WORD BALLENJONGEN! Ajax Kids Club verbindt jongste Ajacieden sinds 2000 Kom dicht bij jouw Ajaxhelden in de Arena! 14-10-2016 ajaxlife De Supportersvereniging Ajax bestaat aan het eind van het seizoen 25 jaar. Tijd om terug te blikken op onze eigen levensloop. In deel 6: de oprichting van de Ajax Kids Club. Oorkonde SUPPORTERS VERENIGING Wil jij in de Amsterdam Arena tijdens een wedstrijd dicht bij jouw Ajaxhelden komen? Doe dan mee met de prijsvragen om ballenjongen of vaandeldrager te worden. Meer info kun je vinden op ajaxjongeschare.nl 4SV AJAX DOOR SANDER ZELDENRIJK Broedplaats voor trouwe passie De naam 'Jong Ajax' had in 1999 een andere betekenis in vergelij king met het elftal dat dit seizoen in de eerste divisie speelt. 'Er is veel over gesproken en er zijn honder den ideeën bedacht, maar nu is het dan zover: de start van de Ajaxkid- sclub Jong Ajax. De belangen van onze jonge supporters krijgen, door de oprichting van Jong Ajax, hun eigen plaats en stem,' zo schrijft de Supportersvereniging Ajax in Ajax Life medio 1999. De aanloop naar de oprich ting zou nog een klein jaar duren. De Open Dag van het seizoen 2000/2001 is wederom een mooi moment om alle Ajaxouders te attenderen op de aanstaande oprichting. De naam Jong Ajax heeft dan al moeten plaatsmaken voor het meer logische Ajax Kids Club en de leeftijdsgrens voor de leden is aangescherpt van veertien naar twaalf jaar. Uiteindelijk ziet de kidsclub in november 2000 het levenslicht. Een lidmaatschap kost omgerekend zestien euro. De kleine Ajacieden krijgen daarvoor een welkomst cadeau, persoonlijke oorkonde, unieke clubpas en een eigen club blad. Daarnaast worden er speciaal voor de jongste jeugd evenementen georganiseerd, zoals zaalvoetbal toernooien. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (3 december 2000) krijgen elf prille leden hun kersverse oorkonde overhandigd door assistent-trainer John van 't Schip. Vervolgens mogen zij, trots gehuld in Ajaxtenue, als mascotte meelopen met de Ajacieden. Danny Blind duidt die dag het belang van een eigen kidsclub: 'Ajax moet het altijd van de jeugd hebben," roept de captain. Dat dat wel goed zit, blijkt amper drie jaar later als doelman Maarten Stekelenburg de Ajax Kids Club een speciaal shirt overhandigt ter ere van het tienduizendste lid. Onder de vlag van de Suppor- Sportief bezig zijn, vriendjes maken en Ajax aanmoedigen! Wat wil je nog meer? tersvereniging Ajax en in samen werking met de club is de Ajax Kids Club inmiddels uitgegroeid tot een van de grootste kidsclubs van Nederland en staat de teller op ruim zestienduizend leden. De duizenden kinderen zijn tegenwoordig onderverdeeld in vier leeftijdsgroepen: 0-1 jaar (Baby), 1-4 jaar (Debutantje), 4-6 jaar (Dribbelaartje) en 6-13 jaar (Aja- ciedje), waarbij iedere doelgroep zo zijn eigen lijstje met voordelen kent. Zo kunnen de kids zelf onder de Ajaxvlag lekker sportief zijn. Of samen met vriendjes en familie wedstrijden bezoeken in het kin dervak. Of - nog specialer - kans maken op unieke ervaringen in de Arena. Wie wil er nu niet eens als mascotte met zijn favoriete speler het veld betreden? En dan? Stopt het supporter schap bij de Ajax Kids Club op je dertiende? Uiteraard niet, maar daarover meer in de volgende Ajax Life.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2016 | | pagina 4