davinson Sanchez, en niet alleen omdat hij voor tackelen een tien krijgt. Ik miste bij Ajax vaak een speler die over lijken gaat. Volgens mij heb je een beroerde dag als je tegen hem speelt. Knap hoe hij nu al onomstreden is. Peter Bosz: Ik ben wel gecharmeerd van hem. Hij komt over als een intelligente en duidelijke trainer, die niet snel afwijkt van zijn gedachtegoed en speelstijl. Volgens mij weet je als speler heel goed wat je aan hem hebt en waar je aan toe bent. En waar ik ook op let: hij komt goed over in de media. Hakim Ziyech: Het mooie aan Ziyech is de combi natie van frivoliteit en resultaatge richtheid. Alles wat hij doet, heeft nut en dient een doel. Hij voegt het speelse toe en dat heb ik gemist bij Ajax. Ik vind hem dan ook een typi sche Ajaxspeler. Transfermarkt: Ik zie het niet meer goedkomen met Nemanja Gudelj, dus hij mag verkocht worden. Wat de aankopen betreft, denk ik aan een aanvallende middenvelder die ook aan de buitenkant kan spelen. Persoonlijk ben ik gecharmeerd van Sofyan Amrabat van FC Utrecht en ik vond het jammer dat Ajax Marco van Ginkel niet gehaald heeft. Hij is een speler met loopvermogen en diepgang. Het broekje van O'Brien: Een kennis uit Elburg was bevriend met Bobby Haarms. Toen zij con tact hadden over een evenement voor gehandicapte voetballers regelde Bobby allerlei kleding. Ik kreeg toen ook wat, waaronder dit Champions Leaguebroekje. Ik train er af en toe nog in. Het was een gevalletje van twee punten verloren, zeker na een toch wel dramatische week. Veel kansen gekregen, te weinig benut, maar wel een redelijk goede wedstrijd gespeeld. Dat moet vertrouwen geven voor na de winterstop. De achterstand van vijf punten is in te lopen en ik zie dat ook wel gebeu ren. Ajax wordt kampioen. Wil jij ook in deze rubriek komen? Dat kan! Mail je gegevens naar redactie@svajax.nl en wellicht sta jij dan op deze plek in het volgende nummer. KNVB 1. De landstitel Hoe het gebeurt maakt niet uit, maar zorg dat Ajax op zondagmid dag 2 april alles in eigen hand heeft om titelconcurrent Feyenoord te passeren op de ranglijst. Bij voor keur in de negentigste minuut om de verworven koppositie vervol gens niet meer uit handen te geven en de landstitel te veroveren, bij voorkeur in Eindhoven op de 32ste speeldag. 2. Zet vol in op Onana Er gaat een ferry naar Newcastle. Wellicht goed om alvast voor Tim Krul te reserveren. Niks ten nadele van een goede Tim Krul, maar Andre Onana heeft een contract tot 2018 en kan het, met Diederik Boer als achtervang. De huurling stapt na dit seizoen sowieso op de boot terug naar Engeland. Een tweede talent volle doelman halen voor augustus 2017 hoort bij deze wens. 3. Nog meer sfeer in de Arena De staantribune op Zuid is nog niet af, maar een hele korte zijde eerste ring als aanjager voor een toffe sfeer staat hoog op de verlanglijst. Veel rood-witte thuisshirts en wappe rende sjaaltjes maken het geheel af. 4. Nog meer concurrentie Peter Bosz zegt geen B-ploeg te hebben. Alle selectiespelers hebben volgens hem aangetoond klaar te zijn voor de klus in het eerste. Toch kan Ajax naar onze mening op de linkervleugel nieuwe concurrentie gebruiken. Met name op de links back- en linksbuitenpositie. 5. Juichen in De Kuip Een wedstrijd is levendiger met uitfans, zo bleek ook tijdens Ajax - PSV. Er ging in 2009 een vijfja rig traject in zonder uitsupporters, dat Ajax na de verloren bekerfinale tegen PEC Zwolle in 2014 met drie jaar verlengde. Dat loopt dan dit seizoen af, zou je zeggen. Als het aan ons ligt, reizen er in het seizoen 2017/2018 weer goedwillende fans naar de klassiekers in beide steden. 