Echt 101 dingen die je over Ajax moet weten Nieuw boek leert de jonge Ajaxfan van alles over Ajax "I Ct FANZONE lO 28-10-2016 ajaxlife Wat moet je als Ajaxfan je kinderen vertellen over de mooiste club van allemaal? Niets. Laat ze lezen. Menno Pot schreef speciaal voor de jonge fan het boek 101 dingen die je over Ajax moet weten. WIN EEN EXEMPLAAR DOOR MIKE VAN DAMME Menno, het is een aardig lijstje, 101 dingen. Was het lastig om precies op dat aantal te komen? "Het was in eerste instantie niet eens de bedoeling dat het écht 101 dingen zouden worden, zoals Sprookjes uit 1001 nacht ook niet over precies 1001 nachten gaat. Maar toen ik mijn lijstje af had, zat ik ongeveer op 101 dingen, dus was het wel leuk om echt op dat getal uit te komen." Dan zijn we benieuwd naar punt 102, dus iets dat het boek net niet heeft gehaald. "Wat zeker niet had misstaan was een lijstje met boekentips, juist voor de jongere fans. Er is weinig voor de jonge Ajaxfan, maar de boeken van Jan Eilander bijvoor beeld, Cruijffie en Raffie, zijn leuk om te lezen." Jouw boek is ook voor de 'jonge fans', zo staat op de cover. Waarom? "Ik wilde een boek maken dat ik zelf op die leeftijd graag had willen lezen. Ik ben nu 41, dus toen ik 12 jaar was, had je nog geen internet, kon je niet alles opzoeken. Ajax was voor mij dat moment op Studio Sport, maar ik wilde veel meer weten dan de uitslag van die zondag. Ik was geïnteresseerd in de geschiedenis en de cultuur van de club. Maar daarover was weinig tot niets te vinden. Nu is er veel meer infor matie voorhanden, maar gaat het op televisie ook vooral om het nu. Ik hoop dat mijn boek een soort van tijdloos document is voor de jonge Ajaxfan." De jeugd van nu kan in het boek van alles lezen over de successen van Ajax, over de beste spelers. Maar je besteedt ook aandacht aan de zwarte bladzijden, zoals het staafinci- dent en de Fiod-affaire. Vooral dat laatste is toch lastig uit te leggen aan een twaalfjarige? "Dat klopt. Ik noem de Fiod de 'belastingpolitie'. Ook de nega tieve dingen zijn onderdeel van de clubgeschiedenis. En volgens mij staat dat clubliefde, waarvan ik hoop dat de lezertjes die heb ben of krijgen, helemaal niet in de weg. Ajax is natuurlijk veel meer dan alleen voetbal. Het is ook een instituut van mensen, met hun eigen krachten en zwaktes. Alleen maar mooi." In je voorwoord schrijf je dat je zelf niet bent aangestoken met het Ajaxvirus door je ouders, maar dat je eigen kinderen geen keus zullen hebben. Ze krijgen alleen een Ajaxshirt. "Inderdaad, hahaha. Ik ga ze alleen Ajax meegeven. Ik snap ook niet waarom iemand uit Amster dam of Abcoude liever voor FC Barcelona is dan voor Ajax. Het mooiste is toch om naar je clup- pie toe te gaan, om de spelers in het echt te zien. Ik heb overigens onlangs voor mijn zoontje al zijn eerste Ajaxshirt gekocht. Hij had zijn eerste training in het zaal voetbal, dat was dus meteen een goede gelegenheid." Win nu een exemplaar, gesigneerd door Ronald de Boer en Menno Pot. Ben je lid van SV Ajax en wil jij graag het boek 101 dingen die je over Ajax moet weten winnen? Doe dan mee met de prijsvraag. We geven, in samenwerking met uitge verij Brandt, drie exemplaren weg. En extra leuk: deze zijn gesigneerd door Ronald de Boer en Menno Pot. Ga naar ajaxlife.nl/101dingen, mee doen kan tot en met 4 november. BELGIAN BEER

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 16