ajaxlife 02-12-2016 INTERVIEW anier' Nu is hetzelfde ook een beetje aan de hand: er wordt gesuggereerd dat het rommelt binnen de selec tie, vanwege de 'kikkers'. Wat is waar en wat niet? Dat is voor fans ook lastig in te schatten. "Ik kan alleen zeggen dat ik alleen maar lachende gezichten zie om me heen. Natuurlijk hebben sommige jongens het lastig, maar dat is altijd zo. Kijk naar ons spel: dat straalt ook totaal geen onrust uit. Ik kan wel boos worden om zulke berichten. Ook omdat mensen niet weten wat ze moeten geloven. Ik zeg: kijk naar ons spel. We spelen leuk, we winnen. Dat zegt genoeg." Laten we het daar dan maar over hebben. Het gaat inderdaad goed. Ajax swingt weer. "Het is mooi dat we het aantrekke lijke spel kunnen combineren met winnen. Dat is wel het beste. En ik voel dat we nog steeds een stijgende lijn te pakken hebben. We doen volop mee in de competitie, we zijn door in de Europa League." Dat laatste is wel een groot ver schil met vorig seizoen. "Absoluut." Maar hoe komt dat? Het is toch niet zo dat Frank de Boer wilde dat jullie alleen maar achteruit voetbalden? "Natuurlijk niet. Maar als ik mijn vinger op de oorzaak kan leggen... Het heeft met veel zaken te maken: een andere spelersgroep, een andere trainer met een net iets andere filo sofie. Aan het begin van dit seizoen ging het natuurlijk ook iets minder. En ik kan me genoeg wedstrijden herinneren onder De Boer waarin we echt goed voetbal speelden. Het klopt wel dat we de laatste tijd niet meer door een ondergrens zakken. Tegen Feyenoord en AZ hadden we het moeilijk, maar dat zijn gewoon heel lastige uitwedstrijden waarin we toch een punt pakten. En van AZ hadden we moeten winnen, alleen vergaten we in de tweede helft ver der uit te lopen. Maar AZ-uit is geen Willem II-thuis, een wedstrijd die je gewoon moet winnen." In 2014 werd je uitgeroepen tot Ajacied van het Jaar. Als rechts buiten. Je doet nu weer bovenin mee in het klassement, als con trolerende middenvelder. "Het was een mooie periode als rechtsbuiten. Ricardo van Rhijn stond rechtsback en kwam heel vaak mee op. Dan kon ik mooi naar bin nen trekken. Dat werkte heel goed, was voor tegenstanders moeilijk te verdedigen." Destijds zei je wel al dat je liever op het middenveld speelde. En dat doe je nu. "En dat bevalt me ook zeer goed. Ik ben veel aan de bal, kan ook wel eens tot een schot komen. Dat is lek ker. Maar ook verdedigend gaat het beter. Ik win meer duels. Ik ben mis schien niet de meest fysieke speler, maar ik kan het spel wel goed lezen. Zo onderschep ik veel ballen. Ik kan genieten van de bal afpakken. Deze positie bevalt me zeer goed." Het jaar zit er bijna op. Wil je het nog over De Graafschap hebben? "Nee hoor. Het is geen leuke herin nering. We hebben vorig seizoen niet altijd goed gevoetbald, maar als je kampioen kunt worden bij De Graaf schap, dan moet je de titel gewoon binnenhalen. Punt." Even los van dat je natuurlijk altijd kampioen wil worden, is het misschien niet eens zo slecht dat jullie dit seizoen in de Europa League spelen. Het is een goed podium om te wennen aan de nieuwe trainer en speelstijl. "Ik speel toch liever in de Champi ons League hoor. Maar ik snap wat je bedoelt. Vorig jaar waren we nog kansloos in de Europa League. Nu doen we het hartstikke goed. Hope lijk levert de loting een leuke tegen stander op. Wie weet wordt het nog heel mooi." Er ontstaat iets, iets waar de fans ook lange tijd op hebben gewacht. "Er gebeurt inderdaad wat. Dat is leuk. Heel leuk."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 11