6. Succes voor de Vrouwen Het wordt zo langzamerhand wel tijd voor de eerste landstitel in de vijfjarige geschiedenis van de vrou- wentak. Vooralsnog is de ploeg van Ed Engelkes lekker bezig. Nu maar hopen dat zijn selectie dit seizoen wél bestand is tegen de druk die het spelen om de titel met zich mee brengt. 7. 24 mei, Solna Zullen we hem opschrijven? 25 jaar geleden verraste Louis van Gaal met het winnen van de Uefa Cup. Daarom - met potlood - en héél, echt héél dunnetjes in onze agenda. Dromen mag, toch? (SZ) Jaargang 24, nummer 10 Vrijdag 23 december 2016 Uitgever: Supportersvereniging Ajax i.s.m. ZPRESS Sport BV Postbus 1015 3300 BA Dordrecht Hoofdredactie: Sander Zeldenrijk s.zeidenrijk@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam Eindredactie: Mike van Damme Aan dit nummer werkten mee: Joep Bertrams, David Endt, Erol Erdogan, Kevin Van Nunen, Niels Pach, Ruud Stoop, Erfgoed Ajax Advertentieverkoop: Stefan Toom Berry van der Tas ZPRESS Sport BV (Tel: 078-63 97 070) Opmaak: ZPRESS Studio BV (Bram Kool en Niels Versteege) Drukkerij: De Persgroep Nederland Ajax Life online Site: ajaxlife.nl Twitter: @ajaxlife Facebook: facebook.com/ajaxlife Instagram: instagram.com/ajaxlife Ledenadministratie Service SV Ajax Site: Ajaxlife.nl/service Telefoon: 0900 - 232 25 29. Optie 5. (0,35 per gesprek) Opzeggingen (vóór 1 mei) en klachten: Ajaxlife.nl/service Ajax Life Ajax Jonge Schare Lid worden? Dat kost 27.50 euro per seizoen voor Ajax Life, 26,50 euro voor Ajax Jonge Schare (13 t/m 17 jaar). Kijk voor de voordelen op ajaxlife.nl/wordlid Een buitenlands lidmaatschap kost 36,50 euro (Europa) of 58,50 (rest van de wereld) Geen krant ontvangen? Ajaxlife.nl/geenkrant Ajax Life 11 verschijnt op vrijdag 13 januari 2017 Copyright 2016: Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze uitgave, aanvaardt de uitgever noch de redactie enige aansprakelijkheid voor onjuistheid of gevolgen daarvan. Verveelvoudigen en openbaarmaken van deze uitgave door middel van druk, microfilm of enige andere wijze is slechts toegestaan na voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever ZPRESS SPORT BV. FREKA WOLTERS (56) Die twaalf miljoen zou ik eerst gebruiken om achterin de boel iets te verbreden. Het staat momenteel wel goed, maar bij blessures of verkoop, moet je een tekort op kunnen vangen. Stel Joël Veltman en Kenny Tete gaan in de winter of zomer weg, dan is het belangrijk dat je iemand hebt die het zo over kan nemen. Jong Ajaxtalenten hebben dan nog even de tijd om te rijpen en kunnen langzaam in het eerste ingebouwd worden. GIDEON DE KONING (29) Met de twaalf miljoen voor Bazoer zou ik een linksbuiten en/of links back halen. Amin Younes heeft geen concurrentie en Mitchell Dijks en Daley Sinkgraven overtuigen me niet. In de eredivisie komen alleen Sam Larsson en Ridgeciano Haps in aanmerking voor die posities. Leon Bailey van Genk is te duur gebleken. Mocht Memphis Depay op 31 januari nog geen club hebben, dan lijkt een huurovereenkomst mij interessant. En hopelijk komt er nog een paar miljoen binnen voor een vertrek van Nemanja Gudelj. PETER WITKOP (53) Er is op dit moment geen gear riveerde speler die betaalbaar is en die ik er bij Ajax bij zou willen hebben. Gezien wat er allemaal aan potentieel staat te trappelen in Jong Ajax en in de jeugdelftallen daaronder, lijkt het mij zinvoller een deel van het geld te investeren in de jeugdopleiding. Verder graag op korte termijn het oude logo in ere herstellen. Alle daarmee gepaard gaande kosten moeten toch uit dit potje betaald kunnen worden. (SZ)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 19