Daley Sinkgraven vindt als linksback het plezier weer terug "I O INTERVIEW Xvf 18-11-2016 ajaxlife Peter Bosz vindt Daley Sinkgraven (21) dit sei zoen een revelatie als linksback. Hoe denkt de speler daar eigenlijk zelf over? 'Na het gesprek met Peter Bosz wilde ik er bij Ajax weer vol voor gaan.' AJAXLIFE POLL Moet Bosz doorgaan met Project Sinkgraven? 'Ik ben nooit onomstreden Ruim 5300 bezoekers stemden recent op onderstaande poll op ajaxlife.nl. De uit komst bevestigt wat Sinkgraven zelf zegt: hij is bij Ajax nog niet onomstreden. AANTAL STEMMEN: 5353 41% 31% Ja, echt wel! Daley doet het hartstikke leuk! 41% Nee, Sinkgraven is gewoon geen linksback 31% In de toppers zie ik liever Dijks 28% DOOR SANDER ZELDENRIJK 'Het omturnen van een buitenspeler tot back is afkomstig uit de Ajax- filosofie. Daar ging men ervan uit dat als iemand van zijn achtste tot zijn achttiende altijd rechtsbuiten had gespeeld hij altijd vooruit heeft moeten denken. Ook heeft hij altijd een hekel aan teruglopen gehad, want hij wil zo vaak mogelijk naar dat doel toe. Dit houdt in dat hij lie ver niet achteruit wil lopen en er alle baat bij heeft dat het veld klein blijft. Daar komt bij dat over het algemeen een buitenspeler meer techniek heeft dan een klassieke back. Ook dat is een voordeel' (uit de recent verschenen autobiografie Mijn Ver haal van Johan Cruijff). "Ik heb het boek niet gelezen, maar ben het er volledig mee eens," stelt Daley Sinkgraven een dag na de thuiszege op Celta de Vigo. In de kantine van De Toekomst kan hij zich eveneens vinden in onze betite ling 'Project Sinkgraven'. "Ja, het is wel een experiment. 'Zet hem maar linksback en dan zien we wel hoe hij het gaat doen'." De tengere Ajacied speelde thuis tegen Celta een van zijn beste duels in Ajaxtenue. Hij oogstte applaus van het gehele stadion door een afgeketste Ajaxaanval via een harde, correcte tackle weer van vers bloed te voorzien. "Dat applaus gaf me energie. Ik weet van mezelf dat ik tackles kan maken en duels kan winnen. Maar de mensen die onze trainingen niet zien, verwachten dat blijkbaar niet van mij. Jammer genoeg mis ik Panathinaikos-thuis nu door een schorsing. Ik kan me mijn drie gele kaarten niet exact herinneren, maar ben volgens mij nu voor het eerst in mijn leven geschorst." Teleurstelling De tactische zet van Peter Bosz om hem als linksback op te stellen, ver raste velen en de meningen blijken na tien optredens nog steeds ver deeld (zie de poll). Sinkgraven: "Wij willen graag domineren en contro leren. Als je dan in de aanval bent, komt er altijd wel een keer een afval lende bal. Die moet ik dan meteen hebben." De positie was niet nieuw voor de Ajacied. "Ik speelde er soms tij dens de training. Dat voelde toen vooral als teleurstelling, omdat ik geen kans kreeg op het midden veld. Voor de bekerwedstrijd tegen Willem II vertelde de trainer dat ik linksback zou spelen. Hij legde me uit dat ik dit als een kans moest zien. Mijn vriendin en vader zeiden daarna hetzelfde. Ik kan het als een teleurstelling blijven zien, maar daar word ik sowieso niet beter van." In verdedigend opzicht moet hij behoorlijk wennen. "Ik ben op mijn best als ik aan de bal ben. Als de tegenstander in balbezit is, moet ik positioneel goed staan, zorgen dat mijn mannetje niet veel tijd krijgt om me op te zoeken. Doe ik dat, dan zit ik altijd wel goed. Doe ik dat niet, dan ben ik meteen kwetsbaar." Bovenstaande les trok Sinkgra ven in zijn derde wedstrijd als links back, thuis tegen Standard Luik. "Ik vond het lastig als hun buiten speler naar binnen trok en hun back daar dan overheen kwam. Ik volgde de buitenspeler en bleef kort dek ken. Daardoor kon hun rechtsback zo twintig meter doorlopen. Dan ga je toch even nadenken wat beter moet. Natuurlijk trainen we daar op, maar ik begin het nu onder de knie te krijgen." Vertrek De laatste wedstrijd, uit tegen AZ, speelde Sinkgraven een van zijn minste wedstrijden, gaf ook Peter Bosz na afloop aan. Desalniettemin is de trainer ruimschoots tevreden

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 10