Ajacieden poetsen langzaam de Europese sof van vorig seizoen weg Het voelt tegenwoordig toch als een ajaxlife 28-10-2016 kende luxe: Ajax staat al met een been in de volgende ronde van de Europa League. Nog één zege heeft de ploeg nodig na het gelijk spel bij Celta de Vigo. Maar er staat meer op het spel in het thuisduel met de Span jaarden. onge- LEAGUE GROEPG STAND VAN ZAKEN GROEPG PROGRAMMA 3 NOV NOG EEN ZEGE NODIG EUROPA LEAGUE Q Nieuwe DOOR MIKE VAN DAMME in herstel stap EUROPA 1. Ajax 3-7 (5-3) 2. Celta de Vigo 3-5 (5-3) 3. Standard Luik 3-2 (3-4) 4. Panathinaikos 3-1 (3-6) Ajax - Celta de Vigo 21.05 uur Panathinaikos - Standard Luik 21.05 uur De 2-2 tegen Celta de Vigo van vorige week donderdag voelde anders dan de moeizame gelijkspe len van vorig seizoen bij Jablonec (0-0) en FK Molde (1-1). Het ging dit keer niet om een tegenstander waarvan niemand vlak na de loting ook maar een enkele speler kon opnoemen, maar om de nummer zes uit de Primera Division van vorig seizoen. Celta - Ajax, 2-2, het staat niet verkeerd. En dus was Joël Veltman, net als zijn trainer, in het Estadio Munici pal de Balaidos 'tevreden', hoewel beiden vonden dat Ajax ook best had mogen winnen na twee keer op voorsprong te zijn gekomen. "Dan ben je bij een gelijkspel mis schien mentaal de verliezer," stelde Veltman. "Maar omdat die andere wedstrijd (tussen Standard Luik en Panathinaikos, red.) ook 2-2 werd, doen we toch goede zaken." Zo is het. In het lage uitvak - op straatniveau, waar 1100 Ajacieden plaats hadden genomen om een glimp van het duel op te vangen - heerste ook vooral tevredenheid. Door de mooie treffers, en door het bij vlagen goede voetbal. Midden Het blijft elk seizoen weer de vraag wat we van Ajax Europees mogen De Ajaxfans hebben een prima avond in het verwachten. Vooralsnog ziet het er een stuk beter uit dan vorig sei zoen. Ajax herstelt zich langzaam van die grote teleurstelling die de ploeg bij de achterban heeft ach tergelaten. Zijn de tegenstanders dit sei zoen minder goed, is Ajax beter? De waarheid zal in het midden liggen. In Vigo werd in elk geval duidelijk dat Ajax over meer indi viduele klasse beschikt dan vorig seizoen. Met als uitschieter Hakim Ziyech, die terecht door de Uefa werd bekroond als man van de wedstrijd. Daarnaast merkte Veltman nog Estadio Municipal de Balaidos. een ander verschil. "We zijn con ditioneel sterker. Dat merkte ik vooral aan het einde van de wed strijd. We bleven gewoon goed meedoen." Sterker: Ajax had na de 1-2 kansen om verder uit te lopen als er iets zorgvuldiger werd omge gaan met de ontstane ruimte. Peter Bosz had alsnog 'een vol wassen Ajax' aan het werk gezien. Vooraf had de trainer getekend voor een gelijkspel in de op papier moeilijkste uitwedstrijd in de groepsfase, achteraf hadden drie punten er wellicht ingezeten. Maar ook Bosz noemde zichzelf een tevreden man. "We durfden de duels aan te gaan, durfden te voet- f ballen. Ik heb wel geno ten." Twijfel Er heerst dus tevredenheid na het gelijkspel. Maar de twij fel of Ajax zich dit seizoen echt kan gaan meten met de betere ploegen in de Europa League blijft aanwezig. Tegen Panathinaikos en Stan dard Luik werd met moeite gewonnen, en het Celta dat de Amsterdammers in Spanje troffen zal niet het Celta zijn dat in Amsterdam voor de dag komt. Althans, daar mag je vanuit gaan. Trainer Eduardo Berizzo liet vijf vaste basisspelers buiten het elftal. Marcelo Diaz, Theo Bong- onda, Iago Aspas, Gustavo Cabral en Hugo Mallo werden gespaard voor de derby van Galicië tegen Deportivo la Coruna, die drie dagen later op het programma stond. Dat duel won Celta overi- Er zijn geen moeilijke for mules nodig om uit te reke nen hoeveel punten Ajax nog nodig heeft om te overwinte ren in de Europa League. Een zege in de laatste drie wedstrij den volstaat. Ajax staat er dus tame lijk florissant voor. Dat komt uiteraard vooral door de eigen ongeslagen status na de eer ste drie duels, maar ook door de gelijkspelen van Standard Luik tegen Celta de Vigo en Panathinaikos. Door al die uitslagen is het uitgesloten dat er meer dan twee ploegen op tien punten kunnen komen aan het einde van de rit. En dus heeft Ajax aan een zege genoeg, thuis tegen Celta of Panathinai kos, of anders in de laatste wedstrijd, uit tegen Standard Luik. gens overtuigend met 4-1. Daar naast speelde John Guidetti in de aanval, waar de aanvaller eigenlijk niet fit genoeg was. De oud-Fey- enoorder wilde echter hoe dan ook spelen tegen Ajax, biechtte hij na afloop op. Het is de Span jaarden er ook alles aan gelegen om in de Amsterdam Arena te winnen. Alleen dan neemt de ploeg de koppositie in groep G over van Ajax en komt overwinte ring een stuk dichterbij. Het wordt waarschijnlijk dus een nog lastigere wedstrijd voor de ploeg van Bosz dan het uitduel. Maar als Ajax wederom stand houdt, betekent het een nieuwe stap in het herstel. En zal de tevre denheid alleen maar toenemen. Tevreden zijn na een gelijkspel is eigenlijk niet 'des Ajax'. Maar Europees gelden tegenwoordig andere wetten. Helemaal na de sof van vorig seizoen, waarin Ajax eerst door Rapid Wien werd uitge schakeld in de voorronden van de Champions League en daarna in de Europa League al strandde in de groepsfase.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 9